Starší dorost podlehl Olomouci 5:4

02.03.2010 · Růžena Raszková
V dnešním 20. kole nádstavbové části extraligy staršího dorostu zajížděli třinečtí mladíci do Olomouce. I když Třinečtí vstřeli první gól a poté dokázali smazat trojbrankový soupeřův náskok, tečku za dnešním utkáním udělal olomoucký Machala, který necelých třicet vteřin před koncem zápasu vstřelil zblízka do třinecké branky odražený puk.
II.A, úterý 2.3.2010
5:4
Zimní stadion Olomouc
Třetiny: 2:1, 2:1, 1:2  Branky a nahrávky: 7. Husák (Machala), 14. Machala (Husák), 25. Novotný (Kvapil), 26. Lehečka (tr. střílení), 60. Machala (Lehečka, Králík) – 4. Bumbál, 35. Bezuška P. (Kalus, Kurzok), 50. Bumbál (Franek, Bezuška D.), 56. Franek (Bezuška D.). Rozhodčí: Jebavý – Cik, Šimčík. Vyloučení: 5:6, navíc Repe (TRI) 5 + DKU. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:4, 5:4.
Motáň (14. - 15. Lukáš) – J. Minařík, Koutský, Husák, Kebza, Škůrek, Němec, Novotný, Lehečka, Lyzák, Kvapil, Kostelník, Jergl, Zítka, Králík, Zona, Brada, Kunce, D. Brandýs, Machala, Schejbal.
Chvostek (26. Sklenář) – P. Bezuška, Macháček, Kurzok, Blahuta, Repe, Pisařík, Faksa, Slovák, Chvostek, Ižacký, Lubaj, Glos, Bumbál, Matuš, Kalus, Franek, D. Bezuška.

Úvod utkání vyšel lépe Ocelářům. Ti už ve čtvrté minutě šli do vedení, když ve vlastním oslabení ujel domácí obraně Adrian Bumbál a tváří v tvář olomouckému gólmanovi otevřel skóre – 0:1. Ovšem Hanákům se povedl skvělý obrat. Nejprve si sice museli všichni aktéři duelu dobrou čtvrthodinku počkat, než zruční ledaři vymění vysypané tvrzené sklo, hned vzápětí však Mora vyrovnala. Machala předal puk do jízdy Stanislavu Husákovi, a ten prostřelil Chvostka mezi betony.

Ve 14. minutě si pak několikrát vyměnili puk před třineckou brankou Husák s Patrikem Machalou a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné – 2:1. Na začátku prostřední části pak využil zaváhání třineckého gólmana Dominik Novotný. Jeho dalekonosnou přesilovkovou pumelici totiž nepozorný Chvostek pustil za svá záda a Olomouc v tu chvíli vedla už o dvě branky. Za půl minuty byl navíc v jasné šanci faulován Jakub Lehečka a hlavní rozhodčí nařídil bez váhání trestné střílení. To proměnil sám postižený střelou pod víko – 4:1.

Hosté následně vystřídali gólmany, což třinecké hráče vyhecovalo k lepšímu výkonu. Ještě do přestávky se hostům podařilo snížit. Lehké nahození Petera Bezušky proklouzlo dokonale zacloněnému Motáňovi do sítě – 4:2. Deset minut před koncem pak tvrdou ránou snížil na 3:4 druhou brankou v zápase Adrian Bumbál a za dalších pět minut dokonce srovnal Tomáš Franek – 4:4. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, vyloučil hlavní sudí Jebavý třineckého Franka za podražení a Hanáci hráli v poslední minutě a půl přesilovku. V čase 59:31 zasadili domácí Ocelářům smrtící úder. Odražený puk uklidil do klece zblízka Patrik Machala a Kohouti tak šťastně v závěru uzmuli všechny tři body.