Z gólově bohatého duelu Oceláři vytěžili dva body!

26.12.2012 · Daniel Ježek
V rámci jednatřicátého kola se ve Werk aréně představili Bílí Tygři z Liberce. V utkání dlouho vedli domácí Oceláři, hosté ale v závěru dokázali srovnat krok. Rozhodnutí přišlo až v nájezdech, kde byli lepší Slezané. Dvě branky a stejný počet asistencí zaznamenal Martin Adamský.
33.kolo, středa 26.12.2012
Liberec
6:5sn
Třetiny: 2:1, 2:1, 1:3 - 0:0  Branky a nahrávky: 9. Adamský (Peterek), 15. Lojek (Adamský), 27. Klimenta (Polanský, Adamský), 37. Adamský (Polanský), 50. Hudler (Hrabal), rozhodující nájezd Květoň - 20. Nedvěd (Pospíšil, Čakajík), 40. Filippi (Nedvěd), 44. Pospíšil (Vantuch), 53. Filippi (Nedvěd, Čakajík), 60. Nedvěd. Rozhodčí: Blecha, Minář - Čech, Bryška. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3695. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5.
Hrubec - Galvas, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Ovčačík, Klouček, Kania - Růžička, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Hudler, Orsava - Adamský, Peterek, Květoň - Klimenta, Polanský, Rákos.
Pinc (nájezdy Vošvrda) – Čakajík, Štich, Jánošík, Čutta, Výtisk, Vitásek, Havíř, Kajínek – Bulíř, Nedvěd, Bárta – Duda, Filippi, Víšek – Pospíšil, Bortňák, Vantuch – R. Vlach, Galamboš, T. Urban.

Utkání mezi Oceláři a Bílými Tygry začalo ve svižném tempu. Již po čtyřech minutách se na listinu střelců mohl zapsat hostující Duda, jeho pokus ale skončil jen na tyči. Oeláři poté dostali příležitost početní výhody, kterou ale nevyužili. Na gól si tak diváci ve Werk aréně museli počkat do deváté minuty. Chybu v liberecké rozehrávce dokázal využít Martin Adamský.

Taktovky zápasu se poté ujali domácí hokejisté, kteří do pěti minut dokázali své vedení zdvojnásobit. Adamský našel na modré stojícího Martina Lojka, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě.

Hosté se ke slovu dostali v závěru periody, konkrétně v početní výhodě. Pospíšil našel na pravé straně stojícího Petra Nedvěda a ten se nymýlil – 2:1.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili ve vedení Slezané, kterým se povedlo navýšit svůj náskok na tři branky. Nejprve se v sedmadvacáté minutě prosadil Tomáš Klimenta, který dokázal dorazit vyraženou střelu Polanského.

Oba celky poté dostali možnost přesilovky, ani jeden se ale nedokázal prosadit. Gólový moment tedy přišel za rovnovážného stavu sil. Polanský našel zpoza branky volného Martina Adamského, který tvrdou ranou z první vymetl pavučinky v Pincově svatyni.

Stejně jako v úvodní třetině se i tentokrát Bílí Tygři prosadili v závěru periody. A to při vlastním oslabení. Hostující kapitán Nedvěd vybojoval kotouč, poslal do sóla Tomáše Filippiho, který se tváří v tvář brankáři Hrubcovi nemýlil – 4:2.

Hosté se vstřelenou brankou dokázali nabudit a v poslední části dotáhnout utkání alespoň do prodloužení. Ale pěkně popořadě. Čtyřicátá čtvrtá minuta – gól Tomáše Pospíšila. Na tuto branku domácí reagovali trefou Jiřího Hudlera, který opět poslal domácí do dvoubrankového vedení. Ale ani to nestačilo Třineckým k plnému bodovému zisku.

Liberečtí totiž v třiapadesáté minutě hráli další početní výhodu a v té se podruhé prosadil Tomáš Filippi. Hostující forward tečoval za Hrubce nahození Petra Nedvěda. Severočeši poté vyvinuli enormní tlak, poslední tři minuty hráli bez brankáře. A to jim přineslo ovoce.

Pětačtyřicet vteřin před vypršením řádné hrací doby se dokázal prosadit Petr Nedvěd, který svou druhou branku přidal za přispění jednoho z třineckých hráčů. Na góly bohatý duel tedy dospěl do prodloužení. V něm byli lepším celkem Bílí Tygři, ani jednu z mnoha šancí ale využít nedokázali.

O vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli o jeden gól lepší domácí. Za Oceláře se prosadili Růžička a David Květoň, jediným úspěšným exekutorem za Liberec byl Filippi. Třinec – Liberec 6:5 po nájezdech.

Josef Turek (Oceláři Třinec): Měli jsme utkání dobře rozehrané, bohužel vždy ve chvílích, kdy jsme si mysleli, že máme hotovo, jsme nechali Liberec snížit. Inkasovali jsme v poslední minutě první třetiny, pak jsme si v přesilovce nechali ve druhé třetině dát zase gól do šatny. I přesto jsme si věřili, že vyhrajeme za tři body. Zvláště po brance Jirky Hudlera na 5:3. Soupeř ale opět snížil, znervózněli jsme a i Šimon Hrubec měl několik nejistých zákroků. Měli jsme vedení 4:1 a 5:3 udržet na tři body, ale nakonec můžeme být rádi za dva body. Liberec hrál výborně.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Víme, že Třinec disponuje velkou ofenzivní silou a taky to dnešní utkání potvrdilo. I s nájezdy nám dali šest branek, přestože se nám povedlo ubránit jejich přesilovky. Ale bojovali jsme a byli jsme dobrým soupeřem celé utkání. Dokonce si myslím, že za ten závěrečný tlak a aktivitu v prodloužení jsme si zasloužili dva body více než domácí.