Oceloví junioři přehráli Zlín v poměru 3:1

13.10.2011 · Daniel Ježek
V jedenáctém kole juniorské Noen extraligy hostili Oceláře Ševce ze Zlína. Od úvodu lepší Oceláři dokázali vstřelit tři branky, které jim přinesly zisk tří bodů. Největší zásluhu na výhře má duo Bajtek - Ižacký, které shodně zaznamenalo jednu branku a asistenci.
11., čtvrtek 13.10.2011
3:1
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 34. Ižacký (Bajtek), 43. Bajtek (Ižacký), 45. Diviš (Juhász) - 50. Finsterle (Fořt). Rozhodčí: Fiala - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Chvostek D. - Burzala, Bezuška, Jonáš, Roupec, Hurtík, Macháček - Matuš, Bajtek, Herman, Ižacký, Kasperlík, Juhász, Bumbál, Diviš, Kajaba
Kašík - Pelc, Janota, Buchta, Kovařík, Merta, Sadil, Sedláček, Zábojník - Kundera, Fořt, Valenta, Strojil, Haloda, Finsterle, Popelka, Janeba, Burša, Doležálek, Kučera

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji domácí, kteří místy nepouštěli hráče Zlína z jejich pásma. K vysoké aktivitě jim napomohla rychlá přesilovka, kterou ale Ocleáři nedokázali proměnit. Nejaktivnějším Ocelářem, co do počtu střel, byl určitě David Roupec, který zasypával zlínskou branku jedním pokusem za druhým. Všechny ale končily u dobře chytajícího brankáře Kašíka. Také hosté mohli několikrát zahrozit. Nejblíže k brance měl Tadeáš Kundera. Ten, ačkoli měl pět střeleckých pokusů ve dvou vteřinách, nedokázal překonat vynikajícího brankáře Chvostka.

Hosté se v druhé třetině rozkoukali a byli přinejmenším vyrovanným soupeřem. K tomu jim nejvíc dopomohla přesilovka z úvodu třetiny, kterou ale Ševci nevyužili. Gól jsme tak viděli až po polovině utkání. Po přesilovce Zlína se do akce zapojil navrátilec z trestné lavice, Jakub Ižacký. Ten si najel až před Kašíka, kterého překonal pohotovou střelou.

Domácí tak do poslední třetiny vstupovali s jednobrankovým vedením. To se jim povedlo rozšířit hned dvakrát. Nejprve se po krásném pasu Jakuba Ižackého prosadil Filip Bajtek, který prostřelil přesunujícího se brankáře Kašíka. Za necelé dvě minuty to už bylo 3:0. Přečíslení dvou na jednoho, v podání Jakuba Juhásze a Jana Diviše, zakončil Diviš střelou mezi Kašíkovy betony. S hosty mohlo být daleko hůř, Filip Bajtek totiž měl k dispozici trestné střílení. To ale třinecký forward nedokázal proměnit. Otěže zápasu pak převzali hosté. Ti se snažili vsítit čestnou branku, dlouho jim v tom zabraňoval Daniel Chvostek.

Hosté se ale nakonec dočkali své branky. V polovině poslední periody se trefil Lukáš Finsterle, který prostřelil bezmocného Chvostka. Zlínští se ještě do konce utkání snažili o korekci a případné vyrovnání. Vynaložili tomu neskutečné úsilí, domácí obrana ale skvěle fungovala. Hostům nepomohla ani závěrečná powerplay, při které ale mohl skórovat Jakub Herman. Třinecý útočník ale netrefil branku. Utkání tak skočilo vítězstvím Ocelářů v poměru 3:1 a tři body tak zůstávají v Třinci.