Dorostenci vezou tři body ze Zlína, Adam Cedzo režíroval

26.02.2022 · Šárka Kolková
Tým hlavního trenéra Marka Malíka zakončil tento týden na ledě Beranů ze Zlína. Dorostenci sváděli velmi napínavou bitvu. O tom svědčí druhá třetina, neboť oba týmy byly hned pětkrát vyloučeni. I přesto si cestičku našel dvakrát Adam Cedzo, který zlínského Uherka dvakrát překonal. Tým také podržel brankář Denis Heczko, který pochytal 25 střel soupeře.
B18, sobota 26.2.2022
Zlín
1:2
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 60. Vaculík (Urban) – 6. Cedzo (Masnica, Pohludka), 52. Cedzo (Volas, Heczko). Rozhodčí: Šmíd – Poláček, Šobáň. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 0:2, 1:2.
PSG Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Kotala, Řezníček, Hamrla, Mikel, Kopřiva, Špaňhel, Šišák – Urban, Vaculík, Hampl, Holba, Kos, Pešák, Babulík, Kaláč, Heš, Klimek
HC Oceláři Třinec: Heczko (Milota) – Solowski, Buják, Čmiel, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Volas, Kubiesa, Pohludka, Sikora, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula

Úvodní třetina nám nabídla několik zajímavých momentů a vyrovnanou podívanou. Svěřenci trenéra Malíka se prosadili hned v šesté minutě. Třinecký tým dostal nabídku v podobě početní výhody a kádr se toho chopil na výbornou. Adam Cedzo překvapil Uherka prudkou střelou a Třinečtí otevřeli skóre utkání. Další akce ze strany Beranů a Ocelářů v bráně neskončila a hosté vedli 1:0.

Ve druhé třetině se dorostenci s drakem na hrudi do toho pořádně obuli. Vytvořili si nátlak, domácí přestříleli. Ale žádná trefa se neujala, neboť zlínský Uherek odvrátil všechny příležitosti soupeře. Samotná druhá třetina byla hlavně o přesilovkách, oslabeních a hrách ve čtyřech. Oba celky byly v průběhu druhé části hned pětkrát potrestány. Ve třetí třetině padly dvě branky. Adam Cedzo překvapil v padesáté druhé minutě gólmana Zlína a puk zametl do brány. Situaci se snažili domácí ještě zkomplikovat. Čtrnáct vteřin před koncem prostřelil třineckého Heczka Martin Vaculík. To bylo ale ze strany Beranů vše a Oceláři díky výborné koncovce Adama Cedza a 25 zákrokům Denise Heczka vezou pod Javorový tři body.