Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři opět na vítězné vlně

22.02.2010 · Růžena Raszková
V dnešním dalším kole Noen Extraligy juniorů se na třineckém ledě střetli třinečtí a znojemští junioři. I když se hosté dostali do vedení, Oceláři dokázali vyrovnat a dvěmi rychlými góly na začátku třetí třetiny otočit zápas. Hosté už jen korigovali v závěru utkání výsledek na konečných 3:2.
III., pondělí 22.2.2010
Oceláři Třinec
Znojmo
3:2
Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 39. Měrka (Toman J., Hegyi), 42. Pavlík (Marosz), 43. Měrka (Roupec, M. Toman) - 12. Telesz (Opalek, Süsser), 55. Kovalský (Sikela, Opalek) . Rozhodčí: P.Mikula - M.Vengřín , T.Záviský . Vyloučení: 6: 4, navíc Špaček (TRI) 10 min za zásah do oblasti hlavy a krku, Sikela (ZNO) 10 min za nesportovní chování. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 44:23. Průběh utkání: 1:0, 3:1, 3:2 .  
Boška - Roupec, Gottwald, Špaček, Toman J., Pavlík, Chvostek F. - Hegyi, Mičulka, Bajtek, Bezuška D., Böhm, Marosz, Měrka, Chvostek M., Palička, Toman M., Lucák
Kacetl - Opalek, Pospíšil, Kusák, Latner, Stehlík, Tichý - Bartoš, Kún, Pelikán, Fára, Telesz, Zika, Kovalský, Süsser, Sikela.

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

První dvacetiminutovka patřila jednoznačně domácím. Mladí Oceláři znojemské juniory nepustili téměř z obranného pásma. Na skvěle chytajícího Kacetla si nepřišel Marosz, Mičulka ani Špaček. Dokonce v oslabení nedali Třinečtí hostům žádnou šanci , ba naopak Bezuška z pravého kruhu nebezpečně vystřelil na znojemského brankáře. Druhou šanci si už hosté nenechali ujít a po vyloučení Pavlíka Michal Telesz dokázal vytěžit mnoho z mála, když druhou znojemskou střelou překonal z mezikruží překvapeného Bošku – 0:1. Hosté také nabídli domácím možnost přesilové hry, ale mladí Oceláři nedokázali využít žádnou ze svých šancí.

Ve druhém dějství dnešního zápasu jsme sledovali vyrovnaný hokej. Hrálo se od jedné hned k druhé bráně. Ale jak Latner s Kúnem nedokázali proměnit několik šancí na jedné straně, tak ani Měrkovi s Jakubem Tomanem štěstí nepřálo na straně druhé. Když Matěj Sikela dnes již potřetí usedl na lavici hanby, stačilo Svatopluku Měrkovi dvanáct vteřin na využití přesilové hry – 1:1. Do šatny se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Hned od začátku poslední dvacetiminutovky začali sudí vylučovat. Většího prostoru ve hře čtyři na čtyři dokázal využít Filip Pavlík a přihrávku Marosze poslal za Kacetlovy záda. O necelé dvě minuty později měli Třinečtí opět ruce nahoře, když Svatopluk Měrka zvýšil na 3:1. Hosté však nehodili flintu do žita a stále bojovali. Ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách se však nedokázal prosadit Stehlík ani Fára. Pět minut před závěrečnou sirénou při signalizovaném trestu po závaru před brankou se puk za Boškovy záda podařilo propasírovat Lukáši Kovalskému - 3:2. Hosté se neodhodlali k power – play, proto vítězné body zůstávají zaslouženě doma.

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (Třinec):
Dnešní tři body jsou pro nás důležité, ale hra nebyla dobrá, proto nemůžeme být spokojeni. Je vidět, že na kluky dosedla únava, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Určitá pravidla je třeba dodržovat v každém utkání.

Rudolf Cakl (Znojmo):
Do Třince jsme přijeli ve velmi komlikované sestavě. Přijeli jsme vyloženě bránit, hrát nula nula, což se nám velmi dlouho dařilo. O dnešním utkání rozhodly přesilovky a větší zkušenost domácí mužstva.