Verva udolána, Oceláři mají další tři body!

05.11.2017 · Daniel Ježek
Oceláři v neděli zavítali na led litvínovské Vervy, poslední duel před první reprezentační přestávkou přinesl Ocelářům tříbodovou radost. Hráči s drakem na hrudi vyloupili Zimní stadion Ivana Hlinky, brankově se zapsali Lukáš Krajíček, Tomáš Linhart a Aron Chmielewski.
20.kolo, neděle 5.11.2017
Litvínov
2:3
Zimní stadion Ivana Hlinky
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1  Branky a nahrávky: 34. V. Hübl (Kubát, Ihnačák), 58. Gerhát (Trávníček) – 9. Krajíček (Martin Růžička, Mikulík), 30. Linhart (Jank, Cienciala), 49. Chmielewski (Martin Růžička, Krajíček). Rozhodčí: Úlehla, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 468. Střely na branku: 35:32. Zblokované střely: 11:4. Hity: 18:13. Vhazování: 33:46. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
HC Verva Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Baránek, K. Pilař, Dietz – J. Černý, V. Hübl (A), Jánský – Matoušek, Ihnačák, Vandas – Trávníček (C), M. Hanzl, Gerhát – J. Doležal, J. Šimeček, Jurčík.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, Adámek, Linhart, Jank – Chmielewski, M. Kovařčík, Martin Růžička (A) – Mikulík, Marcinko, Irgl – Adamský (A), Polanský, Dravecký – Svačina, Rákos, Cienciala.

Oceláři vstoupili do zápasu dvacátého kola na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky z třetí pozice extraligové tabulky. V úvodních minutách byli aktivnější právě hráči s drakem na hrudi, první větší šanci ale v šesté minutě zapsali domácí. Doležal se dostal do dobré pozice, ani nadvakrát ale nedokázal překonat brankáře Hrubce.

Slezané si v osmé minutě vybojovali čtyřminutovou přesilovou hru, Trávníčkův faul dokázali Oceláři potrestat. Martin Růžička v početní výhodě posunul kotouč Lukáši Krajíčkovi, kapitán slezského celku napřáhl od modré čáry a propálil Petráska. Další minuty úvodní dvacetiminutovky žádné větší šance nepřinesly. Domácí nevyužili přesilovou hru po faulu Musila, Oceláři zase nenašli recept na překonání brankáře Vervy.

Na další akce se muselo čekat do prostředního dějství. Hned v jeho úvodu mohl po Irglově akci skórovat Marcinko, slovenský útočník ale trefil jen přesunujícího se Petráska. Domácí si poté zahráli další přesilovku, Ihnačák ale nedokázal zvednout kotouč nad Hrubcův beton. Dvě vteřiny před uplynutím poloviny základní hrací doby se podruhé vlnila síť za Petráskovými zády, vteřinu po skončení početní výhody se ranou z vrcholu kruhu pro vhazování prosadil Tomáš Linhart.

Dvoubrankové vedení ale Ocelářům vydrželo jen tři minuty, Verva měla po faulech Irgla a Marcinka k dispozici dlouhou přesilovku pěti proti třem, situace hostujícího celku se navíc zhoršila poté, co Adamský ztratil svou hůl. Domácí nakonec svůj tlak přetavili v branku, Viktor Hübl dostal kotouč k brankovišti a střelou do horního rohu překonal bezmocného Hrubce.

Domácí se v dalších minutách periody hnali za vyrovnáním, střela Lukáše Doudery od modré čáry sice Hrubcovi nadělala problémy, maskovaný muž Ocelářů si ale dokázal poradit. Změnu skóre nepřinesly ani následné fauly na obou stranách, hra ve čtyřech branku nepřinesla.

Poslední dvacetiminutovka začala početní výhodou Litvínova, domácí tým ale svou šanci nevyužil. Oceláři se ubránili a hned vzápětí udeřili. Lukáš Krajíček s Martinem Růžičkou připravili střeleckou pozici pro Arona Chmielewského, polský útočník v barvách Ocelářů si nabruslil do kruhu pro vhazování a střelou nad beton propálil bezmocného Petráska.

Oceláři následně přečkali další oslabení, Hanzl ve vyložené pozici totiž netrefil kotouč. Potvrdit vedení Slezanů mohl následně v přečíslení Polanský, jeho pokus ale skončil jen na Petráskově betonu. Oceláři mohli poté své vedení potvrdit v přesilovce, v osmapadesáté minutě ale sami inkasoval. Trávníček v oslabení našel hůl najíždějícího Františka Gerháta, ten poslal kotouč mimo Hrubcův dosah.

Verva ještě v závěrečné minutě zkusila hru bez brankáře, Pilař pálil těsně vedle branky. Oceláři nakonec své vedení uhlídali a připsali si tři body.

Darek Stránský (HC VERVA Litvínov): "Na začátku měl Třinec lepší pohyb, led jsme ale nedali zadarmo. Bylo to od nás urputnější než v pátek, přesto měl soupeř nějaké šance. Utkání vlastně rozhodly přesilovky, Třinec dvě využil, my sice jednu také, ale z té série přesilovek se nám skórovat nepodařilo. Po kontaktním gólu už nebylo dost času a prostoru na srovnání. Kluci zápas odmakali."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Jsme za výsledek velice rádi. Od první třetiny jsme měli lepší pohyb, hráli jsme hodně dobře zezadu, měli dost šancí. Nakopl nás první gól, domácí utlumil, ti pak ale s utkáním hodně zamíchali. Povedlo se jim snížit po naší nedisciplinovanosti. Zkušeně jsme si to hlídali, pak se Litvínovu podařilo snížit na 2:3, ale závěr kluci odmakali a výsledkem jsou tři body ze zimáku, kde se jen tak nevyhrává."