Jízda dorostu pokračuje, Olomouc schytala sedmičku

29.09.2022 · Martina Sikorová, Jakub Žurovec
Svěřenci trenéra Marka Malíka se po nepovedeném startu do sezony rozehráli do skvělé formy, se kterou si neporadila ani Olomouc. Mladí Oceláři už v první třetině udeřili hned čtyřikrát a nakonec si došli pro vítězství 7:1.
5.kolo, čtvrtek 29.9.2022
1:7
ZS Olomouc
Třetiny: 0:4, 0:3, 1:0  Branky a nahrávky: 46. Bošek (Drábek) – 11. Pohludka (Rybnikár, Blaha), 12. Barna (Hebar, Sajdok), 14. Weiss (Zielinski, Sikora), 17. Pohludka (Holub, Rybnikár), 25. Sikora, 35. Rybnikár (Pohludka, Solowski), 37. Mikula (Zielinski, Blaha). Rozhodčí: Vaněk - Bubela, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 26:45. Průběh utkání: 0:7, 1:7.
HC Olomouc: Čerbák (17. Žbánek) – Dostál, Kalman, Bohatý, Vrána, Galvas, Přidal – Nemerád, Šulgan, Hejcman, Pravda, Bartok, Majer, Navrátil, Neoral, Čermák, Bošek, Drábek
HC Oceláři Třinec: Milota – Mrtka, Ćmiel, Byrtus, Solowski, Zielinski, Holub, Blaha - Hebar, Barna, Mikula, Rybnikár, Sajdok, Urbánek, Pohludka, Granečný, Sikora, Weiss

Na začátku první třetiny se hrál poměrně vyrovnaný hokej a to až do jedenácté minuty, ve které se trefil Šimon Pohludka. O necelou minutu později zvyšoval Danny Barna a pak už se s góly roztrhl pytel. Ve čtrnácté minutě se do střelecké listiny zapsal Matěj Weiss a svým druhým gólem v zápase upravil na 4:0 Šimon Pohludka. Oceláři tak odcházeli do kabin se čtyřbrankovým náskokem.

Ve druhé třetině řádění hostí pokračovalo, ve čtyřiadvacáté minutě se trefil Petr Sikora, o deset minut později Michal Rybnikár a v sedmatřicáté minutě zvyšoval již tak velký brankový rozdíl Marcel Mikula. Nutno podotknout, že nebýt některých skvělých zákroků domácího brankaře Žbánka, mohla se gólová cifra Ocelářů pohybovat v ještě vyšších číslech.

Do třetí třetiny však Hanáci vstoupili aktivněji než třinečtí hráči. Kohouti si dokázali vybudovat více šancí a v šestačtyřicáté minutě padl onen jediný olomoucký gól zápasu, kdy Drábek s Boškem ujeli třinecké obraně a ze situace dva na jednoho dokázal Lukáš Bošek skórovat. Hanáci následujících pět minut pokračovali ve vysoké aktivitě. Tu ale začali pomalu ztrácet a konec třetiny zase patřil hráčům s drakem na hrudi.