Oslabený mladší dorost porazil Olomouc!

10.01.2015 · Martina Sikorová
Pouze se dvanácti hráči do pole dnes nastoupili mladší dorostenci do zápasu s olomouckými Kohouty a přestože po první třetině prohrávali, dokázali třemi góly otočit vývoj zápasu na svou stranu. O branky Ocelářů se postarali Michal Papaj, Jan Hladonik a René Najsar.
28.kolo, sobota 10.1.2015
3:1
Třetiny: 0:1, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 27. Papaj (Hladonik), 34. Hladonik (Przybyla, Papaj), 42. Najsar (Plandor) – 8. Urban (Krejčí). Rozhodčí: Janda - Stonavský, Stavianý. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 154. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Prokop – Klocek, Radzienciak, Krzak, Michálek, Rufer – Najsar, Korčák, Przybyla, Plandor, Papaj, Indrst, Hladonik
Galuška – Rutar, Dajčar, Krejčí, Vosátko, Galvas, Klesla, Holiš – Kořenek, Palinek, Štefka, Pěcha, Skopal, Urban, Wolf, Spatharis, Skřivánek

Mladí Oceláři dostali krátce po začátku zápasu k dispozici přesilovou hru, tu ale nevyužili a o chvíli později se tak z prvního gólu radovali Hanáci. Krejčí adresoval přesnou přihrávku před domácí branku, tam se do kotouče opřel Martin Urban a poslal Kohouty do vedení. Třinečtí mladíci mohli vyrovnat v další početní výhodě, ani tentokrát ale nabídnutou šanci nezužitkovali.

To, co se Ocelářům nepovedlo v úvodní části, napravili v té druhé. Hladonik nahrál do dobré pozice Michalu Papajovi a pro třineckého útočníka už nebyl problém zakončit do odkryté branky. O sedm minut později už domácí mladíci vedli. Przybyla poslal puk do mezikruží Janu Hladonikovi a ten zamířil přesně mezi betony Galušky.

Ze závěrečné periody neuběhly ani dvě minuty a po akci Reného Najsara uskočili Oceláři do dvoubrankového vedení. Do dobré pozice se o chvíli později dostal Michálek, kolem tyčky ale puk do branky neprocpal. A gólem neskončila ani střela Przybyly, třinecký útočník totiž zamířil přesně do tyče. Když pak z bezprostřední blízkosti neuspěl Kořenek, bylo jasno.