Boj s Vítkovicemi po nájezdech pro domácí

19.08.2021 · Michal Samiec
Tuhá přetahovaná bylo čtvrté přípravné utkání třineckých Ocelářů. V regionálním souboji s Vítkovicemi padlo během pětašedesáti minut pouze po jedné brance do každé sítě, rozhodnout musely nájezdy. Za Třinec pálili obránci – ze hry se trefil Kundrátek a vítězný nájezd je započítán Douderovi.
příprava, čtvrtek 19.8.2021
2:1sn
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 0:0  Branky a nahrávky: 38. Kundrátek (M. Doudera, M. Kovařčík), rozhodující sam. náj. M. Doudera – 52. M. Kalus (Roberts Bukarts). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Konvička. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 868. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, Miloš Roman – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Dravecký, Hrehorčák.
HC Vítkovice Ridera: Stezka – Plášil, R. Polák, Gewiese, Dudas, Koch, Machů – Roberts Bukarts, I. Ivan, Svačina – L. Krenželok, Dej, Fridrich – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Lednický, Chlán, Bernovský.

První třetina moravskoslezského derby nepřinesla žádný gólový zážitek divákům shromážděným ve Werk areně. Když budeme hodnotit celek, aktivnější a lepší byli určitě domácí hokejisté, ti ale dominovali především v první polovině úvodní dvacetiminutovky. Těžko však vybrat nějaké konkrétní okamžiky, Oceláři si vytvořili především územní převahu a náznaky šancí. Největší rozruch před Stezkou byl během první přesilové hry Třince a následně ve dvanácté minutě poté, co Kurovský nahrnul puk zpoza branky do vítkovického brankoviště a kotouč doslova skákal po výstroji hostujícího brankáře. Od poloviny třetiny byli Vítkovice mnohem aktivnější než v úvodních minutách, ale k vyloženým šancím tato zvýšená aktivita také nevedla. Proto není divu, že se diváci v úvodní části zápasu gólu nedočkali.

Ve druhé dvacetiminutovce jsme sledovali otevřenější hru než v úvodní třetině. Oba týmy se prezentovaly větším množstvím vyloženějších šancí než v první části hry. Velkou šanci měl ve třetí minutě Flick, ale proti jeho střele z první zblízka se Mazanec dokázal přesunout včas. V deváté minutě mohl otevřít skóre Bernovský, ale po chybě Musila nevyužil samostatný únik na Mazance. Hosté se neprosadili ani z následné přesilové hry, byť po Flickově přihrávce ze strany a Kalusově aktivitě v třineckém brankovišti již vítkovičtí fanoušci zvedali ruce nad hlavu. Ve čtrnácté minutě měl první loženou šanci na domácí straně Hrehorčák, ale nevyužil dostatku prostoru, který dostal na levém křídle. Největší tlak domácích přišel při čtyřminutovém vyloučení Flicka. Necelé tři minuty před koncem druhé části hry přišel první gól zápasu, když bomba Tomáše Kundrátka skončila až v síti. Oceláři pak pokračovali v útočné aktivitě, ale druhý gól z toho už nebyl. Čtyřicet minut hry tak přineslo jediný gólový zářez.

Zápas v normální hrací době nakonec rozuzlení nepřinesl. Pro Vítkovice byla třetí třetina nejlepší pasáži v utkání. Dlouho se hrálo bez větších šancí rozhodnout na jedné nebo druhé straně, až v jedenácté minutě měl velkou šanci vyrovnat Radovan Bondra, jeho pokus z levé strany Mazanec ustál, ale inkasoval zhruba o minutu později. Bukarts nacentroval puk do slotu před branku, kde se nadvakrát prosadil Marek Kalus a přidal druhý gól utkání. Další branka pak již nepadla, ani přes velkou šanci domácích po bratrské souhře Kovařčíků. Zápas tak dospěl do prodloužení, které gólové rozuzlení nepřineslo. A vlastně ani moc gólových šancí. Více času v útočném pásmu asi strávili hráči Vítkovic, byť to nemůžeme potvrdit tvrdými daty, na vyložené šance na tom byli líp domácí, když hned v úvodu měl šanci Doudera a následně byl v samostatném úniku Marcinko, ale puk mu za modrou trochu utekl. V nájezdech se dvakrát prosadili domácí – góly vstřelili Milan Doudera, jemuž se započítá do análů tohoto utkání vítězná branka, a Martin Růžička. Třinečtí tak nakonec vyhráli těsné utkání 2:1 na nájezdy.

Aleš Krátoška (asistent trenéra): Jsme rádi, že první domácí přátelský zápas jsme zvládli. Řekl bych, že to byl vyrovnaný zápas. Podruhé jsme si zkusili nájezdy, které nám vyšly. Myslím, že z naší strany to nebylo úplně ideální - na konci sezóny ta hra přece jenom vypadal trochu jinak. Samozřejmě, je to furt příprava a kluci se sehrávají. Už bychom se měli koukat na příští týden, kdy se utkáme v hokejové Lize mistrů s Fribourg-Gotterónem a Leksandem, což jsou trošku silnější soupeři.