Starší dorost Ocelářů zdolal Vsetín 5:2

07.10.2013 · Martin Stebel
13. kolo RAKO extraligy staršího dorostu nabídlo mimo jiné konfrontaci Třince a Vsetína. V lepším světle se nakonec ukázali Slezané, kteří své soky z Lapače přetlačili poměrem 5:2. Za domácí se dvakrát prosadil Ludvík Petrák a Vít Christov, jeden zásah přidal Kryštof Stuchlík.
13.kolo, pondělí 7.10.2013
Vsetín
5:2
Werk aréna
Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 11. Christov (Bartko), 16. Petrák (Motloch, Cienciala), 24. Petrák (Trčka), 47. Stuchlík (Pala), 56. Christov – 28. Strmiska (Weintritt), 57. Ščotka (Grygar) Vyloučení: 4:2 Rozhodčí: Bojda - Gebauer, Lederer Diváků: 108 Střely na branku: 40:19 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2

Hlaváč – Roman, Bartko, Janiczek, Bartoň M., Adámek, Zahradníček, Stránský, Cienciala – Kovařčík, Christov, Sikora K. - Petrák, Motloch, Trčka - Škorpík, Poruba, Sztwiertnia - Lorek, Pala, Stuchlík
Gerža – Metelka, Haničák, Ščotka, Lejska, Svozílek – Rýpar, Hořanský, Světlík - Lainka, Mikula, Abdul - Tydlačka, Grygar, Janošek - Strmiska, Weintritt, Blahunek

Pondělní měření sil zahájili aktivněji domácí hokejisté, ovšem jedovatou ránu Víta Christova dokázal Dominik Gerža lapit. Hosté ohrozili třineckou branku v osmé minutě, kdy se efektním pokusem představil Janošek. Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě. Vít Christov v předbrankovém prostoru pohotově tečoval nahození Jana Bartka - 1:0! Druhou trefu zaznamenal pět minut poté Ludvík Petrák, který využil krásnou přihrávku Lukáše Motlocha od zadního mantinelu - 2:0! Vsetín nepůsobil špatným dojmem, ale jejich koncovka postrádala přesnost a razanci.

Rovněž vstup do druhé části měli Slezané lepší. Hned ve čtvrté minutě zvyšovali na tříbrankový náskok. Po rychlé souhře mezi Janem Trčkou a Ludvíkem Petrákem to bylo už 3:0! Valaši však nesložili zbraně a poměrně brzy korigovali. V početní výhodě se nejlépe zorientoval Petr Strmiska a upravil na přijatelnějších 3:1. Šance se poté rodily na obou stranách, ale jak domácí Marian Adámek, tak hostující Adam Hořanský své tutovky nedotáhli do zdárného konce.

Poslední dějství definitivě vyřešilo zásadní otázku, kdo dnes získá komplet bodů. Nejprve po brilantní sólu zvyšoval bekhendovým blafákem Kryštof Stuchlík už na 4:1! Pět minut před závěrečnou sirénou zatloukl pátý hřebík do vsetínské rakve Vít Christov - 5:1! Tým z Lapače ke konci utkání sympaticky nerezignoval a rezultovala z toho trefa Jana Ščotky na 5:2. Triumf Ocelářů byl zasloužený. Zelenožlutí sice podali statečný výkon, ale na silného rivala to tentokrát nestačilo.