Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nadstavbu zahájili mladší dorostenci prohrou

27.11.2014 · Martina Sikorová
V prvním zápase nadstavbové části se mladí Oceláři utkali se Žďárem nad Sázavou. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, o výsledku rozhodla produktivita, kdy narozdíl od soupeře dokázali třinečtí mladíci využít jen dvě své šance. O branky Třince se postarali Michal Papaj a Jan Hladonik.
19.kolo, čtvrtek 27.11.2014
Oceláři Třinec
Žďár nad Sázavou
2:4
WERK ARENA
Třetiny: 1:2, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 16. Papaj (Przybyla, Najsar), 45. Hladonik (Hrehorčák) – 9. M. Nečas (Kukla), 17. Kaut (Kadleček, Trejbal), 23. Kadleček (Kaut, M. Nečas), 53. Kadleček (Kukla). Rozhodčí: Lotko – Puczok, Tomis. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 109. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.  
Ochman – Adámek, Klocek, Radzienciak, Marguš, Krzak, Michálek – Najsar, Molin, Raška, Przybyla, Hrehorčák, Roman, Papaj, Indrst, Hladonik
Kulich – Marek, Melichar, Trejbal, Geba, Jirčík, Kukla, Nepokoj – M. Nečas, Kyncl, J. Nečas, Donda, Pytlík, Kaut, Kadleček, Březina, Caha, Poul

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

První větší příležitost si ve čtvrtečním duelu vytvořili hosté, Donda ale třineckou branku z těsné blízkosti o pár desítek centimetrů přestřelil. Oceláři zahrozili až v přesilové hře, kdy Hrehorčákovu ránu od modré tečoval Hladonik jen těsně mimo tři tyče a stejný hráč pak neuspěl ani o pár minut později, když se prokličkoval až před Kulicha. A tak se opět ukázalo, že pravidlo - nedáš, dostaneš - opravdu platí. Na druhé straně hřiště zametl kotouč za brankovou čáru po střele Kukly Martin Nečas.

Vyrovnat mohl chvíli nato Roman, který byl sám před žďárskou brankou, se střelou ale příliš dlouho váhal a z celé akce tak nakonec nic nebylo. To, co se nepodařilo Romanovi, se povedlo v šestnácté minutě Michalu Papajovi, když třinecký útočník dorazil za záda Kulicha střelu Przybyly. Z vyrovnání se ale Oceláři dlouho neradovali, o čtyřicet sedm sekund později poslal Žďár znovu do vedení Martin Kaut, který poslal do odkryté klece vyraženou střelu Kadlečka. Krátce před koncem úvodní třetiny mohl opět srovnat Raška, ten v přečíslení ale hostující branku o pár centimetrů minul.

Krátce po startu druhé dvacetiminutovky mohlo být srovnáno, po střele Przybyly z mezikruží ale zůstal kotouč mezi betony Kulicha. Na druhé straně už měl více štěstí Slavomír Kadleček a přesnou ranou poslal Žďár do dvoubrankového vedení. A brzy mohlo být pro hosty ještě veseleji, nejprve ale Geba trefil od modré horní tyč a neuspěl ani Donda. Proti jehož střele do odkryté části klece se totiž dokázal Ochman včas přesunout. Oceláři měli další velkou šanci v polovině této periody, Hrehorčák ale ze samostatného nájezdu neuspěl.

Do závěrečné části vstoupili aktivněji Oceláři a dočkali se snížení. Před žďárskou brankou zůstal nepokrytý Jan Hladonik, který zametl kotouč za záda Kulicha. O chvíli později mohl srovnat Przybyla, tomu ale ve střele do odkryté klece zabránil jeden z hostů a třinečtí mladíci tak dostali k dispozici početní výhodu. Tu ale domácí nevyužili a sedm minut před koncem vrátil dvoubrankové vedení svému týmu Slavomír Kadleček, když po jeho střele propadl Ochmanovi kotouč až za brankovou čáru. Ze svého druhé nájezdu v tomto utkání mohl snížit Hrehorčák, ani tentokrát ale neuspěl.