V Litvínově to bylo drama až do konce, nakonec se radovali domácí

09.03.2011 · Tomáš Vacho
L i t v í n o v - Velmi vyrovnaný průběh mělo třetí vzájemné utkání mezi Třincem a Litvínovem, které se tentokráte odehrálo na severu Čech. Oceláři již od začátku tahali za kratší konec a ani trojnásobné vyrovnání skóre je nedokázalo nakponout k obratu.
ČF3, středa 9.3.2011
Litvínov
5:3
Třetiny: 1:0, 2:3, 2:0   Branky a nahrávky: 9. Hübl (Jareš), 31. Lukeš (Hübl), 36. Jenáček (Hübl), 50. Kubát, 60. Lukeš (Trávníček) - 30. Hudec (Kohn, Peterek), 31. Zíb (Peterek, Kohn), 40. Růžička (Kvetoň, Polanský). Rozhodčí: Hodek, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:11. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 6215. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3. Stav série: 1:2.
Volke – Kubát, Černošek, Jareš, Stříteský, Skuhrovec, Martinka - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Bojer, Vopat, Trávníček - Jenáček, Kracík, Zíma - Majdan, Heinisch, Gerhát - Kafan.
Hamerlík - Seman, Hrabal, Zíb, Krajíček, Hudec, Lojek, Richter - Varaďa, Bonk, Růžička - Květoň, Polanský, Polák - Zagrapan, Peterek, Kohn - Orsava, McGregor, Hrňa - Koudelka.

První třetina, ostatně jako celé utkání, byla velmi vyrovnaná, ovšem šťastnější z ní odcházeli Litvínovští. Měli totiž jednobrankové vedení, o které se postaral v deváté minutě Viktor Hübl, který vystřelil ze střední vzdálenosti a puk zapadnul za Hamerlíka. Pro Oceláře to byl smolný okmažik, protože tento výpad byl již druhým v režii litvínovské šestadvacítky – v první minutě to ale dopadlo pouze rozezvučením pravé tyče. Přesto se z něj hostující celek nepoučil.

V desáté minutě to mohlo být 2:0, ale Martin Heinisch nevyzrál na bravurního Hamerlíka. Šance si však dokázali vytvořit i Oceláři. Jmenujme například Bonkův průnik z devatenácté minuty, který ztroskotal na skvělém Volkeho zákroku, nebo Peterkovu milimetrovou přihrávku na Kohna, který trefil jen brankovou konstrukci.

Ve třiadvacáté minutě mohl Třinec vyrovnat, ale Růžička v samostatném úniku nechal vyniknout Volkeho. Devětadvacátá minuta přinesla megašanci Hrabala, ale ani ten bekhendem nedokázal rozvlnit síť. V polovině zápasu ale přišel totální zvrat v dosavadním brankovém půstu. Nejprve v oslabení srovnal Stanislav Hudec, o pár desítek sekund později získal František Lukeš vedení zpět pro černožluté, který se blýskl individuální akcí.

Třinci se srovnaný stav podařilo vrátit hned za dalších patnáct sekund, postaral se o to Lukáš Zíb bombou z mezikruží. Gólová přehlídka pokračovala v šestatřicáté minutě, kdy se Viktor Hübl prezentoval svým druhým zářezem skrz nicnevidícího Hamerlíka. Šestačtyřicet sekund před koncem druhého dějství se domácí nechali vyloučit do tří, čehož Třinec využil již ke třetímu vyrovnání. Úspěšným střelcem z mezikruží se tentokráte stal Martin Růžička.

Třetí dějství mělo dlouho hluché místo, které trvalo až do padesáté minuty, kdy začal vývoj gradovat. Karel Kubát s Michalem Trávníčkem v přesilové hře nepatrně dotlačili puk za brankovou čáru, na což musel upozornit až videorozhodčí. Oceláři byli po tomto momentu velmi rozčarovaní, ale gól platil a byl připsán Trávníčkovi.

Na ledě tímto vzplaly emoce, vznikaly šarvátky a hra se kouskovala. Přesto se Oceláři ještě málem radovali, to by ale v samém závěru nesměli v jasných pozicích selhat Varaďa s Růžičkou. Třinec ještě zkusil v poslední minutě hru bez brankáře, což ale nevedlo k ničemu jinému, než k pátému gólu domácích, do prázdné klece se trefil Lukeš. Hokejisté zpod Javorového tak nedokázali navázat na domácí vítěznou sérii a museli dnes sklonit hlavy. Šanci na reparát mají hned zítra.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
Nebylo to z naší strany příliš dobré, nebyl tam náboj. Utkání mělo hodně vyloučených, což soupeř potrestal a my jsme museli dotahovat. Soupeř hrál v domácím prostředí, diváci jej hnali. Když se nám povedlo srovnat, věřili jsme v prodloužení, ale sporný gól dostal soupeře na koně. Gratuluji Litvínovu, předvedl výborný výkon.

Jiří Kučera (HC Benzina Litvínov):
Byli jsme si vědomi, že za stavu 3:0 na zápasy by to bylo špatné a se sérií by bylo velice obtížné něco dělat. Naštěstí se nám dnes zadařilo. Jsem rád, že utkání dopadlo tak, jak dopadlo. V naší hře hrály rozhodující roli přesilovky, které jsme odehráli dobře a i díky nim v utkání zvítězili.