Vítězná série juniorů pokračuje

18.02.2023 · Martina Sikorová
Zápas na ledě Olomouce se pro mladé Oceláře nevyvíjel ve druhé třetině úplně ideálně. Na inkasovaný gól ale dokázali svěřenci trenéra Reného Muchy rychle zareagovat třemi trefami a přidali tak na svou šňůru jedenáctý vítězný korálek.
48.kolo, sobota 18.2.2023
1:3
ZS Olomouc
Třetiny: 0:0, 1:3, 0:0  Branky a nahrávky: 24. Kočí (Havel, Kučera) - 32. Gerych (Bartoš, Hrůzek), 37. Cedzo (Hrůzek), 40. Šutý (Holinka, Jobánek). Rozhodčí: Kubičík, Kapitanov - Bartek, Bartoň. Vyloučení: 5:8, navíc za faul Hrůzka (TRI) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 38:47. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC Olomouc: Frgál - Drábek, Sedláček, Panáček, Stratil, Compel, Kočí - Kučera, Janech, Jeřábek, Belan, Havel, Matašovský, Tomeček, Kusak, Pigl, Ruda
HC Oceláři Třinec: Král - Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Hrůzek, Zielinski - Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Spěváček, Bartoš, Sikora, Cedzo, Hlávka, Jobánek

První velká šance sobotního zápasu patřila Olomouci. Oceláři sice hráli v přesilovce, do brejku jim ale ujel domácí kapitán Jan Kučera, který si po faulu Filipa Hrůzka zopakoval nájezd z trestného střílení. Třinecký brankář Jakub Král ale svůj tým podržel. Stejně jako v závěru úvodního dějství, když lapačkou zneškodnil další únik kohoutů.

V čase 23:21 už ale gólman Ocelářů přece jen kapituloval a to po tvrdé ráně obránce Václava Kočího od modré čáry v přesilové hře Olomouce. Pak ale Jakub Král vytáhl další povedený zákrok proti unikajícímu Marku Matašovskému a Oceláři zůstali na dostřel. Ve dvaatřicáté minutě bylo vyrovnáno, když po třineckém přečíslení dorazil puk do sítě Robin Gerych.

Chvíli nato už Oceláři vedli. Po závaru v útočném pásmu dopravil kotouč za záda olomouckého brankáře Adam Cedzo. Ze strany Třince to navíc nebylo vše. V závěru druhé třetiny využil přesilovou hru důrazný Patrik Šutý a gólem do šatny poslal Oceláře do vedení 3:1.

Ve třetí části Oceláři ustáli tři oslabení a drama nepřipustili ani při domácí hře bez brankáře. Z Olomouce tak svěřenci trenéra Reného Muchy dovezli do Třince další tři body a v tabulce před koncem základní části drží třetí místo.