Dorostenci Ocelářů vstoupili do sezóny úspěšně!

08.09.2018 · Jakub Mikulík
Svěřenci Reného Muchy dnes odehráli první duel ELIOD Extraligy dorostu. Na vlastním ledě dokázali od začátku diktovat tempo hry a svého rivala ze Šumperka porazili poměrem 4:0. První čisté konto sezóny zaznamenal brankář Matěj Halouzka. Velmi dobré utkání odehráli také Michal Ramík s Denisem Kyselým a každý z nich se blýskl dvěma góly.
1.kolo, sobota 8.9.2018
Šumperk
4:0
Třetiny: 3:0, 1:0, 0:0 - N 1:0  Branky a nahrávky: 5. Kyselý (Procházka), 9. Kyselý (Šotkovský), 9. Ramik (Kašpárek), 33. Samuhel, 64. Ramik (Przybyla). Rozhodčí: Cabák - Hranoš, Zicháček. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 113. Střely na branku: 53:14. Průběh utkání: 4:0.
Halouzka – S. Cienciala, Mošnička, Chovaniak, Buják, Kyselý, Hrůzek – Šutý, Raszka, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek, Wawrzkiewicz, Kriščák, Samuhel, Tomiczek, Ramik, Procházka
Ryšavý – Seidenglanz, Minařík, Kareš, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Mann, Kučera, Diviš, Fibigr, Jaroš, Trögner, Janech

Do prvního zápasu nové sezóny vstoupili mnohem lépe domácí mladíci a už po pěti minutách slavili úvodní gól, když do sítě Šumperku prošlo nahození Denise Kyselého od modré čáry. Stejný hráč se o chvíli později vydal do individuální akce a svou povedenou jízdu završil druhou vstřelenou brankou. Časomíra nestihla odečíst ani šedesát sekund a Oceláři už zvedali ruce nad hlavy potřetí. Od pravého kruhu vypálil Michal Ramík, kotouč z jeho hole skončil za zády Ryšavého a Třinec šel do vedení 3:0. Ve zbytku třetiny si oba týmy několikrát vyzkoušely hru v přesilové hře i oslabení, k další změně ve skóre už ovšem nedošlo.

Na začátku druhé části došlo k několika soubojům mezi šumperským brankářem Ryšavým a třineckým střelcem Ramikem. Útočník Ocelářů se dostal hned do dvou zajímavých šancí, v obou případech ale ztroskotal na pozorném gólmanovi Draků. V čase 32:11 už ovšem Ryšavý kapituloval počtvrté. Povedenou individuální akcí se blýskl Filip Samuhel a navýšil náskok svého týmu.

Také ve třetí třetině hýřili aktivitou zejména domácí hráči, přidat další gól se jim ale nepodařilo. Šotkovský nejprve neuspěl sám před Ryšavým a po střelách Ramika a Kyselého zachránila Šumperk branková konstrukce. Po šedesáti minutách se tedy z výhry 4:0 a zisku tří bodů radovali Oceláři a pokračovalo se nadstavbou o bonusový bod. V čase 63:28 tečoval puk do šumperské sítě Michal Ramik a rozhodl o tom, že i čtvrtý bod putoval na účet Třince.