Z Prahy vezou junioři bod

28.02.2023 · Martina Sikorová
Juniorská série výher se v Praze zastavila na čísle třináct. Třinečtí trenéři vinou rozsáhlejší marodky do zápasu poslali i čtyři dorostence a přestože byl soupeř střelecky jednoznačně aktivnější, mladí Oceláři po boji urvali alespoň bod.
45.kolo, úterý 28.2.2023
Sparta Praha
2:1p
Sportovní hala Fortuna
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 47. Vitouch (Stepanchuk), 64. Fábry (Hrabík, Böhm) - 46. Kubiesa (Gerych, Holinka). Rozhodčí: Barek, Červenka - Jiruška, Jurak. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Sparta Praha: Artsatbanov - Ducháč, Červenka, Böhm, David, Šindelek, Pavlák, Tůma - Hrabík, Žmola, Hamršmíd, Theimer, Höll, Stepanchuk, Fábry, Vitouch, Novák, Mácha, Holeček, Senčák
HC Oceláři Třinec: Král - Hrůzek, Andrle, Zielinski, Pospíšil, Buják, Kyselý, Kremnický - Blaha, Pohludka, Bartoš, Spěváček, Pánek, Šutý, Gerych, Kubiesa, Hlávka, Holinka

Kapitán Antonín Kareš nebo trojice nejproduktivnějších útočníků. Taky zápas proti Spartě vynechalo několik rozdílových hráčů a do Prahy s týmem odcestovali i čtyři dorostenci. Vůbec první start v juniorské extralize si v úterý připsal David Blaha.

V úvodní dvacetiminutovce měl mnohem více práce třinecký brankář Jakub Král, který čelil deseti střelám Sparty. Se všemi si ale dokázal poradit. Na bezbrankovém skóre navíc nic nezměnily ani dvě vyloučení. Přesilovku v polovině třetiny Oceláři neproměnili, v závěru si pak zase úspěšně poradili s oslabením.

Také ve druhé třetině byl střelecky aktivnější domácí tým. Oceláři se ovšem mohli opřít o dobrou defenzivní hru i výkon brankáře. Na střely to po čtyřiceti minutách bylo 27:14, na gól se ale ve Sportovní hale Fortuna čekalo dál.

V čase 45:41 už se skóre přece jen měnilo a to po přesné ráně Matěje Kubiesy z pravého kruhu. Pro šestnáctiletého útočníka šlo o premiérovou trefu v juniorské extralize. Vedení si ale třinečtí hráči užili jen chviličku, už po 24 sekundách totiž chyby v obraně využil Michal Vitouch.

Deset minut před koncem třetí části mohl vrátit Ocelářům těsný náskok Robin Gerych, který zakončoval z těsné blízkosti branky. Kvůli faulu ale neumístil kotouč tam, kam bylo potřeba. Když pak zase na druhé straně skončila rána Michala Vitoucha jen na tyči, šel zápas do prodloužení.

V nastaveném čase se z rozhodující branky radovali domácí. Po přihrávce Ondřeje Hrabíka usměrnil kotouč do sítě Andrej Fábry a Oceláři tak brali bod.