Vyrovnaný duel pro Kometu, Oceláři prohráli 1:2

09.10.2015 · Daniel Ježek
V devátém kole Tipsport extraligy Oceláři na svém ledě přivítali Kometu Brno. Hráči s dráčkem na hrudi měli lepší vstup, Kometa ale byla první, kdo skóroval. Dravecký ještě dokázal srovnat krok, na další hostující branku už ale Třinečtí zareagovat nedokázali. Kometa zvítězila 2:1.
9.kolo, pátek 9.10.2015
1:2
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 28. Dravecký (Chmielewski, Irgl) – 20. Ostřížek (Hruška, Kováčik), 28. Kuboš (Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Skopal, Lukš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0.0. Diváci: 5 094. Střely na branku: 22:27. Zblokované střely: 7:15. Hity: 17:8. Vhazování: 28:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Hrubec – M. Doudera, Klesla (C), L. Doudera, Nosek, Linhart, Roman, Foltýn, Adámek – Hrňa, Polanský (A), Irgl – Svačina, Klepiš, Chmielewski – Cienciala, Rákos, Dravecký – Rufer, Matuš, Jašek
Čiliak – Kaberle (A), Spang, Hanzlík, Kováčik, Stehlík, Kuboš, Ptáček – Ostřížek, Hruška (A), Němec – Káňa, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák (C), Dočekal – Raška, Koreis, R. Zohorna.

Oceláři měli lepší vstup do zápasu, úvodní branku ale z prvního náporu vytěžit nedokázali. Slezané drželi Kometu pod tlakem, Čiliak si dokázal poradit se všemi pokusy. V páté minutě se hráči s dráčkem na hrudi dostali do početní výhody, ta se jim ale nepovedla. Faul Rákose ji předčasně ukončil, ani Brňané ale nebyli schopni zužitkovat zkrácenou přesilovku.

Hosté si své velké šance schovali do úvodu druhé desetiminutovky. Vondráček nejprve trefil tyč, Kaberleho dorážka mířila mimo. O minutu později se před Hrubcem ocitl Dočekal, ani on ale třineckého gólmana nepřekonal. Domácí si pak zahráli dvojnásobnou přesilovku, využít ji však nedokázali. Stejnou šanci dostala v závěru třetiny také Kometa, z tohoto mráčku už zapršelo. Dvacet vteřin před první sirénou se prosadil David Ostřížek, který dostal pas mezi kruhy a propálil Hrubce.

Druhá třetina nabídla o jednu branku víc, než ta první. Hráči s dráčkem na hrudi dostali v šestadvacáté minutě možnost přesilové hry, tu dokázali využít. Chmielewski zbrzdil Irglovu střelu, ke kotouči se dostal Vladimír Dravecký, který z bezprostřední blízkosti propálil bezmocného Čiliaka – 1:1.

Nerozhodný stav ale neměl dlouhého trvání. Ještě v téže minutě se po vyhraném buly prosadil Petr Kuboš, jehož střelu od modré nešikovně tečoval Klepiš. Hrubec byl bezmocný.

Srovnání mohla přinést akce Vladimíra Svačiny, třinecký forward ale trefil jen Čiliakovo rameno. Z protiakce se mohl radovat Vondráček, ten však tváří v tvář Hrubcovi selhal. Zápasové tempo pomalu rostlo, hned v další minutě tvrdě pálil Klepiš. Ani tentokrát ale kotouč neprošel za záda brněnského brankáře.

Také do poslední dvacetiminutovky vstupovala Kometa s jednobrankovým vedením, úvodní minuty poslední části ale hokejovou krásu nenabídly. Oba soupeři se prali s rozehrávkou, šancí bylo k vidění pramálo. Za zmínku stojí jen pokusy Polanského či Radima Zohorny, ani jeden ale nebyl úspěšný.

Oceláři si v polovině třetí periody zahráli přesilovou hru, v ní se jim dlouho nedařilo dostat do útočné třetiny. V samotném závěru přesilovky mohl srovnat Hrňa, jeho ránu z první však dokázal Čiliak vyrazit. Stejná situace pak čekala i Kometu a mohla se hostům vymstít. Brňané trestuhodně nechali projít Rákose až před Čiliaka, Rákos však nedokázal dotáhnout svou kličku k dokonalosti.

Ještě v téže přesilovce mohl klid na hostující hokejky přinést Hynek Zohorna, toho ale skvěle zastavil Hrubec. Oceláři se v závěrečných minutách pokusili o srovnání, trenéři tuto snahu podpořili odvoláním brankáře. Brněnská obrana ale dokázala udržet Oceláře daleko od Čiliakovy branky a ubránit hubený náskok.

Václav Varaďa (asistent trenéra Třince): “Věřili jsme v zisk bodů po nezdaru ve Švédsku. Mrzí nás, že nám duel proklouzl mezi prsty. V úvodních deseti minutách jsme měli výborný pohyb, ač jsme měli málo střeleckých šancí, tak byla u hráčů vidět chuť to zlomit na naší stranu. Ve druhé třetině jsme trochu zaostávali, ale dokázali jsme tu periodu přežít. V závěrečné části jsme měli dvě gólovky, branku jsme ale nedali. Body jedou do Brna, já soupeři gratuluji k výhře.“

Karel Beran (asistent trenéra Komety): “Z naší strany to bylo výborné utkání. Před zápasem jsme si řekli, co chceme hrát, a to jsme splnili do detailu. Výborně jsme hráli v obranném pásmu, soupeře jsme vlastně nepouštěli do větším šancí. To samé se dá říct o střední třetině. Klíčovým momentem byl zákrok Marka Čiliaka v naší přesilovce, pak jsme dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce. Celý tým zaslouží pochvalu za výborně zvládnutý duel.”