Dorost se dál trápí

15.12.2018 · René Sasyn
Dorostenci prohráli už čtvrtý duel v řadě a na svém kontě mají pouhé dva body. Dnes kluci nestačili na Kometu Brno. Dvě třetiny hráli velmi zodpovědný hokej dozadu, ale ke konci zápasu rozhodl o tom, že si všechny body odvezou domů hosté, svým hattrickem Ivo Sedláček.
B3, sobota 15.12.2018
3:6
Třetiny: 2:0, 0:2, 1:4 - N 0:1  Branky a nahrávky: 3. Petrovský (Chovaniak), 14. Ramik (Kašpárek), 53. Petrovský (Ramik, Chovaniak) – 26. Horký (Šalé), 40. Sever (Fajmon, Svozil), 46. Sedláček (Fajmon, Brabenec), 55. Sedláček (Fajmon), 58. Němec (Sever, Otava), 59. Sedláček(Brabenec, Kos), 62. Sedláček (Šalé). Rozhodčí: Pelc - Stonavský, Klimek. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 36:44. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:6.
Halouzka – Mošnička, Andrle, Molin, Chovaniak, Bujak, Kyselý, Hrůzek – Šutý, Pánek, Raszka, Przybyla, Kašpárek, Petrovský, Wawrzkiewicz, Tomiczek, Ramik, Procházka, Hykl
Bizoň – Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec, Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak

Kometa doslova vlétla do utkání, ale jako první se ozvali domácí střelci. Třinečtí se mohli radovat, když se z první větší šance dokázal prosadit po přihrávce od Daniela Chovaniaka střelou mezi betony hostujícího gólmana Servác Petrovský. I po inkasované brance byla nadále aktivnější Kometa, ta se ale do žádné větší šance nedostala díky skvělé obraně domácích. Náskok domácích navýšil ve čtrnácté minutě svým gólem při hře 4 na 4 Michal Ramik. V devatenácté minutě mohl snížit Stanislav Svozil, který využil chybu v rozehrávce domácích, ale proti byl Matěj Halouzka.

Nápor Komety se přenesl i do druhé třetiny. Oceláři odolávali především díky skvělé obraně a výborně chytajícímu Halouzkovi. Bohužel v šestadvacáté minutě si z levého rohu dokázal vybruslit do předbrankového prostoru Adam Horký a blafákem překonal Halouzku. Poté se hra velmi přiostřila. Na obou stranách jsme mohli vidět plno vyloučení. Oceláři i nadále odolávali Kometě, ale pětatřicet vteřin před druhou sirénou se dokázal v přesilovce prosadit Alex Sever a vyrovnal stav utkání na 2:2.

Do třetího dějství vstoupil Oceláři celkem aktivně, ale tíženou branku to nepřineslo. A tak v čase 45:23 využil na druhé straně přesilovku Ivo Sedláček, když se mu povedlo střelou do pravého horního růžku překonat Halouzku. Jenomže Oceláři si nenechali nic líbit a v třiapadesáté minutě se povedlo Serváci Petrovskému prostřelit pod pravým betonem hostujícího gólmana a srovnat na 3:3. Jenomže za dvě minuty už bylo vše jinak, když se z brejku dokázal prosadit Ivo Sedláček. Aby toho nebylo málo, tak v čase 57:10 František Němec napřáhl od modré čáry ke střele, se kterou si Halouzka neporadil vůbec dobře a zvyšoval už na 3:5 pro hosty. Pětaosmdesát sekund před koncem zápasu ještě upravil skóre Ivo Sedláček gólem do prázdné brány při třinecké powerplay a završil tak hattrick.

O tom, že i čtvrtý bod si odvezou hosté, rozhodl v čase 61:44 opět Ivo Sedláček.