Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nejsou góly, nejsou body = Energie vs. Oceláři 2:0

13.12.2015 · Martin Stebel
Herní nepohoda Ocelářů zatím nekončí. Ve 28. kole extraligy třinečtí hokejisté neuspěli na ledě karlovarské Energie, kde obvykle mají pozitivní výsledky. Tentokrát však v lázeňské destinaci nevstřelili jediný gól, dvakrát inkasovali a do Slezska se vracejí s prázdnou.
28.kolo, neděle 13.12.2015
Karlovy Vary
Třinec
2:0
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 19. Rohan (Bartek), 60. Skuhravý Rozhodčí: Roman Svoboda, Oldřich Hejduk – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek Vyloučení: 8:7 Využití: bez využití Střely na branku: 23:34 Zblokované střely: 10:9 Hity: 13:8 Diváci: 2714 Nejlepší hráči: Tomáš Závorka - Tomáš Kopecký 
Závorka – Bičánek (C), Dvořák, Sičák, Redlihs, Gulaši, Benák, Tomeček – Rachůnek, Marosz, Huna – Rohan, Kůs, Bartek – Vachovec, Skuhravý, Koblasa – Gorčík, Osmík, Harkabus
Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, Roth, Doudera, Hrabal, Slovák – Dravecký, Kopecký, Irgl – Adamský, Plíhal, Rákos – Žejdl, Polanský, Jašek – Matuš, Káňa, Luka

Komentář k zápasu

První minuty zápasu působily trochu nudně, hra se ale během chvíle rozjela a rázem se fanoušci dočkali poměrně divoké hry. Možnost otevřít skóre zápasu dostali domácí po pěti minutách, kdy měli k dispozici přesilovou hru. V té se sice snažili hodně pálit, většina střel ale končila mimo Hrubcovu branku. S narůstajícím časem přicházely šance energetiků, do jedné z nich se dostala dvojice mladíků. Po Harkabusově střele se před bránou tlačil k dorážce Osmík, jen těsně se mu ale nepodařilo trefit kotouč. Necelé dvě minuty před koncem první části přišla chyba v obraně Třince, Martin Bartek od mantinelu nahodil puk před bránu, kde se ho za Hrubce lehce tečoval Tomáš Rohan.

Druhá perioda se nesla zpočátku v trochu jiném tempu. Třinec se snažil tlačit do zakončení, na brankáře Závorku vyslal mnoho střel, také měl v polovině zápasu již 24 výborných zákroků. Fanouškům se musel líbit výkon karlovarských hráčů, svůj už vysoký standard předváděl Michal Vachovec, který nevypustil jediný souboj, časem přidal i více. Nelíbilo se mu počínání třineckého Jaška u domácí branky, a tak mu to vysvětlil názorně pěstmi, věkem ještě junior neměl moc šancí. Michal Gulaši hrál obdobně, navázal na dobrý výkon z Plzně, a diváci ho tak mohli konečně sledovat tak, jak si ho zde pamatují. Ačkoliv Třinec vyprodukoval veliké množství střel na bránu, tak byli domácí o něco lepší. Když se do akce dostali, tak vždy byla pro Oceláře nebezpečná. Jediné, co se domácím nedařilo, byly opět přesilové hry. V jedné z těch domácích Oceláři perfektně dostali domácí pod tlak a Tomáš Slovák prověřil Závorkovu pozornost, ten ale i díky dobrému zákroku stále držel čisté konto.

O přestávce v kabině Ocelářů asi moc ticho nebylo, do třetí třetiny totiž vstoupil poněkud jiný tým. Prvních sedm minut patřilo právě hostům, kteří energetiky dostali pod trvalý a silný tlak. Během té doby si ale Třinec nevytvořil žádnou výraznější šanci, na branku šly možná tak dvě střely. Domácím poté stačila jedna akce, aby ohrozili Hrubce, Bartek s Rohanem v útočném pásmu zamotali hlavy obráncům, z čehož pramenila dobrá střela karlovarského útočníka, ten ale touto akcí nenavázal na páteční brankové hody. Hra se dost vyostřila, domácí urputně bránili jednobrankový náskok, Třinec se stále snažil vyrovnat, srážely ho ale zbytečné chyby.

Příležitostí měl ale dost, domácí hráli dost nedisciplinovaně a nechali se vylučovat. Ani jednu z nabízených početních výhod ale nevyužili. Čtyři minuty před koncem navíc vysokou holí zahrál Adamský a s Třincem to nevypadalo vůbec dobře. Energetici se poté ale opět nechali vyloučit, dokonce hned dvakrát, a Třinec tak měl ideální příležitost na vyrovnání, kterou navíc znásobil odvoláním brankářem. Ačkoliv se Oceláři snažili, domácí padali do střel a brankář Závorka všechny puky lapal. Deset vteřin před koncem pak Václav Skuhravý ukořistil puk v obranném pásmu a přes celé hřiště trefil odkrytou branku. Energetici tak navázali na dobrý výkon z Plzně, naopak Oceláři pokračují ve špatných výkonech.

Ohlasy trenérů

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Naposledy jsme doma bodovali před měsícem, takže jsme rád, že jsme po dlouhé době body z venku potvrdili v domácím prostředí. Věřím, že jsme divákům dali malý dárek pod stromeček a snad si je zase trochu naklonili na svou stranu. Václava Skuhravého jsem zažil loni a už od dnešního rána, když přišel do kabiny, jsem si byl jistý, že pro naše mužstvo bude impulsem. Pokud ho Kladno uvolní na nějaký další zápas, budeme jedině rádi.

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): S výsledkem jsme nespokojení, přijeli jsme sem vyhrát nebo alespoň bodovat. Myslím, že jsme byli aktivnějším týmem a prohráli jsme trochu nešťastně. Výkon byl podle našich představ, bez gólu se však vyhrát nedá.