Juniorské derby pro Třinec, v prodloužení rozhodl Przybyla!

29.01.2019 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři v zápasu proti regionálnímu rivalovi několikrát ztratili náskok, přesto se nakonec radovali z vítězství. V nastaveném čase potrestal faul soupeře Dan Przybyla a dva body tedy zůstaly doma!
OPP16, úterý 29.1.2019
6:5p
mini WERK ARENA
Třetiny: 2:2, 3:2, 0:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 1. Matěj (Havránek, Plandor), 18. Raška (Plandor, Adámek), 27. Indrst (Przybyla), 27. Tománek (Pastor, Čmiel), 40. Havránek (Indrst, Przybyla), 64. Przybyla (Macháček, Indrst) – 10. Bernovský (Fridrich), 19. Beránek, 29. Kunc (Lewandowski), 34. Fridrich (Ivan, Kunc), 49. Zapletal (TS). Rozhodčí: Fiala - Lederer, Bartek. Vyloučení: 3:8, navíc za faul Krzaka (TRI) nařízeno TS (proměněné). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 50:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.
Ochman – Krzak, Šulák, Adámek, Hrůzek, Michálek, Homola – Havránek, Tománek, Indrst, Pastor, Geidl, Raška, Čmiel, Przybyla, Plandor, Matěj, Macháček, Ramík
Piták – Kunc, Bílý, Smolka, Smička, Zapletal, Vacula, Věntus – Fridrich, Bernovský, Krška, Lednický, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva, Potočný, Gebauer, Ivan

Lepší vstup do juniorského derby prožili domácí mladíci. Už po 39 sekundách se po přihrávce Havránka dostal ke střele Pavel Matěj a napálil puk za záda Pitáka. Brzy mohlo být na třinecké střídačce ještě veseleji, Michálek však v početní výhodě trefil pouze břevno hostující klece. V desáté minutě tedy mohlo být vyrovnáno, když se po rychlém přechodu do útočného pásma prosadil Jan Bernovský.

V závěru třetiny se dalšího gólu dočkali Oceláři. Domácí mladíci se vymanili z tlaku soupeře, přenesli hru k Pitákovi a po střele Adama Rašky ostravský gólman kapituloval podruhé. Vítkovice ale přispěchaly s rychlou odpovědí a Adam Beránek z individuální akce stanovil skóre po dvaceti minutách na 2:2.

Také ve druhé třetině skórovali jako první Oceláři a Filip Indrst vrátil svému týmu těsný náskok. O pouhých patnáct vteřin později už domácí vedli dokonce 4:2, když se po přihrávce Pastora prosadil Ondřej Tománek. Hosté ovšem rychle snížili a po kombinaci se mezi střelce zapsal také Marcel Kunc.

V následné přesilové hře si Vítkovice došly pro vyrovnání. Po pasu Ivana se do puku opřel Petr Fridrich a napálil jej za záda Ochmana. V poslední minutě prostřední části se však vedení opět chopili Oceláři. Po zmatcích před Pitákem se ke střele dostal Marek Havránek a kotouč z jeho hole skončil v síti.

Závěrečná třetina nabídla pouze jediný gól. Po faulu Krzaka se k trestnému střílení rozjel Filip Zapletal, překonal Ochmana a poslal duel do prodloužení.

V nastaveném čase se nedovoleným zákrokem provinil Bernovský a domácí nabídnutou možností nepohrdli. Po přihrávce Macháčka napálil kotouč do sítě Dan Przybyla a rozhodl o tom, že druhý bod zůstal v Třinci.