Junioři nezvládli zápas proti Zlínu

28.02.2019 · Jakub Kotajny
Prvním soupeřem Ocelářů ve skupině O účast v play-off byli hráči Zlína a toto utkání se svěřencům trenéra Juříka vůbec nevyvedlo. Třinečtí mladíci po celou dobu marně dotahovali náskok Beranů a nakonec se museli smířit s porážkou 2:5.
UPG1, čtvrtek 28.2.2019
2:5
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 1:3, 1:1  Branky a nahrávky: 28. Pastor (Geidl, Macháček), 45. Przybyla (Pastor) – 17. Fajkus (Sebera, Pavlas), 26. Fajkus, 28. Luža (Weintritt, Janošek), 40. Dobiáš (Pavlas), 60. Hefka (Pröschl, Lekeš). Rozhodčí: Kašík - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:4, navíc za faul Krzaka (TRI) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 89. Střely na branku: 39:45. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.
Švehlák – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Wardas, Geidl, Čmiel, Przybyla, Plandor, Matěj, Macháček, Ramík
Kořének – Janošek, Hamrlík, Bednařík, Riedl, Pavlas, Talafa – Hefka, Bachánek, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Kozubík, Luža, Hrazdira, Dobiáš, Fajkus, Sebera

Úvodní část zápasu byla velice vyrovnaná, až se v čase 16:31 prosadil hostující Sebastian Fajkus. O půl minuty později však mohlo být ještě hůř, když se po faulu Krzaka nabídla hostům možnost ke zvýšení náskoku v podobě trestného střílení. Švehlák se však levým betonem nasunul k tyčce své klece a nájezd zlikvidoval. Zbývaly více než dvě minuty do konce třetiny, když se na trestnou poroučel Plandor a Berani tak mohli svůj náskok navýšit. Švehlák byl však proti a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:1.

Druhá třetina patřila hostům. Úvodní branku vsítil opět Sebastian Fajkus a zvýšil tak náskok svého týmu. O necelé dvě minuty později se však radovali domácí, když se trefil David Pastor. Neuběhlo ani půl minuty a diváci v mini WERK ARENĚ viděli další branku. Dominik Luža se trefil pod víko Švehlákovy klece a rozjásal tak fanoušky Zlína. Ze strany Beranů to však ještě nebylo všechno. Běžely poslední vteřiny druhé periody, když se prosadil Vojtěch Dobiáš a zvýšil tak na 4:1 ve prospěch svého týmu.

Poslední dvacetiminutovka utkání nabídla dvě branky. První gól této třetiny vstřelil v čase 44:46 Dan Przybyla, který tak dal ještě domácímu celku naději. Poslední dvě minuty základní hrací doby Oceláři zkoušeli hru bez gólmana, tento tah však nevyšel a Vlastimil Hefka pojistil výhru Beranů trefou do prázdné klece.