V roce 2018 stále vítězně: Dynamo versus Oceláři 2:3 po nájezdech!

07.01.2018 · Martin Stebel
Nový kalendářní rok je pro Oceláře zatím ve znamení výher! Rovněž třetí zápas totiž dopadl pro svěřence trenérského tandemu Varaďa-Zadina úspěšným výsledkem. Na ledě pardubického Dynama viděli diváci zajímavý a dramatický duel, ve kterém rozhodly až samostatné nájezdy. Trefy Ocelářů zařídili Vladimírové - Roth a Dravecký, rozdílovou "penaltu" měl na svědomí spolehlivý Martin Růžička.
38.kolo, neděle 7.1.2018
Pardubice
2:3sn
TIPSPORT aréna
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 55. Perret (TS), 56. P. Sýkora (Trončinský, T. Svoboda) – 8. Roth (Hrňa), 45. Dravecký (Krajíček), rozh. nájezd M. Růžička. Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:17. Zblokované střely: 10:16. Hity: 10:7. Vhazování: 42:36 Radegast index: 16:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3. Diváci: 8 639. Hráči utkání: Jordan Perret - Lukáš Krajíček.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Cardwell, Ščotka, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, Jank, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, M. Kovařčík – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Martynek, Polanský, Adamský – Cienciala, Mikulík, Svačina.

Do souboje v Pardubicích nastoupili Oceláři v identické sestavě, jaká byla k vidění během pátečního duelu proti Chomutovu. První možnost měl exOcelář Rostislav Marosz v přesilovce, jeho střele ovšem scházela větší přesnost. Vynikající příležitost měl na své holi začátkem šesté minuty domácí Beran, který těžil ze špatné rozehrávky hostů a byl zcela osamocen před brankovištěm. Šimon Hrubec ale ukázal velkou pružnost a vysokého útočníka bravurně vychytal.

Oceláři šli do vedení v čase 7:43. V té době hráli početní výhodu pěti proti třem, na ose hřiště si puk vyměnili Erik Hrňa s Vladimírem Rothem a druhý jmenovaný nekompromisní pumelicí k tyči otevřel gólové konto. V polovině první části mohl srovnat kapitán Rolinek, který si položil třineckého gólmana, ale svou kličku nedotáhl do úspěšného konce.

Druhá část hry, to byla pastva pro oči pro všechny fandy defenzivního pojetí hokeje. Šance se tvořily pouze během přesilových her obou soupeřů. Tu třineckou mohl využít kanonýr Martin Růžička, ale ve výhodné pozici trefil jel Kacetlovu lapačku.

Dynamu mohl udělat radost Petr Sýkora, jenže i proti jeho bombě se dokázal správně postavit hostující gólman. V oslabení neskončilo gólem individuální sólo Draveckého, kterého zastavil faulem Rolinek. Těsně před koncem prostřední dvacetiminutovky byl blízko Tomáš Linhart, ovšem před poloodkrytou klecí netrefil optimálně touš.

Velká dávka štěstí stála na hostující straně v samotném úvodu třetí periody. Jordan Perret totiž prudkou ránou rozezvučel brankovou konstrukci. Udeřilo však na druhé straně kluziště. Puk zatáhl do útočné zóny kapitán Krajíček, zpětnou nahrávkou oslovil na levém kruhu Vladimíra Draveckého a ten rychlou a přesnou střelou zápěstím po ledě pokořil Kacetla dnes podruhé.

Pardubice pochopitelně nesložily zbraně a rezultovala z toho trefa francouzského útočníka Jordana Perreta, který v pětapadesáté minutě gólově zhodnotil trestné střílení po faulu na svou osobu. Minutu poté už na kostce svítil dokonce stav 2:2. Dynamo mělo k dipozici dvojnásobnou přesilovku, kterou ukončila ostrá rána z levého kruhu v podání domácí legendy Petra Sýkory.

V nastavení hráli Východočeši další přesilovku po faulu na exOceláře Hrabala, ale obětaví Slezané s vypětím všech sil odolali a zápas rozhodli v dovednostní disciplíně s názvem samostatné nájezdy. Rozdílovou branku zaznamenal svižnou střelou zápěstím z mezikruží Martin Růžička ve třetí sérii. Pro třineckého ostrostřelce to byla letošní trefa s pořadovým číslem 22!

Oceláři tak zvládli vítězně už třetí utkání kalendářního roku 2018, bodovali poosmé v řadě na hřišti soupeřů a nyní se už těší na úterní střetnutí v Lize mistrů!

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): "Nezačali jsme šťastně a inkasovali jsme první gól, který nás trošku srazil. Postupně jsme se zvedali, ale vůbec nám nešly přesilové hry, měli jsme jich dost na to, abychom to utkání vyhráli. Zápas vypadal za stavu 0:2 tak, že je ztracený, ale kluci ukázali morální sílu, dokázali jsme se vzchopit k poslednímu náporu a dotáhli jsme to na 2:2. V prodloužení jsme měli šanci rozhodnout v přesilovce čtyři na tři, nájezdy už jsou loterie. Dneska podle toho vývoje je bod pro nás jako výhra."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Zápas jsme nezačali špatně, měli jsme výborný pohyb v první třetině, ve které jsme neproměnili vícero šancí. Pomohl nám gól při hře pět na tři, kdy to Vláďa Roth perfektně trefil. Ve druhé třetině domácí malinko přidali a my jsme s tím měli problémy. Ustoupili jsme od hry, která nás zdobila v první třetině, a vedení jsme ubránili jen se štěstím. Mrzí nás obrat domácího týmu, drželi jsme se statečně a srdnatě, ale pak jsme z přemotivovanosti nakupili hrubky a Pardubice srovnaly. Jsme rádi za extra bod v nájezdech, které nám dlouhodobě nejdou a máme s nimi problémy."