Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři se vracejí z Plzně s prázdnou

05.03.2013 · Tomáš Golasowski
Třinecká juniorka dnes nezvládla zápas v Plzni. Škodovákům šlo o všechno a podle toho také vypadalo toto utkání. I přesto se Třinečtí tlačili hodně do zakončení a měli mnoho šancí, ale ty buď spálili forwardi s drakem na prsou nebo je vychytal skvělý Příhoda, který byl strůjcem plzeňského vítězství. Jediný zářez Ocelářů zařídil ještě v první třetině Pavel Hurtík.
40.kolo, úterý 5.3.2013
Plzeň
Třinec
3:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 20. Slavík (Pejchar), 24. Schleiss (Němec), 59. Němec (Langer) - 19. Hurtík (Běhal, Matuš). Rozhodčí: Souček - Beneš, Šofa. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1.  
Příhoda - Šmíd, Kubík, Slavík, Moravčík, Andrlík, Houfek - Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Mašek, Schleiss, Zimmermann, Noga, Pacanda, Tulačka, Pašek, Langer.
Šimboch - Běhal, Bezuška, Kurzok, Žvatora, Valíček, Hurtík, Foltýn - Bajtek, Mach, Pargáč, Kindl, Ohera, Vyčesaný, Franek, Matuš, Jaroš.

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Indiáni se pokusili využít dlouhé cesty soupeře ve svůj prospěch a bez váhání začali aktivně. Už na sklonku čtvrté minuty Houfek vystihl soupeřovu rozehrávku a přihrával k teči Schleissovi před branku. Šimboch však bližší tyčku pokryl beze zbytku. Domácí byli odměněni přesilovkou, na jejímž konci se Schleiss pěkně prokličkoval až před branku, avšak jeho střela byla tečována jedním z Ocelářů a skončila bez užitku na zadním mantinelu. I v další plzeňské příležitosti byl namočený Schleiss. Ten zavezl puk do pásma a přihrál jej Pacandovi, který pálil jen do Šimbocha. Jenže snaha indiánů nebyla odměněna. Naopak - Třinec z minima vytěžil maximum, když od modré čáry otevřel v přesilovce skóre Pavel Hurtík. Situace jako přes kopírák se vzápětí odehrála i na druhé straně. Indiáni potřebovali jen o tři vteřiny více než minutu, aby srovnali. Od modré čáry napřáhl Jakub Slavík a odstranil kouzlo Šimbocha

Druhou třetinu otevřela Schleissova tutovka, kterou Šimboch vyrazil lapačkou těsně mimo. Indiány neproměněná šance mohla hořce mrzet. V následujícím oslabení totiž pozapomněla na jednoho z Ocelářů, který osamocený mohl dorážet na hranici brankoviště do odkryté klece. V kritický moment mu puk sklouzl z čepele. A tak přišel prostor pro povedený protiútok. Navrátilec z trestné lavice Jan Schleiss na útočné modré sebral Němcovu přesnou přihrávku a střelou přesně o tyčku do klece poslal indiány do vedení. Ve 26. minutě mohlo být vyrovnáno. Radim Matuš se dostal osamocený k dorážce a pálil do odkryté části klece. Jenž Příhoda se skvěle přemístil a vytasil se s učebnicovým semaforem. Poté, co indiáni ubránili Šmídův trest, téměř navýšili náskok. Proti Slavíkově střele od modré se však postavilo břevno. V 37. minutě domácí ve vlastní přesilovce přečíslili soupeře tři na jednoho. Schleissovu nahrávku Mašek však usměrnil těsně mimo.

Úvod třetí třetiny se nesl v očekávaném a pochopitelném tlaku Ocelářů. Ten byl místy až opravdu drtivý. Oceláři nejdříve neproměnili přesilovku a pak navíc rozezvučeli brankovou konstrukci. Ta zazvonila ČEZ Arénou po Foltýnově dělovce od modré, kterou mimo vytěsnilo břevno. Přestože Třinec měl více než dost času k vyrovnání, Příhodu a jeho obětavou partu před ním už podruhé nepřekonal. Indiáni na hranici sebeobětování náskok udrželi, a dokonce jej potvrdili 77 sekund před koncem. Kapitán Martin Němec zdvojnásobil hubený náskok a jeho gólová oslava alá Mario Balotelli odstartovala radost Západočechů.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Oceláři Třinec