Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři předvedli na ledě Vsetína parádní obrat!

02.11.2018 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři se na Lapači dlouho střelecky trápili a po dvou třetinách prohrávali 0:2. Pak ale přišel zlom! Krátce po návratu z kabin snížil Filip Indrst, následně srovnal Nico Geidl a o dalších padesát sekund později už junioři vedli zásluhou Ondřeje Tománka. V posledních sekundách ještě v přesilové hře skórovali Adam Raška s Markem Havránkem a na světě byl obrat z 0:2 na 5:2!
15.kolo, pátek 2.11.2018
Vsetín
Třinec
2:5
Zimní stadion Na Lapači
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:5 - N 1:0  Branky a nahrávky: 8. Frimel (Kožený), 21. Vašenka (Petriska, Jenáček), 61. Jindra (Ondračka, Frydrych) – 43. Indrst, 49. Geidl (Matěj, Peterek), 50. Tománek (Pastor, Havránek), 60. Raška (Matěj, Geidl), 60. Havránek (Indrst). Rozhodčí: Šudoma – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 11:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 26:44. Průběh utkání: 2:0, 2:5.  
Sachr (Málek)– Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Jindra, Zetocha, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych
Švehlák (Ochman) – Krzak, Rufer, Konderla, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Tomanek, Indrst, Pastor, Wardas, Geidl, Peterek, Raška, Čmiel, Matěj

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Opatrný začátek nepřinesl moc atraktivní podívanou. V pásmu se drželi hosté, ale bez střely, jelikož už od prvních minut ukazovali Vsetínští obranu, která je pak po celé dvě třetiny zdobila. V těchto okamžicích se ale defenzivně vytáhli i Oceláři, když svého soka nepustili do pásma. Až kotouč zavezl Petriska, jenž se v kombinaci neshodl s Vašenkou. A pak Martin Kožený s Tomášem Frimelem. Druhý jmenovaný se dostal do pásma v přečíslení spolu s Pospíšilem, vzal to však na sebe a přes pravý beton nakonec dotlačil kotouč do brány. Branka byla hnacím motorem pro oba celky, Oceláři navíc mohli vyrovnat v přesilovce. To však byly chvíle domácího brankáře Sachra.

Byli to ale domácí, kdo se opět radoval. V první minutě druhé třetiny rozvlnil síť za Švehlákem Jan Vašenka, a to povedenou střelou z levého kruhu do pravého horního rohu. I dvoubrankový náskok ale museli Valaši tvrdě bránit, jelikož se dostali do nejednoho oslabení. Vylučovalo se ale také na druhé straně. Například, když se nikým nebráněn ocitl na pravém kruhu Havránek, promáchl a při návratu ke kotouči jej předběhl obránce Kožený. A ten nebyl jediným vsetínským bekem, který byl na ledě hodně vidět. Na obou koncích kluziště si vedl skvěle i Lašák.

Na začátku třetího dějství nebylo ještě pro Oceláře nic ztraceno, což se začalo hned projevovat. Zlikvidovali všechny náznaky vsetínského útoku a Filip Indrst se, stejně jako předtím Vašenka, trefil pod horní tyčku. Třinec tlačil, Sachr se snažil ze všech sil udržet jednobrankový náskok a Ondračka mohl po zadovce Frydrycha v přečíslení uklidnit vsetínské hokejky. Domácí kapitán ale po namíření do prázdné brány trefil boční síť. Frydrych usedl na trestnou lavici a Nico Geidl využil nahrávky Pavla Matěje zpoza branky.

Obrat dokonal Ondřej Tománek poté, co Marek Havránek nastřelil tyčku a v Sachrově brankovišti zavládl chaos. Střídaly se pasáže aktivní s těmi méně záživnými a dostalo se i na potyčku mezi Petriskou a Michálkem. Minutu a půl před koncem byli zároveň vyloučeni Frimel s Krupou, což smazalo vsetínské naděje na tři body. Hosté navíc dvojnásobnou přesilovku využili v podobě trefy Adamy Rašky mezi betony a závěrečné střele Marka Havránka, která přišla zároveň se sirénou.

Prodloužení pak byla otázka 15 sekund, po kterých se po rychlé spolupráci vsetínské trojice prosadil Lukáš Jindra.

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Čekal jsem, že to bude těžké utkání. První dvě třetiny tomu také nasvědčovaly. I když jsme si vytvořili spoustu šancí, tak domácí brankář měl neskutečnou formu. Nemohli jsme se prosadit, ale chtěli jsme hrát úplně do konce. Po prvním vstřeleném gólu nám narostla křídla a domácí se asi trochu zalekli a začali se bát o výsledek utkání. Povedly se nám další čtyři góly, byla to krásná třetina, která pro nás skončila 5:0. Kaňkou na našem výkonu už je pak jen prodloužení.