Poprvé junioři náskok svého soupeře smazali, podruhé už ne

19.02.2015 · Martina Sikorová
V průběhu druhé třetiny sice Oceláři dohnali dvoubrankové manko, když se krátce po sobě prosadili Tadeáš Jaroš a Ondřej Kovařčík, hosté si ale svůj náskok vzali v poslední části zpět a k bodům už pak nepomohl ani gól Michala Romana v závěru utkání.
48.kolo, čtvrtek 19.2.2015
Ml. Boleslav
3:5
Werk aréna
Třetiny: 0:1, 2:1, 1:3  Branky a nahrávky: 28. Jaroš (O. Kovařčík, Pěnčík), 31. O. Kovařčík (Jašek), 57. Roman (Jašek) – 20. Hes (Pořízek, Šťáva), 21. Kotala, 47. Kotala (Volf, Tůma), 50. Ďurač (Šťáva), 60. Sonnek (Kotala). Rozhodčí: Šutara - Moravec, Řezáč. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
Dudáček - Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček - Pěnčík, Franek, Murín, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Bednář, Pala, Christov, Jaroš, M. Kovařčík
Růžička - Mašek, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský - Průšek, Němec, Kotala, Klečka, Pätoprstý, Brzák, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek, Motloch

První velkou šanci si ve čtvrtečním zápase vytvořili domácí mladíci, Jašek ale v početní výhodě kotouč do odkryté branky nedostal a z gólu se nemohl radovat ani Pěnčík, který trefil pouze hostujícího Růžičku.

Pala poté příležitost ke střele prováhal a skóre na světelné tabuli se tak měnilo až necelou minutu před koncem úvodní části, když v přesilové hře překonal Dudáčka ranou od modré Matěj Hes.

Krátce po startu druhé dvacetiminutovky se boleslavští hráči radovali znovu, když svůj nájezd proměnil Jakub Kotala. Na druhé straně poté dostal kotouč do branky Ondřej Kovařčík, rozhodčí ale jeho trefu neuznal.

Následně už se ale Oceláři radovali poté, co střelu již zmíněného Kovařčíka dorazil za záda Růžičky Tadeáš Jaroš. O tři minuty později už bylo vyrovnáno, když v přečíslení zamířil přesně po Jaškově přihrávce Ondřej Kovařčík.

Do třetí části vstoupili aktivněji Oceláři, své šance ale nevyužili a byli to tak oni, kdo znovu inkasoval. Do odkryté branky zamířil Jakub Kotala a hosté tak šli znovu dovedení. Svůj náskok pak Boleslav navýšila v početní výhodě, když pod horní tyč zamířil Ivan Ďurač.

Ocelářům ještě vrátil naději na vyrovnání obránce Michal Roman, který se dostal z trestné lavice do brejku a z něj nedal Růžičkovi šanci, v power-play pak ale pojistil výhru hostů Ivan Ďurač.