Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři dokázali porazit Liberec a berou tři body

02.02.2012 · Luboš Olszar
Svěřenci trenérů Juříka a Macha odehráli další utkání během čtyřiadvaceti hodin, ve kterém porazili Bílé Tygry z Liberce. Na všech třineckých gólech se podílel Damian Kapica, který sám vsítil tři branky a u zbylé asistoval.
35., čtvrtek 2.2.2012
Třinec
Liberec
4:2
Třetiny: 1:0, 1:0, 2:2  Branky a nahrávky: 8. Kapica (Repe, Hurtík), 40. Rufer (Kapica), 45. Kapica (Rufer), 48. Kapica (Kajaba) - 53. Šimek (Pálek, Bittner), 54. Pálek (Psota). Rozhodčí: Husička - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 151. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 4:0, 4:2.  
Chvostek - Ižacký, Běhal, Bajtek, Pargáč, Kasperlík, Juhász, Diviš, Bumbál, Hegyi, Hurtík, Repe, Kurzok, Kapica, Teper, Kajaba, Burzala, Franek, Číhal, Rufer, Bezuška.
Sobotka (Jelínek) - Bednárik, Jandejsek, Jánošík, Čechura, Psota, Pálek, Dám, Dlouhý, Maďar, Krucký, Vlach, Bittner, Klíma, Šimek, Miškovský.

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

V dnešním pětatřicátém kole NOEN extraligy juniorů sehráli utkání domácí Oceláři proti hostům z Liberce. V úvodu utkání se na ledě třikrát vylučovalo a jedno oslabení se hostům v osmé minutě zápasu vymstilo. Pětka domácích hráčů využila své převahy a velmi dobrým pohybem v útočném pásmu vyvíjela na hosty obrovský tlak. Nějakou dobu si Oceláři přihrávali ze strany na stranu, až vystřelil téměř z pokleku Damian Kapica a jeho rána se ocitla v síti hostů. V aktivitě i nadále pokračovali domácí, avšak žádnou branku jsme už v první třetině neviděli.

Počátek druhé dvacetiminutovky se nesl ve stejném tempu jako v periodě první. Šance si tvořili zejména domácí hráči, kteří často dělali obraně hostů veliké problémy. V průběhu hry se začalo hrát tvrději a počet vyloučení znova přibýval. Za počtu hráčů na ledě, čtyři na čtyři, se Adam Rufer dostal do úniku a zkusil zakončit po kličce do bekhendu, avšak v koncovce mu sjel kotouč z čepele hole. Krátce poté došlo k dalšímu vyloučení na straně Liberce a Třinečtí dostali příležitost přesilové hry čtyři na tři. V tomto zvýhodnění si sice domácí vytvořili tlak, ale stav utkání se jim zvýšit nepovedlo. Druhou branku utkání jsme viděli až v poslední minutě periody, když se Adam Rufer dostal do podobné situace jako před pár minuty. Tentokrát tváří tvář Sobotkovi uspěl a zvýšil stav zápasu na rozdíl dvou branek.

Poslední perioda byla gólově mnohem štědřejší než předešlé dvě. Ve 45. minutě přidal další gól do sítě hostů Damian Kapica, který byl ve velmi dobré pozici a prostřelil puk kolem tyče Sobotkovy branky. Ani ne za tři minuty se znovu trefil Damian Kapica a připsal si na své konto hattrick. Na tento stav hosté zareagovali v podobě výměny brankářů a Sobotku vystřídal Jelínek. Domácí byli i nadále aktivnějším týmem na ledě, zvrat přišel až v 53. minutě utkání. Oba týmy hrály ve čtyřech a tento počet Liberci zřejmě vyhovoval. Nejprve dokázal prostřelit domácí hráče střelou od modré čáry Radoslav Šímek, za třicet vteřin zvedli hosté znova ruce nad hlavu, když Roman Pálek přesně trefil levý růžek branky. Třinec se rozhodl pro oddychový čas, aby si hráči odpočinuli a znova se začali soustředit. Po tomto oddechovém čase se hosté nadále snažili snížit stav utkání pouze na jedinou branku, a proto se tři minuty před koncem rozhodli odvolat brankáře Jelínka z brány. Kapica mohl brzo přidat svou čtvrtou branku. Jeho pokus poslat puk do prázdné brány zneškodnil jeden hráčů hostů. Za chvíli se Kapica provinil krosčekem a hosté se dostali do přesily šesti hráčů ku čtyřem. Liberec velmi tlačil na bránu domácích, Vlachovi se dokonce podařilo trefit spojnici brány. Stav se ale již nezměnil, a proto domácí zvítězili nad Libercem 4:2.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Dukla Jihlava
HC Oceláři Třinec