Bezbrankovou partii rozhodl jihlavský Anděl

08.12.2017 · Daniel Ježek
Oceláři v posledním zápase před reprezentační přestávkou zavítali na led Horáckého zimního stadionu. Hráči s drakem na hrudi v Jihlavě odehráli bezbrankové utkání, o vítězi se rozhodlo až v nastavené pětiminutovce. Jedinou branku utkání vsítil domácí Lukáš Anděl.
29.kolo, pátek 8.12.2017
Jihlava
1:0p
Horácký zimní stadion
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 62. Anděl. Rozhodčí: Hejduk, Pešina - Jindra, Rampír. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4017. Střely na branku: 24:30. Zblokované střely: 7:13. Hity: 1:1. Vhazování: 37:35. Průběh utkání: 1:0.
HC Dukla Jihlava: Volden – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Šidlík, Kajínek, Ulrych, J. Zdráhal – Rys, Skořepa (A), Jiránek – Čachotský (C), Zeman, Dostálek – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – F. Seman, R. Hubáček, Diviš (A).
HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček (C), Linhart, D. Musil, Adámek, L. Kovář, Jank – Martin Růžička (A), Marcinko, Rákos – Cienciala, Mikulík, Dravecký – Petružálek, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

Do zápasu aktivněji vstoupili hostující Oceláři. Hned v úvodní minutě se do dobré příležitosti dostal Mikulík, jihlavského brankáře ale překonat nedokázal. Hráči s drakem na hrudi si svou aktivitou poté vybojovali početní výhodu, v osmé minutě pak Ondřej Kovařčík měl k dispozici trestné střílení. Brankář Volden si ale se všemi šancemi Ocelářů poradil.

Domácí se k prvnímu většímu ohrožení brankáře Slezanů dostali v polovině první periody, kdy po špatném střídání Ocelářů hráli přesilovou hru. Do dobré střelecké pozice se dostal Jiránek, Hrubec ale nemusel zasahovat. Ve čtrnácté minutě již gólman slezského celku musel vytáhnout těžký zákrok, z bezprostřední blízkosti jej nepříjemně ohrožoval Zeman. Oceláři kontrovali dvě minuty před první sirénou, Adamského akce ale brankou neskončila.

Také prostřední dvacetiminutovka začínala s bezbrankovým stavem. Ten mohli v první desetiminutovce třetiny změnit hostující Chmielewski s Ondřejem Kovařčíkem, na domácí straně se pak do dobrých příležitostí dostali Diviš a znovu Zeman. Nikdo ale nenašel recept na překonání soupeřova brankáře. Oceláři ani Dukla poté nevyužili své druhé početní výhody.

Nepříliš atraktivní podívaná pokračovala i po uplynutí poloviny duelu. Šancí bylo jako šafránu, když už se některý ze střelců dostal do dobré pozice, zaskvěl se zase soupeřův gólman. V úvodu závěrečné periody mohl s bezbrankovým stavem hnout Anděl, Hrubec však byl znovu proti. Jihlava poté nevyužila přesilovku po Rákosově faulu.

V sedmačtyřicáté minutě na trestnou lavici usedl domácí Kájínek. Hráči s drakem na hrudi drželi kotouč v útočné třetině, do sítě jej však nedostali. Po několika nepřesných rozehrávkách na obou stranách se pak v čtyřiapadesáté minutě do dobré šance dostal Žalčík, z mezikruží ale přestřelil.

Přesně dvě minuty před koncem dostali Oceláři možnost přesilové hry, největší šanci paradoxně měli domácí. Po Douderově klopýtnutí se do úniku dostal Filip Seman, Hrubec ale potvrdil svou skvělou formu. Pět vteřin před sirénou pak Rákos neobstřelil padajícího Hubáčka.

Rozhodnout tak muselo až prodloužení. Lukáš Anděl sebral kotouč Martinovi Růžičkovi, využil nedobrého střídání Ocelářů a v sólu poslal kotouč pod horní tyč Hrubcovy branky. Domácí Jihlava tak získala dva body, hráči s drakem na hrudi se domů vracejí s jedním bodem.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „V první části první třetiny soupeř měl výborný pohyb, vypracoval si několik šancí. Pak se to vyrovnalo, také jsme měli nějaké šance, bohužel jsme je neproměnili. Celé utkání bylo velmi urputné. V závěru jsme se dostali trochu do problémů, bylo tam špatné střídání, následoval faul. Kluci to ale sehráli velmi dobře, hráli obětavě. Paradoxně jsme mohli v úniku rozhodnout my, bohužel. Zase v prodloužení bylo špatné střídání na straně soupeře, my to proměnili. S body jsme spokojení, klukům musíme poděkovat. Hráli velice dobře, proti takhle zkušenému mančaftu, jakým je Třinec, jsou ty body výborné.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „V první třetině jsme hráli dobrý hokej. Byly tam šance, měli jsme dobrý pohyb v útočné třetině. Věděli jsme, že zápas bude velmi těžký. Byl to urputný boj, jihlavští kluci jsou velmi silní v osobních soubojích. Těžko jsme se prosazovali v útočném pásmu, tu branku jsme nakonec nevstřelili. Bez gólu se vyhrát nedá. Kluci zápas odmakali, nejsme bohužel moc produktivní v koncovce, branky nám v poslední době moc nepadají. V prodloužení jsme udělali velkou chybu, kterou jsme prohráli dnešní zápas.“