Obrat v posledních minutách! Junioři srovnali stav čtvrtfinále

22.03.2023 · Martina Sikorová
To byl zápas! V Mini WERK ARENĚ běžela už devětapadesátá minuta druhého čtvrtfinále a mladí Oceláři prohrávali 1:2. Přesto nakonec slaví! O vyrovnání série se v rozmezí 59 sekund postarali Adam Cedzo s Tomášem Šilarem.
ČF2, středa 22.3.2023
Pardubice
3:2
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 0:0, 3:2  Branky a nahrávky: 50. Kareš (Cedzo, Holinka), 59. Cedzo (Holinka, Pospíšil), 60. Šilar (Moškoř, Pospíšil) - 43. Tomas (Tvrdík, Chabada), 56. Burda. Rozhodčí: Šutara, Šudoma - Bartek, Peluha. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 139. Střely na branku: 28:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2. Stav série: 1:1.
HC Oceláři Třinec: Král - Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek - Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Haas, Cedzo, Ramik, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek
HC Dynamo Pardubice: Matěcha - Vachun, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada - Pavlata, Helikar, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki

Mnohem více práce měl v úvodní dvacetiminutovce Jakub Král v brance Třince. Maskovaný Ocelář čelil hned 16 střelám soupeře, za svá záda ale nepustil jediný kotouč. Jednu z dobrých šancí měl v sedmé minutě Fiala, proti jeho ráně včas zasáhla právě lapačka domácího gólmana. Oceláři pořádně zahrozili až v závěru třetiny. Před Hlávkou ovšem včas zasáhli bránící hráči a následná trefa nebyla Třinci uznána pro kopnutí.

Změnit bezbrankový stav mohli Oceláři ve své první přesilovce, Gerych ale zvedl puk až příliš vysoko. Přáno navíc svěřencům trenéra Reného Muchy nebylo ani v další početní výhodě. Naopak to málem byli hráči v bílých dresech, kdo inkasoval. Proti ráně Pavlaty ale zakročil Král. Třinec pak po faulu vysokou holí pokračoval ve hře pěti proti čtyřem, Moškoř ale v dobré šanci puk až za čáru nedorazil. V přesilovce se ale radovat nemohly ani Pardubice, protože neuspěl ani důrazný Pavlata.

To nejpodstatnější se tak v Třinci odehrálo až v závěrečné dvacetiminutovce. V té nejprve parádní zákrok betonem proti střele Fialy vytáhl Král. V čase 42:36 už se ale hosté radovali. A to po ráně Radka Tomase z vrcholku kruhů. Oceláři odpověděli v padesáté minutě po ráně kapitána Antonína Kareše a pokračovalo se za stavu 1:1. Po chybě domácí obrany se ale do brejku dostal Daniel Burda a tváří v tvář Královi nezaváhal.

Oceláři se tak rázem ocitli v kritické situaci, s jednobrankovým mankem si ale poradili ještě v základní hrací době. V čase 58:24 se možná i s trochou potřebného štěstí z prostoru před brankou prosadil Adam Cedzo a euforii pak na domácí střídačce rozpoutal Tomáš Šilar. Pardubice to ještě v závěru zkusily bez brankáře, vyrovnání série na 1:1 už ale nezabránili.