Z Chomutova vezou Oceláři cenný bod

28.02.2018 · Martin Stebel
V rámci 50. kola Tipsport extraligy se Oceláři představili na ledě chomutovských Pirátů. Předchozí tři letošní vzájemné zápasy třinečtí dokázali vyhrát a ani tentokrát neodešli z boje s prázdnou. Na severu Čech dlouho dotahovali ztrátu, ale díky nezlomné vůli a trefě Ondřeje Kovařčíka získali v hektickém závěru bod. Domácí mužstvo zaznamenalo rozdílový gól v první minutě nastavení.
50.kolo, středa 28.2.2018
Chomutov
3:2p
Zimní stadion Chomutov
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 - 1:0  Branky a nahrávky: 37. Hlava (Šťovíček, Lauko), 41. Koblasa (Skokan, Smejkal), 61. V. Růžička (Vondrka) – 42. Petružálek (Jank), 60. O. Kovařčík (Hrňa). Rozhodčí: Lacina, Kika – Hynek, Gerát. Vyloučení: 3:5, Flemming - Marcinko, oba 10 min. OT. Bez využití: Střely na branku: 31:33. Zblokované střely: 10:8. Hity: 9:7. Vhazování: 34:33. Diváci: 3845. Nejlepší hráči: Petr Koblasa – Jakub Petružálek.
Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Knot, Valach, Dietz, Flemming, L. Chalupa, Slovák, Szathmáry – Koblasa, Smejkal, Skokan – Sklenář, V. Růžička, Vondrka – Poletín, Huml, Vantuch – Lauko, Šťovíček, Hlava.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Jank, L. Kovář, Zahradníček – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Petružálek – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.

Už s olympioniky - Martinem Růžičkou a Tomášem Marcinkem, vstoupili Oceláři do souboje na ledě Chomutova, který stále bojuje o postup do předkola play-off. Extraligový debut ve středu absolvoval mladý zadák Jan Zahradníček. Začátek patřil domácí ekipě, jenže pokusy mladíka Lauka ani velezkušeného reprezentanta Vondrky úspěchem neskončily. Úvodní možnost hostů měl na hokejce Hrňa, který dostal na levém křídle dostatek prostoru, ale ve finální fázi jeho střelu do bekhendu Lukeš zneškodnil.

Piráti svou aktivitu ukázali především v přesilovkách. Největší možnost měl na hokejce obránce Dietz, jenž prudce pálil z levého kruhu. Třinecký brankář jeho střelu zkrotil. Brankou neskončila ani tutovka Michala Poletína dvě minuty před koncem prvního dějství, kdy byl mezi kruhy zcela nehlídán. Šimon Hrubec povyjel ze své klece, zmenšil střelecký úhel a chomutovského útočníka bravurně vychytal.

Začátkem prostřední periody hráli hosté přesilovku. Nadějnou možnost měl Jakub Petružálek, kterého však Lukeš doslova kouzelnicky "vyčapal". Mladý brankář Severočechů krátce poté zdárně vyřešil i skvělou příležitost Jiřího Polanského. V dalším průběhu sice měli Oceláři optickou převahu, ale vyložených brankových šancí bylo minimum.

V čase 36:03 se už skóre na multimediální kostce přece jen změnilo. Na ledě byla v té době čtvrtá chomutovská formace. Z levého rohu vyjel Šťovíček, který přesným pasem oslovil na mezikruží Nicolase Hlavu a ten precizní střelou z první trefil horní roh třinecké branky.

Hned na startu třetího dějství hosté zaváhali v defenzivní činnosti a přineslo to negativní důsledek. V situaci dva na jednoho Skokan načasoval optimální nahrávku do jízdy pro Petra Koblasu, který zakončil k tyči. Minutu poté však bylo sníženo. Rychlost a šikovnost ukázal Jakub Petružálek, jenž se středem hřiště prosmýkl chomutovskou obranou a Štěpána Lukeše překonal dlouhou forhendovou kličkou.

I nadále se hrál oboustranně zajímavý hokej a šance se rodily na obou koncích kluziště. Piráti měli nejvýraznější možnosti během početní výhody pěti proti třem, kdy se však neprosadil Koblasa ani Vladimír Růžička junior. Ocelářům mohl udělat radost David Musil, jenž zakončoval před brankou. Zblízka se mu ovšem beton Štěpána Lukeše přehodit nepovedlo.

Třinečtí příkladně zabojovali a byli zcela po zásluze odměnění vyrovnávací trefou v samotném závěru. Stalo se tak během hry bez brankáře, kdy od modré razantně vypálil Vladimír Roth, domácí brankář pouze vyrazil puk před sebe, duchapřítomný Ondřej Kovařčík byl v čase 59:54 na správném místě a dotlačil kus černé gumy do sítě - 2:2!

Prodloužení nejprve odstartovalo velkou možností Martina Růžičky, ale Lukeš byl připraven. Udeřilo až pár vteřin poté na druhé straně ledové plochy. V samostatném úniku se ocitl syn hlavního trenéra Vladimír Růžička a střelou mezi betony přisoudil domácím bonusový bod.

Prohlédněte si videozáběry nejdůležitějších okamžiků z duelu Ocelářů na ledě Chomutova ZDE

Petr Martínek (Piráti Chomutov): "Odehráli jsme výborné utkání. Od začátku jsme hráli naši hru, kterou jsme si řekli. Škoda první třetiny, ve které jsem nevyužili tutové šance, protože utkání mohlo vypadat úplně jinak. Bohužel, dvě šance, které jsme hostům dali, využili. Nás to stálo bod. Je to hodně velká škoda. Jedenáct vteřin před koncem nemůžeme prohrát buly a nechat si dát gól. Už se to stalo poněkolikáté, ale máme dva body a musíme bojovat dál. Věřím, že si to o postup rozdáme v posledním zápase se Spartou."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "V první třetině jsme podali nejhorší výkon za celou sezonu. Vůbec jsme se nemohli dostat do zápasu, neměli jsme pohyb a nebyli jsme na kotouči. Když jsme si potom o přestávce řekli něco v kabině, přišlo zlepšení, ale pořád jsme prohrávali osobní souboje. Když jsme na začátku poslední třetiny dostali na 0:2, bylo to hodně těžké, ale musím pochválit kluky, že se zvedli, nevzdali se a snížili. Závěr jsme odbojovali, kluci na ledě nechali všechno a odměnou bylo vyrovnání. Škoda prodloužení, ve kterém jsme neproměnili velkou šanci a následně dostali gól."