Fantazie! Oceláři vítězí i ve čtvrtém zápase a mají dva mečboly!

23.03.2014 · Daniel Ježek
P a r d u b i c e - Čtvrtý zápas série mezi Třincem a Pardubicemi přinesl z dosavadního průběhu čtvrtfinále nejméně branek. Vyrovnaný duel rozhodla jediná přesná střela z hole Martina Růžičky v poslední minutě. Oceláři zvítězili v obou venkovních kláních a domů se vracejí se dvěma mečboly!
ČF4, neděle 23.3.2014
Pardubice
0:1
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:1  Branky a nahrávky: 60. Růžička (Adamský, Polanský). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 071. Střely na branku: 19:20. Průběh utkání: 0:1. Stav série: 1:3.
Hudáček – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, Korím – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Nosek, Tybor – Kolář, Nahodil, Somík – Půhoný, Semorád, Endál.
Hrubec – D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, Roupec, Foltýn – Růžička, Polanský, Adamský – Květoň, Bonk, Polák – Rákos, Kindl, Rufer – Peterek, Hrňa.

Úvod čtvrtého měření sil se nesl v opatrném duchu. Do větší pozice se jako první dostali Oceláři, nadějná pozice kapitána Bonka ale brankou neskončila. Domácí reagovali pokusem Koríma, jehož střelu před Hrubcem někdo tečoval, kotouč naštěstí minul třineckou svatyni. Hráči s dráčkem na prsou se v osmé minutě dostali k přesilové hře. Ocelářům se povedlo dostat Pardubice pod tlak, zmatek před Hudáčkem ale brankou neskončil.

Východočeši si svou první početní výhodu zahráli v desáté minutě. Pardubicím se sice přesilovka dlouho nedařila, pak ale jako blesk z čistého nebe mohl udeřit Cetkovský. Domácí forward dorážel pokus Benáka, z bezprostřední blízkosti však minul. Hra poté nabrala na tempu, šance se střídaly na obou stranách. Hudáčka ve dvanácté minutě nedokázal prostřelit Růžička, v minutě čtrnácté pak Hrubec zlikvidoval pokusy Sýkory a Cetkovského. A když třinecká jednička zastavila i střelu Tybora, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Dlouhé čekání na první branku nemělo svůj konec ani v prostřední periodě. Oba celky hrály opět několik přesilovek, ani jedna ale neměla úspěch. Pardubice se nemohly propracovat k větší šanci, Oceláři byli blízko po střele Polanského. Kotouč ale skončil jen na tyči Hudáčkovy klece.

Tempo hry poté poněkud opadlo, na ledě byla vidět úporná bitva o každý kousek ledu. Také v této části zápasu byli aktivnější Slezané, Rufer na brankovišti však nedokázal usměrnit kotouč mezi tři tyče. Domácí se ke slovu přihlásili v závěru druhé dvacetiminutovky. Velké problémy třinecké defenzívě dělala hlavně Noskova formace, Hrubec ale byl i nadále neomylný.

Poslední perioda přinesla rozuzlení, ještě před jedinou brankou utkání se na střeleckou listinu mohl zapsat pardubický Endál, ani on ale nenašel recept na překonání bezchybného Hrubce. Obdobně dopadl i o chvíli později Tybor.

Oceláři se ke slovu dostali v polovině poslední třetiny, Adamský svou samostatnou akci v branku přetavit nedokázal. Později Hudáčka vyzkoušel opět Polanský, a byť domácímu brankáři jeho pokus vypadl z výstroje, kotouč v bráně neskončil.

Rozhodnutí vyrovnaného střetnutí tak přinesl až samotný závěr zápasu. Nejprve se do tlaku dostali Východočeši, ti ale stále naráželi na nepropustnou zeď se jménem Hrubec. A když už se zdálo, že také druhé pardubické utkání dospěje do prodloužení, se k dorážce dostal Martin Růžička a přisoudil vítězství Ocelářům. Pardubice – Třinec 0:1!

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): Domácí prohra 0:1 je pro nás těžkou ránou. Průběh hodně připomínal včerejší utkání. My jsme se herně zvedli ve třetí třetině, pak se to zase vyrovnalo. Bylo to znovu jen o jednom gólu, což se nakonec v poslední minutě potvrdilo. Udělali jsme obrovskou chybu, Třinec byl díky ní šťastnější.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Byl to podobný zápas jako včera, který znovu musela rozhodnout jediná chyba. Šance se střídaly na obou stranách. V některých částech utkání jsme byli pod velkým tlakem. Vítězství jsme vyloženě vybojovali, při jediném gólu jsme měli velké štěstí.