Vyrovnaný duel uzmula Kometa v prodloužení

19.09.2021 · Daniel Ježek
V pátém kole Oceláři na svém ledě přivítali brněnskou Kometu. Hráči s drakem na prsou si do poloviny vypracovali dvoubrankový náskok, ten ale dokázali hosté smazat a v prodloužení rozhodnout o svém vítězství. Oceláři tak, po trefách Andreje Nestrašila a Martina Růžičky, berou jeden bod.
5.kolo, neděle 19.9.2021
2:3p
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 7. A. Nestrašil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 26. Martin Růžička (M. Doudera, Hrňa) – 28. L. Horký (Krištof, Vincour), 45. Zaťovič (Mueller, Roth), 63. Bartejs. Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Románek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 415. Střely na branku: 29:28. Zblokované střely: 17:11. Hity: 6:8. Vhazování: 29:26. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, Marinčin, Zahradníček, M. Adámek, Jaroměřský – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Miloš Roman – Kofroň, Dravecký (A), Hrňa.
HC Kometa Brno: Tomek – Ďaloga, Roth, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), D. Mikyska, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – M. Haščák, Krištof, Vincour – L. Horký, Dočekal, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee.

Úvodní dvacetiminutovka střetnutí pátého kola mezi Oceláři a Kometou nabídla atraktivní hokej ve vysokém tempu. Hráči s drakem na prsou se mohli do vedení dostat již v úvodní minutě, kdy jim hosté darovali přesilovku pět na tři. Na hru brankáře Tomka mimo vymezené území navázal Gulaši, který odpálil puk do ochranné sítě. Třineckým se ale v početní výhodě nedařilo, střelecký pokus Růžičky skončil v lapačce brankáře Komety. Hra se následně vyrovnala, pokračovalo se však stále ve vysokém tempu. Kacetl musel řešit akci Rákose, na druhé straně pak nepřesně střílel Nestrašil.

Další pokus Andreje Nestrašila už ale skončil v síti. Druhá formace domácích podržela kotouč v útočném pásmu, vyraženou střelu Ondřeje Kovařčíka pak do sítě doklepl právě Nestrašil. Další minuty první třetiny nabídly velký boj o každý kotouč a také několik nepřesností na obou stranách. Hra se často kouskovala zakázanými uvolněními, oba gólmani řešili spíše jednodušší střelecké pokusy. Hostující Tomek se například vytáhl proti Růžičkovi a dalšímu jedovatému pokusu Nestrašila, Kacetl zase zastavil v rozletu Muellera nebo Zaťoviče.

Do druhé dvacetiminutovky se šlo s jednobrankovým vedením domácích hokejistů. Ve dvacáté čtvrté minutě proti pravidlům zahrával Mueller, Oceláři tak měli k dispozici třetí přesilovou hru. Andrej Nestrašil nejprve střelou z první trefil tyč hostující branky, po další akci už se ale mohli domácí radovat. Doudera od modré nabil Martinovi Růžičkovi, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté mohli reagovat v dvacáté šesté minutě, Rothův pokus od modré ale lízl pravou tyč Kacetlovy klece. Za další minutu se do velké šance natlačil Růžička, v nájezdu ale Tomka nepropálil. Udeřila tak Kometa, která využila rychlou protiakci. Puk se po ose Vincour – Krištof dostal k Luboši Horkému, který se zakončením do odkryté branky neměl problém.

Na snížení Brna mohl odpovědět Hrehorčák, proti Tomkovi ale neuspěl. Do dobrých příležitostí se následně natlačila elitní formace Ocelářů, ani Růžička, ani Daňo ale neuspěli. V třicáté čtvrté minutě se na útočný výlet vydal Ďaloga, ani on ale se svým pokusem neuspěl. Hned vzápětí se připomněla Vránova formace, kapitán Ocelářů ale bekhendem Tomka nepřekonal. V třicáté páté minutě pak chybnou rozehrávku Marinčina zachytil Horký, teč Martina Dočekala ale v síti neskončila. Za další dvě minuty mohl srovnat Petr Holík, který stál sám před Kacetlem. Hostující útočník si třineckého brankáře položil na led, pak ale přestřelil. V závěru třetiny ještě mohli zahrozit Michal Kovařčík nebo na druhé straně Marcel Haščák, ani jeden ale neuspěl.

Třetí třetinu odšpuntovalo vyloučení Miloše Romana z čtyřicáté čtvrté minuty, po kterém měla Kometa k dispozici první přesilovou hru v utkání. Hostujícím hráčům se nejprve v početní výhodě nevedlo, nakonec se ale hosté radovali z vyrovnání. Peter Mueller z levé strany našel nehlídaného Martina Zaťoviče, který nehlídán doklepl kotouč za Kacetla. Na srovnání hostí mohli domácí reagovat tlakem z poloviny závěrečné části hry, kdy hodně aktivní byla především Vránova formace. Ani jedna z akcí se ale neujala.

V padesáté druhé minutě fauloval Daňo a hosté měli druhou přesilovku, tuto možnost ale Kometa nevyužila. V padesáté páté minutě měli velké šance Marko Daňo a Miloš Roman. První jmenovaný Tomka neprostřelil, druhý pak orazil tyč brněnské branky. Závěrečné minuty se nesly spíše v opatrném duchu, kdy ani jeden z týmů nechtěl udělat větší chybu, rozhodnout tak muselo prodloužení.

V prodloužení bylo k vidění několik slibných akcí, kdy na jedné straně tyčku trefil Andreje Nestrašila, na druhé pak Kacetl zastavil nájezdy Krištofa a Rákose. Rozhodnutí přišlo z hole Tomáše Bartejse, který od modré s tečí propálil bezmocného Kacetla. Dva body tak putují na jih Moravy, Oceláři berou jeden bod.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Odehráli jsme dobré utkání. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, první třetina z naší strany byla velmi dobrá. Vypracovali jsme si spoustu šancí, soupeře jsme nepouštěli do hry, nedělali jsme chyby. Na začátku druhé třetiny jsme utekli v přesilovce na 2:0, výsledek byl velmi dobrý. Druhá třetina ale nebyla z naší strany tak dobrá. Vypadli jsme z role a ze hry, dělali jsme chyby v obranném pásmu. Poslední třetina byla nahoru dolů, byly tam nějaké tyčky. Kluci hráli velmi dobře a dřeli. Bohužel v prodloužení jsme dali tyčku a z následné akce jsme si sami ztečovali gól. Byl to nešťastný závěr zápasu, v globálu to ale hodnotím pozitivně.“

Jiří Kalous (HC Kometa Brno): „Výborný hokej, nahoru dolů, my jsme tahali za kratší konec v první třetině, kdy byli domácí lepší. Inkasovali jsme dvě branky, ale něco jsme si po první třetině řekli, kdy náš výkon nebyl dobrý. Byli jsme bez pohybu, nedohrávali souboje, ztráceli kotouče. Od půlky zápasu jsme vyrovnali hru a byli vyrovnaným soupeřem. Jsou to hodně cenné body. Zvlášť proti týmu, jaký je Třinec. Obhájce titulu, skvělý mančaft, pro nás cenné body.