Vítězný vstup! Třinec porazil Motor 4:0

10.09.2021 · Daniel Ježek
Zápasová premiéra v sezoně 2021/2022 vyšla Ocelářům na jedničku! Obhájci titulu na svém ledě přivítali českobudějovický Motor, kterému nedali šanci a zvítězili jasně 4:0! Premiérovou trefou v třineckých barvách se zapsal Marko Daňo, debutant mezi třemi tyčemi Marek Mazanec pak vychytal čisté konto.
1.kolo, pátek 10.9.2021
České Budějovice
4:0
Třetiny: 2:0, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 5. Martin Růžička (A. Nestrašil), 10. Chmielewski (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 42. Daňo (Marinčin, Marcinko), 46. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 619. Střely na branku: 28:14. Zblokované střely: 11:19. Hity: 8:11. Vhazování: 29:29. Průběh utkání: 4:0.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski– Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák – Dravecký (A).
Motor České Budějovice: Hrachovina – Piskáček (A), Bučko, Vráblík, Bindulis, Štich, Slováček, Štencel – J. Ondráček, Pech (A), Gulaš (C) – Venkrbec, D. Voženílek, Karabáček – Abdul, Toman, Valský – Vondrka, M. Hanzl, M. Beránek.

Do úvodního utkání nového ročníku hokejové Tipsport extraligy vstoupili aktivněji domácí Oceláři. Hráči s drakem na prsou se od úvodního vhazování tlačili do útočného pásma, snaha svěřenců Václava Varadi přinesla své ovoce ve čtvrté minutě. Andrej Nestrašil na kruhu pro vhazování zachytil soupeřovu rozehrávku, podržel kotouč a následně namazal před prázdnou branku volnému Martinovi Růžičkovi. Třinecký snajpr vsítil premiérovou branku Slezanů v nové sezoně.

V osmé minutě se poprvé připomněli hosté z jižních Čech. Obránce Bindulis se v bezprostřední blízkosti Mazancovy branky dostal ke střele, kotouč však třineckou klec přeletěl. Za další dvě minuty pak dvakrát útočil Aron Chmielewski. Polský forvard svou první střelou napálil tyč Hrachovinovy klece, ve druhé akci pak využil souhry bratří Kovařčíků a zametl kotouč do odkryté branky.

Od dvanácté minuty hráli hosté v početní výhodě, třineckou defenzívu ale nepřekonali. Po ubráněném oslabení se do akce mohl dostat Hrňa, proti Vráblíkovi ale neuspěl. Na druhé straně pak Mazanec likvidoval pokus Valského. V samotném závěru první dvacetiminutovky dostali Oceláři možnost přesilové hry, tuto výhodu si nakonec přenesli do druh třetiny. Z tohoto mráčku ale nezapršelo.

Vedení domácím mohl v úvodu dvacáté šesté minuty navýšit kapitán Petr Vrána, který šikovně tečoval nahození Nestrašila. Vránova teč zacinkala na pravou tyč Hrachovinovy klece, hostující gólman pak zalehl kotouč v brankovišti. V polovině utkání pak nejprve Pech z blízkosti neprotlačil kotouč za Mazance, hosté se následně dostali do své druhé početní výhody. Třinecký brankář nejprve likvidoval bombu Gulaše, chvíli po skončení oslabení se pak Mazanec skvěle přesunul proti Vondrkovi.

V třicáté třetí minutě se nejprve domácí dostali do početní výhody, v níž dvakrát své štěstí zkoušel Růžička a Marcinko, Hrachovina však byl připraven. Na modré osamocen Doudera pak musel zatáhnout za ruční brzdu proti unikajícímu Vondrkovi a počet hráčů na ledě se srovnal. Menšího počtu hokejistů na ledové ploše mohli využít domácí, Hrehorčákova zpětná přihrávka z protiakce ale svého adresáta nenašla. Při soupeřově přesilovce pak z mezikruží zahrozil Dravecký, jeho pokus ale branku Motoru netrefil. Oceláři ještě v závěrečných minutách periody vyzkoušeli Hrachovinovu pozornost několika slibnými pokusy, třetí branku ale nepřidali.

Do poslední třetiny vstoupili Oceláři s poctivou defenzívou, tu navíc vyšperkovali precizním útokem. Již ve čtyřicáté druhé minutě se náskok domácího celku navýšil, Marinčinovo nahození od modré mimo Hrachovinův dosah tečoval Marko Daňo. Ve čtyřicáté třetí minutě se hosté dostali do další početní výhody, kromě nepříjemné Gulašovy střely ale Mazance neohrozili. Zato Oceláři svou přesilovku využili dokonale. Z Hanzlova trestu uplynulo jen deset vteřin, když počtvrté síť Hrachovinovy branky rozvlnil Erik Hrňa.

Na tuto trefu Třince mohl reagoval Voženílek, velkou šanci mu ale skvělým zákrokem zhatil gólman Mazanec. Pět minut před koncem museli Oceláři ubránit další oslabení, když fauloval Musil. Hráči s drakem na prsou si vedli skvěle a Motor do žádné větší šance nepustili. Do závěrečné sirény si domácí hokejisté pohlídali své vedení a zapsali první tři body do extraligové tabulky.

Václav Varada (HC Oceláři Třinec) „Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, měli jsme dobrý pohyb. Soupeř měl v první třetině nějaké šance, hlavně z přečíslení. Podařilo se nám vstřelit dva góly a myslím, že ve druhé třetině už jsme byli lepší týmem, jen jsme nedokázali vstřelit gól. Třetí branka padla až ve třetí třetině, dala nám klid a už jsme to uhráli zkušeně, moc šancí tam soupeř neměl. Hráli jsme dnes solidně i do obrany, děkuju hráčům za výkon."

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): „Prohráli jsme 4:0, třinecký tým nás přehrál ve všech aspektech. Musíme si uvědomit, že byli v situaci, kdy prohráli 4:0 zápasy za sebou. Jejich detaily hry a obětování pro vítězství bylo větší než to naše."