Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři vynulovali hradecký Mountfield

15.02.2022 · Martina Sikorová
Vstup do druhé části sezony vyšel mladým Ocelářům na výbornou. V utkání proti Hradci Králové se na gól čekalo téměř dvě třetiny, pak během čtyřiceti sekund udeřili Jan Moškoř s Petrem Ullrychem. Zápas nakonec skončil třineckým vítězstvím 3:0, pod které se čistým kontem podepsal Patrik Švančara.
A1, úterý 15.2.2022
Oceláři Třinec
Mountfield HK
3:0
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 39. Moškoř (Kozlík, Haas), 39. Ullrych (Jobánek, Geidl), 55. Pětník (Ramik, Kareš). Rozhodčí: Šutara, Goňa - Vengřín, Bezděk. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 3:0.  
HC Oceláři Třinec: Švančara - Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek
Mountfield HK: Sajdl – Červenka, Boukal, Havlíček, Naar, Perička, Pelda – Matěj Beneš, Souček, Budina, Kašpar, Pajer, Šimek, Novotný, Idžan, Šedivý, Pilný, Michal Beneš

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Do prvního zápasu nadstavby vstoupili aktivněji Oceláři, vyloženou šanci si ale nevypracovali. A tak jako první výrazněji zahrozil Hradec. Kašpar se na moment ocitl zcela sám před brankou Třince, po přihrávce spoluhráče ale následně trefil pouze betony Švančary. Přáno nebylo ani Matějovi. Produktivní útočník Ocelářů byl v dobré pozici mezi kruhy, zakončení mu ovšem značně znepříjemnil bránící soupeř.

A změnu ve skóre nepřinesly ani přesilovky. Oba týmy v první třetině odehrály v početní výhodě čtyři minuty, jedinou výraznější šancí byla střela ihned po vhazování, která způsobila Švančarovi menší potíže. Kotouč ale v síti neskončil.

Na startu druhé třetiny hrozili hradečtí hokejisté znovu. Do samostatného úniku se vydal Pajer, minisouboj střelce a gólmana skončil vítězstvím maskovaného muže v brance Třince. Oceláři kontrovali ranou Matěje z mezikruží, která skončila pouze na betonech Sajdla. Svěřenci trenéra Muchy ale ve druhé třetině výrazně přidali ve střelecké aktivitě a před sirénou byli odměněni. A to hned dvakrát.

První změnu ve skóre přinesla početní výhoda Ocelářů. Po zakončení Kozlíka byl hostující gólman v problémech a na dorážku Jana Moškoře byl krátký. A zatímco na první gól se čekalo téměř 40 minut, rozdíl mezi prvním a druhým činil pouze 40 sekund. Ve velké rychlosti se do útočného pásma vřítil Petr Ullrych a přesnou ranou rozvlnil hradeckou síť podruhé. Hosté pak mohli inkasovat i potřetí, Ramik ale v brejku na Sajdla nevyzrál.

Zatímco ve druhé třetině byl střelecky aktivnější domácí Třinec, v závěrečné části se karta obrátila. A to i díky dvojnásobné přesilovce Hradce. Lvi se ve výhodě pět na tři dostali ke snížení opravdu blízko, ránu Naara totiž místo Švančary zastavila až branková konstrukce za jeho zády. Z gólu se ovšem nakonec radovali až Oceláři a to po parádní akci Ramika.

Nejproduktivnější hráč Třince se protáhl za obranu Hradce a v rychlém útoku poslal puk do střelecké pozice Richardu Pětníkovi, který trefil přesně. Na druhé straně zase čaroval třinecký gólman po bleskovém přesunu proti střele do odkryté části klece. Závěr zápasu pak okořenila ještě potyčka mezi Hrůzkem a Kašparem. Oba kohouti si od rozhodčích vyslechli stejné hodnocení - dvě minuty za hrubost. Na výsledku 3:0 už se ale nic neměnilo a tři body zůstaly v Třinci.

×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha