Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři zdemolovali Zlín! Jan Moškoř dvakrát skóroval

19.03.2022 · Šárka Kolková
Třinecký tým juniorů v posledním zápase nadstavby uspěl. Svěřenci trenéra Muchy vyjeli do Zlína. Domácí začali líp a otevřeli skóre utkání. Ale Třinečtí vyrovnali a odstartovali gólovou show. Jan Moškoř se dvakrát prosadil. Třinecký tandem se také mohl spolehnout na svého strážce Jakuba Klimka, který pochytal 46 střel a za svá záda pustil jen jediný gól.
A12, sobota 19.3.2022
Zlín
Třinec
1:7
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 1:1, 0:1, 0:5  Branky a nahrávky: 8. Dědek (Masař, Burian) – 12. Ramik (Pětník), 36. Geidl (Kareš), 43. Moškoř (Geidl, Jobánek), 51. Kozlík (Haas, Andrle), 52. Matěj (Ramik, Marcinko), 58. Moškoř (Jobánek), 60. Haas (Kozlík, Kareš). Rozhodčí: Obadal, Grygera – Kučera, Blažek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 47:26. Průběh utkání: 1:0, 1:7.  
PSG Berani Zlín: Šarman – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Riedl, Kráčalík – Martinec, Dědek, Masař, Hrazdira, Luža, Chludil, Čechmánek, Laciga
HC Oceláři Třinec: Klimek – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Šotkovský, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

V úvodu se hned hlásil ke slovu Čechmánek, který si pohrál s třineckou obranou, ale ta nakonec tlak ustála. Následně se hosté dostali k přesilové hře. Výhoda jim ale nesedla. A navíc hned po návratu vyloučeného hráče Zlín skóroval. Matyáš Dědek trefil tyč, ale kotouč se odrazil do třinecké svatyně. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno.Michal Ramik využil dobrého forčekingu svého kolegy a zakončil do odkryté brány. Berani mohli jít opět do vedení, když se Chludil vydal do samostatného úniku, ale na Klimka nevyzrál. V samotném závěru se mohl prosadit Haas, ale zlínský obránce střelecký pokus útočníka hostí zmařil.

Berani mohli třineckým juniorům znovu odskočit, když se Chludil dostal do podobné situace jako střelec vyrovnávací branky Ramik. Domácí hráč mohl zakončit do odkryté brány, ale výborný Klimek se stihnul rychle přesunout a puk přikryl. Třinecký brankář poté podržel svůj celek v oslabení, ve kterém Zlín tvrdě útočil. Poté čelil nebezpečnému pokusu Lužy při hře pět na pět. Ten se ocitl sám v předbrankovém prostoru, ale vynikající gólman Ocelářů těžkou situaci ustál. Ale do vedení se dostali hráči s drakem na hrudi. Šarman si lehl, aby přikryl střelu, ale Nico Geidl si to rozmyslel a poslal puk nad zlínského gólmana.

Draci se dostali ve třetí třetině do trháku. Jan Moškoř využil své vysoké postavy a zametl puk pod Šarmanovy betony. Zdálo se, že Berani vstřelí kontaktní branku, ale Nábělek minul bránu třineckých hokejistů. Poté domácí mohli využít přesilovku, výborný Klimek se vytáhl s mistrovskými zákroky. A hned po naskočení Chovaniaka do hry se Třinečtí prosadili. Matěj Kozlík vystřelil z levého kruhu a poslal puk blíž k pravé tyči. O necelou půl minutu později odbila pátá a Pavel Matěj poslal tým do čtyřgólového vedení. V samotném závěru se podruhé v utkání prosadil Jan Moškoř, jenž využil hru v přečíslení. Demolici patnáct vteřin před koncem utkání zakončilOskar Haas, který zpečetil výsledek 7:1.