Dorost cestuje z Kladna se třemi body!

04.01.2020 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Reného Muchy ve druhém utkání roku 2020 nezaváhali. Dorostenci si vytvořili v průběhu dvou třetin čtyřgólový polštářek, který se sice podařilo Rytířům téměř dohnat, ale třinečtí mladíci nakonec skromný náskok v hektickém závěru uhájili.
OPP8, sobota 4.1.2020
Kladno
ČEZ stadion
Třetiny: 0:2, 0:2, 3:0  Branky a nahrávky: 54. Hrabík (Bareš), 55. Vimmer (Adam), 58. Koštoval (Bareš) – 6. Lipka (Jánoš), 11. Šotkovský (Hlávka), 25. Pánek (Kašpárek), 28. Wawrzkiewicz (Ročák, Hykl). Rozhodčí: Battěk – Svobodová, Hána. Vyloučení: 11:9, navíc Hrabík (KLA) trest do konce utkání za hrubost a Hlávka (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za napadení. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 38:26. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:4, 3:4.
Suk (16. Gabriška) – Danda, Malý, Hvězda, Burger, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora – Vimmer, Holeček, Hurta, Hrabík, Kouba, Bareš, Nedvěd, Ullrych, Adam
Halouzka – Hykl, Andrle, Ročák, P. Buják, D. Buják, Hrůzek – Šutý, Pánek, Šotkovský, Lipka, Jánoš, Tomiczek, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Procházka

První třetina utkání začala pro Oceláře velmi slibně, v šesté minutě se podařilo Jakubovi Lipkovi otevřít skóre. O pět minut později se do kladenské brány trefil Ondřej Šotkovský, který po Jánošově přihrávce zvýšil náskok Ocelářů. Rytíři se sice snažili Halouzku překvapit, ale třinecký brankář za sebe v první části žádný kotouč nepustil.

Druhou část zápasu Oceláři rovněž načali perfektně. V pětadvacáté minutě překonal Suka Martin Pánek, jenž skóroval v třineckém oslabení, poté co našel volné místo v levém horním rohu kladenské klece. V osmadvacáté minutě Oceláři svůj náskok navýšili díky Dawidowi Wawrzkiewiczovi, který rychlou střelou překonal domácího Suka.

Třetí třetina byla střelecky úspěšnější pro Rytíře, kteří pořádně zdramatizovali závěr. Nejdříve překonal třineckého gólmana Ondřej Hrabík. Další akci Rytířů brankově zhodnotil Štěpán Vimmer. Necelé tři minuty před koncem zaznamenal kontaktní trefu Michal Koštoval. Oceláři však kladenské mladíky v závěrečných vteřinách k žádné akci nepustili a vybojovali cenné vítězství.