Destrukce Karlových Varů! Poprvé se prosadil Bakoš, Komorski i Lyszczarczyk

21.02.2022 · Patrik Czepiec
Zápas snů. Oceláři nastoupili v pondělí po necelých 24 hodinách k dalšímu extraligovému klání proti Karlovým Varům a zvítězili jasně – 7:0. Hosté byli v podobné situaci jako Slezané, nicméně museli navrch cestovat přes celou republiku. Únava se na jejich výkonu výrazně podepsala. Tým zpod Javorového vládnul od úvodních minut a po trefách Růžičky, Bakoše, Nestrašila, Komorskiho, Svačiny, Lyszczarczyka a Ondřeje Kovařčíka se raduje z jednoznačného skalpu. Pomohl i parádní výkon a čisté konto Ondřeje Kacetla.
55.kolo, pondělí 21.2.2022
Karlovy Vary
7:0
Třetiny: 2:0, 3:0, 2:0  Branky a nahrávky: 9. Růžička (Vrána), 12. Bakoš (Doudera, Růžička), 24. Nestrašil (Růžička, Kundrátek), 29. Komorski (Chmielewski), 30. Svačina (Kundrátek), 58. Lyszczarczyk (Kundrátek), 59. O. Kovařčík (Doudera, Chmielewski). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Brejcha, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2868 (omezená kapacita). Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 7:0.
HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Adámek, Doudera, Kundrátek, Musil, Teper, Jaroměřský, Zahradníček – Růžička, Vrána, Svačina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Bakoš, Nestrašil, Hrehorčák – Dravecký, Komorski, Lyszczarczyk.
HC Energie Karlovy Vary: Habal (30. Lukeš) – Plutnar, Rohan, Parkkonen, Dlapa, Pulpán, Mikyska, Weinhold – Kulich, Mikúš, Rachůnek – Vondráček, Hladonik, Beránek – Kohout, Černoch, Koblasa – Osmík, Jiskra, Průžek.

Oceláři nastoupili na soupeře aktivně. Reprezentační zadák David Musil vlastnil první vážnější zakončení, ale jeho pokus z levé strany odrazil do rohu Habal. Karlovy Vary hrozily po skvělé kombinaci Petra Koblasy s Jiřím Černochem. Prvně jmenovaného musel ve vyložené šanci zahákovat Jakub Teper. Oceláři pak nabídli soupeři druhou přesilovku, ale krátce po jejím konci vyrazil dopředu Martin Růžička. Svou střelu zápěstím schoval za obránce a chirurgickou přesností překvapil Vladislava Habala. Třinec vedl 1:0.

Slezané po hákování Lukáše Pulpána dostali k dispozici první kompletní početní převahu, ale v jejím úvodu paradoxně zahrozil hostující Ondřej Beránek, jemuž puk zadovkou naservíroval k levé tyčce Martin Kohout. Chvíli nato ovšem Milan Doudera vypálil od modré čáry a Martin Bakoš se prostřednictvím pohotové dorážky dočkal prvního gólu v třineckém dresu. Zbytek třetiny draci ohlídali nerušeným pobytem v útočném pásmu.

Minutu po startu druhé části Ondřej Beránek fauloval vysokou holí, trest byl dokonce čtyřminutový. Kombinace Třince vyvrcholila krásnou žabičkou Martina Růžičky. Uvolnil Andreje Nestrašila a připsal si třetí bod v utkání, neboť střelec zamířil příklepem pod horní tyčku. Karlovy Vary odpověděly krátkým náporem, ale Růžička dál ukazoval, že vstal v pondělí pravou nohou. Po jeho nabídce neproměnil samostatný nájezd Aron Chmielewski, pak nejproduktivnějšímu hráči v historii Třince scházely z ostrého úhlu centimetry.

Co ovšem neproměnil Růžička, to napravil Filip Komorski. Po nabídce polského krajana Chmielewskiho ve 29. minutě našel místo u pravé tyčky a zvýšil svou první extraligovou trefou už na 4:0. Galapředstavení pokračovalo. Vladimír Svačina vypálil v polovině utkání k protilehlé tyčce a dalším gólem vyhnal Habala z klece. Činit se musel i Ondřej Kacetl, kterého z dvojité dorážky nepřekonal Tomáš Rachůnek. Šestnáct sekund před klaksonem střídající brankář Štěpán Lukeš vystihl kličku Michala Kovařčíka.

Domácí už v poslední třetině šetřili síly. Ve 44. minutě ihned po buly nebezpečně vystřelil Tomáš Vondráček, ale těsně minul horní tyčku. Energie byla nadále aktivnější a ostrý příklep Petra Koblasy na poslední chvíli vytáhnul vyrážečkou Kacetl. Pak si třinecký brankář vybral moment zápasu. Betonem vyrazil puk před sebe, ale proti Ondřeji Dlapovi musel vyrážečkou vyčarovat jeden z nejlepších zákroků v sezoně, který ocenila hala hřmotným potleskem.

Cestu za čistým kontem ještě domácímu muži s maskou zkomplikoval podrážením Vladimír Svačina, ale Kacetl betonem odmítnul ránu Petra Koblasy. Třinec pak ještě zvládl navýšit skóre na 7:0, když Alan Lyszczarczyk nahodil kotouč z rohu hřiště do ohně a ten se odrazil za brankovou čáru. Poslední trefu přidal necelé dvě minuty před koncem z levého kruhu pro vhazování Ondřej Kovařčík.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Nám se utkání vůbec nepovedlo, minimálně v první polovině jsme neměli ani herní, ani osobní disciplínu. Dali jsme domácím velké množství přesilových her, v nichž byla diametrálně odlišná kvalita. Naše první přesilovka skončila faulem, druhá skončila inkasovaným gólem. Domácí se dvěma početními převahami nastartovali a za stavu 3:0 pro nás utkání bylo neskutečně těžké. Třinec dominoval, my jsme si šance vypracovali, ale nedokázali jsme je proměnit. Oceláři zaslouženě vyhráli a doufám, že to pro nás bude dostatečné varování a facka. Musíme se vrátit k tomu, co jsme předváděli na Spartě nebo doma s Pardubicemi, protože dnešní výkon na konci sezony stačit nebude a stál nás ztracené body i postavení v tabulce.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): Konečně jsme měli dobrý vstup do utkání, dali jsme dva góly a hra z naší strany byla opravdu dobrá. Byli jsme produktivní, napadalo nám to. I v utkání s Libercem jsme si vytvořili příležitosti, ale nebyli jsme tolik důslední v předbrankovém prostoru. Do stavu 5:0 jsme hráli velmi dobře, měli jsme pohyb, proměňovali jsme přesilovky a dali jsme góly. Zhruba od poloviny druhé třetiny kluci trochu povolili v hlavách, tak jsme si něco řekli v kabině. Třetí třetinu už pak odehráli dobře, disciplinovaně a hlídali jsme střední pásmo. Jsme rádi, že jsme vyhráli a dali sedm branek, což se nám snad letos ještě nepovedlo. Máme tři body do tabulky, ale musíme pracovat dál.