Černý leden pokračuje – body zůstávají v Boleslavi

12.01.2021 · Michal Samiec
Třinečtí hokejisté nezažívají veselé období, ani v Mladé Boleslavi totiž neuspěli. Oceláři padli počtvrté za sebou a z posledních deseti utkání nedokázali ani jedno vyhrát za tři body. Slibně rozehrané utkání, kdy hosté ze Slezska v první třetině na ledě Bruslařského klubu vedli 2:1, nakonec získali nejtěsnějším rozdílem domácí hokejisté.
12.kolo, úterý 12.1.2021
Ml. Boleslav
3:2
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 2:2, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 11. Flynn (O. Najman, Hrbas), 20. Pláněk (D. Šťastný), 35. O. Najman (Claireaux, Cienciala) – 11. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Dravecký), 13. Martin Růžička (P. Vrána, Hrňa). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Pešek, Malý. Vyloučení: 9:8, navíc D. Musil (Třinec) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 22:31. Střely mimo: 11:8. Zblokované střely: 20:7. Hity: 8:4. Vhazování: 32:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Hrbas, Pláněk, D. Moravec, Klikorka, Šidlík – D. Šťastný, Cienciala, Lunter – Claireaux, A. Zbořil, Jääskeläinen – P. Kousal, O. Najman, Flynn – Alderson, Bičevskis, J. Strnad.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Doudera, Gernát, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Leier – Rodewald, Marcinko, Hrehorčák – Hrňa, Jonáš Peterek, Dravecký – Kurovský.

Oceláři nepřijeli k utkání do Mladé Boleslavi zrovna v nejlepším rozpoložení. Už devět utkání po sobě si Třinečtí nepřipsali na své konto výhru za tři body a tato pasáž sezóny spolu se zhoršenou produktivitou posledních kol (jediná vstřelená branka za poslední tři utkání) nedodávala třineckým hokejistům klid na hole. Slezané úvodní dvacetiminutovku sehráli velice aktivně, domácí hráče jasně přestříleli, ale jak to v hokeji bývá, především když se nedaří, střelecká aktivita není vždycky zárukou úspěchu.

Skóre zápasu otevřeli na začátku jedenácté minuty domácí hráči. Vyloučení Davida Musila potrestal Oscar Flynn, který se prosadil dorážkou z bezprostřední blízkosti Kacetlovy branky. Hosté nemuseli na nepříznivý stav utkání myslet dlouho. Po půlminutě Krošelj procedil puk za sebe a ten zůstal ležet těsně před brankovou čárou, aniž by domácí brankář znal jeho lokalizaci. Nejrychleji se zorientoval Ondřej Kovařčík a zápas srovnal. Vedení se pak překlopilo na hostující stranu, když přesilovkovou kombinaci využil na levém kruhu osamocený Martin Růžička. Už to vypadalo, že první třetina skončí těsným vedením hostujících hráčů, ale v poslední minutě Bruslařský klub uzavřel Oceláře v jejich pásmu, dlouho je tlačil a šestnáct sekund před první sirénou se i gólově prosadil. Z hranice levého kruhu prostřelil Kacetla Martin Pláněk a do šaten se šlo za srovnaného stavu.

Druhou třetinu začali aktivněji hostující hráči. Jako první se do šance v polovině čtvrté minutě dostal Hrňa. Ten byl úplně sám před Krošeljem, ale forhendovou kličku třinecký útočník nedotáhl. Pak bylo k vidění několik nevyužitých přesilových her. Nejprve byl vyloučen Šidlík, ale Oceláři svou početní výhodu nevyužili. Stejně si vedli i domácí, když byl vykázán na dvě minuty nejprve Leier a po něm ještě i Doudera – Boleslavští hráli v pěti proti třem 31 sekund a neprosadili se. Ve dvanácté minutě nejprve trefil horní tyč třinecké branky Flynn a o pár sekund později byl vyloučen Růžička. A když si o devatenáct sekund později k němu přisedl i Stránský, byla k vidění druhá možnost Boleslavských hrát proti třem třineckým hráčům. Oceláři se i v této situaci ubránili, inkasovali však hned po jejím skončení. Ondřej Najman šikovně vložil hůl do Ciencialovy přihrávky z rohu hřiště před třineckého brankáře Kacetla. Třinecký trenér Varaďa při této situaci neúspěšně využil trenérskou výzvu, nezdálo se mu postavení mladoboleslavských hráčů v Kacetlově brankovišti.

Hosté tak ze druhé třetiny zdědili jednobrankovou ztrátu a také přesilovku z poslední minuty druhé třetiny. Oceláři ale tuto početní výhodu nevyužili a neprosadili se ani z té další po vyloučení Kousala. Naopak v této početní nevýhodě se dostal do samostatné akce před Kacetla Bičevskis. Třinecké s ubývajícím časem čím dál více svazovala hrozba dalšího korálku na šňůru prohraných zápasů. Závěrečné minuty ve velké míře ovlivnila vyloučení. Nejprve se zdrželi v boji o vyrovnání Oceláři, když postupně byli vyloučení Ondřej Kovařčík a Stránský, v závěrečných minutách pak pykali domácí hráči. Ondřeje Kovařčíka totiž po vyšachování domácí obrany zbavil šance na vyrovnání faul Kousala. V závěrečné snaze Třince o vyrovnání se zrodila velká šance Martina Růžičky po samostatné akci, puk z jeho hole zachytil Krošelj s vypětím všech sil. Sedmdesát sekund před koncem byl vyloučen ještě domácí obránce Ševc a v této situaci třinecký kapitán Vrána trefil horní tyč! Tak blízko byli Oceláři k vyrovnání dvě sekundy před koncem třetí třetiny.

Autor foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Na konci první třetiny nám hodně pomohl gól, kterým jsme srovnali na 2:2. Od druhé třetiny jsme se Třinci vyrovnali a občas jej i předčili. Byl to souboj dvou vyrovnaných mužstev, my jsme rádi, že se nám povedlo dát třetí branku, která nakonec rozhodla.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Odehráli jsme kvalitní utkání. Týmu nejde moc co vytknout, nasazení i přístup bylo skvělé. Byly tam fauly, které byly. Musíme se zlepšit v přesilových hrách, které rozhodujíc zápasy. Pozitivem jsou dvě vstřelené branky, myslím, že jsme na dobré cestě to zlomit. Určitě se to zase otočí na naší stranu.“