Vicemistři se vracejí pod Ještěd bez bodů

21.09.2017 · Michal Samiec
Čtyřicet minut bylo utkání mezi Oceláři a Tygry z Liberce vyrovnané, oba týmy bojovaly o každou píď ledu, duel byl velice urputný a žádné z družstev nemělo navrch. Vše se změnilo v závěrečné hrací době, Třinečtí poctivým výkonem zvítězili v této periodě 3:0 a připsali si další domácí komplet bodů.
6.kolo, čtvrtek 21.9.2017
Liberec
5:2
Třetiny: 1:1, 1:1, 3:0  Branky a nahrávky: 6. Marcinko (Martin Růžička, Hrňa), 26. Adamský (Irgl, Hrubec), 45. Polanský (Roth, Irgl), 57. Svačina (Roth, Marosz), 60. Martin Růžička (Polanský, Roth) – 3. A. Dlouhý (Jašek), 39. Bakoš (Pyrochta, Jelínek). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, V. Hanzlík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 913. Střely na branku: 43:22. Zblokované střely: 12:7. Hity: 10:16. Vhazování: 41:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Adámek, Krajíček, Roth, Jank, D. Musil, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Irgl, Polanský, Adamský – Dravecký, Marosz, Svačina – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík
Bílí Tygři Liberec: Will – Jánošík, Pyrochta, Šmíd, Plutnar, Derner, Kolmann, Havlín – L. Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Ordoš, Bulíř, Bakoš – D. Špaček, Jašek, Stránský – A. Dlouhý, Vantuch, Hrabík

Úvodní dvacetiminutovka televizní předehrávky šestého kola mezi Třincem a Libercem nenabídla strhující hokejovou podívanou, ale zajímavé příběhy diváci ve Werk areně rozhodně viděli. První utkání v novém působišti odehrál v rodném městě Lukáš Jašek a hned po 161 sekundách si připsal kanadský bod. Střelcem gólu byl Adam Dlouhý, který překonal Hrubce z předbrankového prostoru. Na třinecké straně první nebezpečná situace vznikla po vyloučení Jánošíka, kterému na zádech skončil před brankou operující Martin Růžička. Oceláři svou jedinou početní výhodu v první třetině využili, když si po levém křídle sjel Tomáš Marcinko, jenž v šestém zápase přidal už sedmý puk v síti soupeře. Hostující Tygři první přesilovou hru na rozdíl od Slezanů nezužitkovali, byť k tomu byli docela blízko třeba po slalomu Lakatoše.

Jaškova premiérova třetina proti mateřskému klubu následně pokračovala – na začátku 13. minuty dojížděl před Hrubce pro puk, který třinecký brankář hodlal schovat v rukavici, a při brzdě jej vykoupal v ledové tříšti. Byť domácí publikum pískalo, rozhodčí tuto záležitost vyřešili domluvou. O pár sekund později byl Jašek pro svůj tým užitečnější, když vybojoval početní převahu na Polanském. Jašek byl viditelný i v samotné dvouminutové výhodě, jeho nebezpečnou střelu vytečoval mimo hřiště Dravecký. Poslední moment, který diváky zvedl ze sedadel, se stal ještě v oné početní převaze Liberce. Puk, který směřoval za branku Willa, se od zadního mantinelu odrazil nečekaným způsobem mimo dosah libereckého strážce svatyně, ale rovněž mimo dosah dojíždějícího Adamského.

Prostřední hrací doba začala zvýšenou aktivitou hostujícího týmu. Hned v úvodní minutě Bílí Tygři zavřeli třinecké hokejisty v jejich pásmu, aktivní byl především Pyrochta, který několikrát nebezpečně pálil z okolí modré čáry. V polovině 24. minuty byla potrestána lavice Ocelářů za příliš mnoho hráčů na ledě. V této početní výhodě hostů si tým trenéra Pešána vytvořil výtečnou příležitost, když Bakoš dostal puk na levé křídlo před odkrytou část Hrubcovy branky, ale pálil nad. Naopak skórovat mohli i Slezané. Nejprve nebezpečně pálil do Willovy masky Doudera a následně kombinoval Roth s Růžičkou, ale prvně jmenovaný třinecký obránce vystřelil vedle.

Pár sekund nato, na konci 26. minuty, přišla krásná akce domácího týmu. Hrubec vyhodil puk zpoza své branky o desky, na obranné modré srazil Martinu Adamskému puk do jízdy Irgl, Adamský nakopl motory a zastavil se až poté, co zasunul puk za Willa. Oceláři vedli 2:1. Následně se mohl prosadit dosud v sezóně mlčící střelec Bakoš, ale z mezikruží pálil opět nad Hrubcovu branku. Hrdinou se měl stát až o pár okamžiků později. A to když Oceláři nevyužili ani tlak ve 31. minutě, kdy Maroszova formace mačkala hostující družinu v jejich pásmu, a neskórovali ani z přesilovky po faulu Hrabíka. Martin Bakoš na začátku 39. minuty vstřelil gól po příhře Pyrochty zpoza branky a stanovil skóre druhé třetiny shodné s úvodní hrací dobou.

Oba týmy tedy do závěrečné tercie šly s vyrovnanými šancemi. Třinečtí ale jako by byli hladovější, dynamičtější, měli větší chuť po vítězství, nechtěli doma rozdávat body. Jako první však gólovku měli hosté. Lakatoš se ve 43. minutě po levém křídle probil k tvrdé ráně příklepem, Hrubec dnes měl perfektní rozpoložení a branku nepustil. Naopak udeřilo na druhé straně - Jiří Polanský vložil hůl do milimetrového pasu Vladimír Rotha a síť se za Willem vlnila podruhé.

Hosté dostali šanci na srovnání kroku v přesilové hře. Doudera v nebezpečné pozici fauloval Bulíře a šel za katr. Tygři sehráli dobrou přesilovku, ale udeřit mohli také domácí. Dvakrát se k puku dostal Adamský, dvakrát hledal Růžičku, ale dvakrát neuspěl vinou bránicích hostujících hráčů. Velkou šanci již v plném počtu měli Oceláři. Akci dva na jednoho Marosze se Svačinou vyřešil Marosz pasem mezi kruhy na z druhé vlny sjíždějícího Draveckého, Will se ale zaskvěl zákrokem ramenem.

Definitivní rozhodnutí přinesla 57. minuta. Domácí obránce Roth narýsoval pas jako přes kopírák, avšak z druhé strany pásma a tentokrát do něj vložil hůl Vladimír Svačina. Svěřenci trenéra Pešána téměř tři minuty před koncem ještě zkusili power play, ale k vážnější střele než pokusu Bulíře zpoza levého kruhu se nedostali. Naopak necelých 20 sekund před závěrečnou sirénou trefil prázdnou branku kanonýr Martin Růžička a definoval konečný výsledek. Oceláři versus Bílí Tygři 5:2.