Junioři vyhráli v Pardubicích, rozhodl jediný gól

03.01.2023 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Reného Muchy zvládli vstup do roku 2023 úspěšně. Střelecky se sice mladí Oceláři v zápase proti pardubickému Dynamu trápili, k vítězstvím jim ale nakonec stačil jediný gól. Premiérovou nulou v juniorské soutěži se blýskl dorostenec Jakub Milota.
36.kolo, úterý 3.1.2023
enteria arena
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 37. Moškoř (Spěváček, Hrůzek). Rozhodčí: Čáp, Glanc - Bohuněk, Hájková. Vyloučení: 7:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 0:1.
HC Dynamo Pardubice: Borovička - Vachun, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka - Pavlata, Helikar, Jaša, Paleček, Tomas, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Dostál, Kalužík, Gromadzki
HC Oceláři Třinec: Milota - Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek - Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Spěváček, Bartoš, Pohludka, Sikora, Cedzo, Ullrych, Šilar, Jobánek

Junioři vlétli do úterního zápasu aktivně a hned v první třetině na branku soupeře vyslali 13 ran. S efektivitou už to tak veselé nebylo. Jednu z největších šancí měl v úvodní části Adam Cedzo, nejproduktivnější třinecký hráč ale v brejku neuspěl. A radovat se nemohl ani Miroslav Holinka, který se ve vlastním oslabení ocitl sám před pardubickou brankou, zakončit přesně už ovšem nedokázal.

Ve druhé části byl k vidění velmi podobný obrázek hry. S jediným rozdílem. Tentokrát tlak Ocelářů přece jen vedl ke vstřelenému gólu. Po ráně od modré čáry se k odraženému puku dostal Jan Moškoř a svým devátým gólem v sezoně poslal Třinec do vedení. Činit se ale musel taky brankář Jakub Milota, který si krátce před vstřeleným gólem poradil s brejkem Adriana Gromadzkiho.

Samostatnému úniku soupeře čelil gólman Ocelářů také krátce po startu třetího dějství, oklamat se ale nenechal ani Dominikem Pavlatou. Pardubice pak v závěru utkání zesílily svou snahu o vyrovnání odvoláním gólmana, třinecká obrana ale celou situaci ustála. Všechny tři body tak putovaly pod Javorový.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno