Vydřené předvánoční vítězství nad Zlínem

22.12.2015 · Tomáš Vacho
Devětadvacáté kolo Tisport extraligy proti sobě postavilo mužstva ze spodní poloviny tabulky, do Třince přijel Zlín. Skóre otevřel v desáté minutě Žejdl, za hosty vyrovnával ve třiatřicáté minutě Cibák. O tříbodové výhře rozhodnul ve čtyřiačtyřicáté minutě Dravecký, potvrzující tečku pak v samém závěru přidal Polanský.
29.kolo, úterý 22.12.2015
3:1
Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0  Branky a nahrávky: 10. Žejdl (Irgl, Linhart), 44. Dravecký (Žejdl), 59. Polanský (J. Sýkora, M. Doudera) – 33. Cibák (T. Sýkora, Čachotský). Rozhodčí: René Hradil, Michal Hrubý – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, Roth, Hrabal, Slovák, M. Doudera – Dravecký, Žejdl, Irgl – J. Sýkora, Polanský, Hossa – Adamský, Plíhal, Rákos – Matuš, Kopecký, Tybor – Rufer
Štůrala – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Vlach, Šťastný – T. Sýkora, Cibák, Čachotský – Čech

Brankově hubené utkání začali aktivněji hosté, když hned v první minutě ujížděl sám na Hrubce Bukarts, na třineckého gólmana však nevyzrál. Otěže zápasu ale brzy vzali do rukou Oceláři, jejichž aktivní hra činila Zlínu problémy.

Jeden takový vyústil v desáté minutě v hru v oslabení, čehož Třinec zužitkoval zásluhou Lukáše Žejdla, který těžil z Irglova šikovného nahození mezi kruhy. Další dobrá příležitost Ocelářů přišla v šestnácté minutě, kdy ujeli do situace dva na jednoho J. Sýkora s Noskem, ale zakončení nedopadlo podle představ a v konečném důsledku si Štůrala připsal pohotvý zákrok.

Největší šanci první periody měli Berani v devatenácté minutě, kdy se před bránou nacházel úplně osamocený Bukarts, příhru od Maruny do jasné gólové pozice ale nedostal.

Na začátku druhé dvacetiminutovky musel Hrubec vytáhnout pohotový zákrok proti tečované střele Žižky. Tlak Zlína narůstal. V polovině zápasu se do přečíslení dostali Holík s Ondráčkem, jenže střela druhého jmenovaného skončila na Hrubcově betonu.

Další šance Zlína již znamenala vyrovnání. V čase 32:39 se do puku opřel Martin Cibák a skrytá střela skrz obránce od pravého mantinelu propadla Hrubcovi až za brankovou čáru. V sedmatřicáté minutě mohl strhnout vedení zpět na stranu Třince Irgl, ale jeho šanci zlikvidoval Štůrala.

Na začátku třetí třetiny musel nebezpečí před vlastní bránou hasit hostující Cibák, a tak se Ocelářům naskytla další přesilová hra. K jejímu využití stačilo Třinci pouhých dvaačtyřicet sekund – stalo se tak po skvělé Žejdlově příhře na hokejku ideálně postaveného Vladimíra Draveckého, který se nemýlil.

Třinec si znovunabytý náskok poctivě udržoval, ale když do konce zbývalo zhruba šest minut, obdržel Adamský dvě minuty za hrubost. V následujícím oslabení se musel Hrubec hodně otáčet, Zlín byl hodně aktivní. Největší šanci v této přesilové hře měl Veselý, který s kotoučem na bekhendu objel ležícího Hrubce a chystal se zasunout puk do brány. Jenže třinecký brankář vytáhnul bravurní rozštěp a zachránil své mužstvo od ztráty plného bodového zisku.

Výhru svého týmu pak v samém závěru potvrdil Jiří Polanský, který zužitkoval ofenzivní aktivitu spoluhráčů Doudery a J. Sýkory.

Jiří Dopita (HC Oceláři Třinec): „Zápas byl vyrovnaný, šlo vidět, o co se hraje. Oba týmy jsou v tabulce blízko sebe. Využili jsme přesilovky, pak se možná mohlo zdát, že jsme opticky byli lepším týmem, žádná drtivá převaha to ale nebyla. Za tři body jsme velmi rádi.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): “Utkání budu hodnotit krátce, byl to vyrovnaný duel, o vítězi rozhodly přesilovky.“