Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Také starší dorostenci z Olomouce se třemi body!

20.09.2014 · Martina Sikorová
Jen několik hodin po zápase juniorů vyjeli k utkání na ledě Olomouce také třinečtí starší dorostenci a poměrně brzy se po brance Adama Floka dostali do vedení, které pak ještě pár desítek sekund před koncem druhé části navýšil Robin Švaňa. Starší dorostenci Ocelářů si tak stejně jako junioři odvážejí tři body a Jan Hlaváč k tomu také druhý shootout v sezóně.
6., sobota 20.9.2014
Olomouc
Třinec
0:2
Zimní stadion Olomouc
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 4. Flok (Sztwiertnia, Janiczek), 39. Švaňa (Kofroň, Adámek). Rozhodčí: Přikryl - Novák, Smilek. Vyloučení: 3:3, navíc za faul Kališe (OLO) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 19:28. Průběh utkání: 0:2.  
Šoustal - Kališ, Kolovrátník, Metelka, Galvas, Beutl, Škoda - Štefka, Heža, Podlaha, Spurný, Říčka, Machálek, Jeklič, Z. Zabloudil, Marek, Husták, Beier, Kuba, M. Zabloudil
Hlaváč - Valíček, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek - Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Mach, Flok, Kofroň, Matějka, Murín, Sztwiertnia, Roman

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

I starší dorost Olomouce čekal v dalším extraligovém utkání totožný soupeř jako juniorku, a to Oceláři Třinec. Hostům se v utkání podařilo prosadit ihned z první vážnější situace, protože se Třinec velice rychle dostal ze svého obranného pásma do útoku, kde Sztwiertnia poslal puk z pravé strany na zcela volného Adama Floka, jenž si puk zpracoval a následně jej poslal přesně do pravého růžku olomoucké brány.

Flok mohl v první třetině přidat ještě jednu branku, protože mu ve vlastním obranném pásmu namazal puk na čepel Beutl, ale hostujícího útočníka tentokrát dokázal vychytat Šoustal. Mora se do své větší šance dostala paradoxně až při svém vlastním oslabení, ve kterém ujel Beier, ale jeho kličku do bekhendu vystihl parádně Hlaváč.

Vedení Ocelářů mohl ještě v závěru první třetiny zvýšit Kofroň, jenž také ujel ve vlastním oslabení a navíc byl ve svém úniku faulován a tak bylo nařízeno trestné střílení, ale ani útočník Třince se skoro totožnou kličkou neuspěl, a tak se do šaten odcházelo za jednobrankového vedení Ocelářů.

Ve druhé třetině se dlouho čekalo na první vážnější situaci, kterou si nakonec přesně v polovině utkání vytvořili domácí, protože v probíhající přesilové hře vletěl Machálek po pravém křídle do útočného pásma, kde následně svým pasem hledal před bránou Jekliče, který však trefil puk přesně do středu brány a trefil tak připraveného Hlaváče.

O pět minut později uzavřela Olomouc svého soupeře v obranném pásmu a Heža se dostal k odraženému puku před hostující brankou, odkud se ihned pokusil zakončit a olomoucký útočník nakonec se svou střelou orazítkoval břevno Hlaváčovy brány. Pomyslné nedáš, dostaneš tedy platilo na druhé straně, protože se Třinec prosadil minutu a půl před koncem druhé periody. Kofroňovu střelu totiž ještě před Šoustalem tečoval do olomoucké brány Robin Švaňa.

Ve třetí třetině se už hostující hokejisté spíše snažili bránit své dvoubrankové vedení. Oceláři hlavně drželi puk na svých hokejkách a velice dobře bránili střední pásmo, protože Mora měla velké problémy dostat puk do své útočné třetiny. Asi největší šanci v poslední periodě měl domácí obránce Škoda, jenž v přesilové hře vystřelil od modré a Heža skvěle bránil Hlaváčovi ve výhledu, ale kotouč naštěstí pro hostující tým zasáhl jeho vyrážečku, a následně tak skončil za bránou Třince.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Myslím si, že jsme i přes prohru odehráli dobré utkání, protože Třinec je tím nejlepším týmem z naší skupiny a za odvedený výkon se nemusíme vůbec stydět. Je však škoda, že jsme nevstřelili alespoň jednu branku, protože mohlo být utkání následně úplně jiné.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Bylo to pro nás velice těžké utkání, protože už včera proti Vítkovicím jsme hráli pouze na tři formace, jelikož máme nyní hodně hráčů ze hry. Myslím si však, že na začátku zápasu jsme byli lepším týmem a naše snaha nám vynesla rychlý gól. Domácí však nehráli vůbec špatně, protože hráli hodně agresivně a hlavně potom čistě v soubojích. Nakonec se nám však podařilo vstřelit ještě jednu branku a své vedení jsme si už zvládli pohlídat.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Dukla Jihlava
HC Oceláři Třinec