Dorostenci nadělili Vsetínu šest branek

23.09.2021 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Malíka mají za sebou páté kolo nejvyšší dorostenecké soutěže. Na Lapači se střetli se Vsetínem. Domácí se rychle dostali do vedení, ale Oceláře jejich branka nevystrašila. Třinečtí nasázeli hráčům Vsetína šest branek a získali další cenné body do tabulky.
5.kolo, čtvrtek 23.9.2021
Vsetín
1:6
Zimní stadion Na Lapači
Třetiny: 1:3, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 2. Ürge (Škarka, Raušer) – 4. Pohludka, 10. Gerych (Volas, Pohludka), 11. Holinka (Kubiesa, Ročák), 27. Urbánek (Sikora, Pospíšil), 41. Ročák (Cedzo, Holinka), 42. Kubiesa (Holinka, Cedzo). Rozhodčí: Grygera – Kučera, Kaprál. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 48. Střely na branku: 24:53. Průběh utkání: 1:0, 1:6.
Konečný – Stodůlka, Zedek, Hrdinka, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Ürge, Bartoněk, Koláček, Pořízka, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal Raušer
Milota – Solowski, Ročák, Ćmiel, Martiňák, Pospíšil, Holub - Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Sikora, Cedzo, Lipka, Urbánek

Zápas začal lépe pro domácí celek, který se po dvou minutách dostal do vedení díky Tomáši Ürgemu. Svěřenci trenéra Malíka se nezalekli a skóre brzy otočili na svou stranu. Smršť branek započal ve čtvrté minutě Šimon Pohludka, jenž skóroval v samostatném úniku. V desáté minutě využil svou příležitost i Robin Gerych, který dorazil puk do odkryté brány. Další přesný zásah přišel o minutu později z hokejky Miroslava Holinky.

Hosté se prosadili i v další třetině. V sedmadvacáté minutě nechal rozeznít gólovou sirénu Štěpán Urbánek. Domácí poté měli vynikající šanci pro vstřelení branky, když se dostali do početní výhody pět na tři. Ani to Vsetínu nepomohlo. Nejblíž byl k překonání Miloty Zedek, který ale přestřelil. Oceláři mohli gólově prorazit díky trefě Solowskiho, ale Konečný přikryl puk lapačkou. V samotném závěru druhého dějství hráči s drakem na hrudi napadali Konečného svatyni, ale vsetínský brankář nátlak ustál.

Dračí síla ve třetí třetině udeřila s plnou parádou. Další branku Třince vstřelil hned v jednačtyřicáté Marek Ročák, který dorazil Holinkovu střelu. Na něj po minutě navázal Matěj Kubiesa, jenž vstřelil šestou branku Ocelářů. Konečný stav zápasu tak zní 6:1 pro Oceláře, kteří si ze Zimního stadionu Na Lapači odvážejí tři body.