V Brně tentokrát bez bodového zisku

06.12.2009 · Michal Pokorný, Martin Stebel
Třetí vzájemný duel mezi brněnskou Kometou a Oceláři vyzněl lépe pro Jihomoravany. Poslední celek tabulky zdolal svého slezského rivala poměrem 4:2. Rozdílovou třetí branku zaznamenal velezkušený Jiří Dopita. Za hosty se dvakrát prosadil Ladislav Kohn (na snímku).
31.kolo, neděle 6.12.2009
4:2
hala Rondo
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 5. Brabenec (Svoboda, Huml), 40. Huml (Novák, Erat), 50. Dopita (Dlouhý, Novák), 58. Brabenec (Dopita) - 20. Kohn (Zíb, Růžička), 47. Kohn (Růžička, Zíb) Rozhodčí: Hribik, Polák - Guth, Rittich Vyloučení: 8:10, navíc Zubíček - Tomas oba 10 min. Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 6927 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2  6927
Trvaj - Bičánek, Houdek, Ovčačík, Kempný, Novák, Zubíček, Mojžíš - Huml, Erat, Selingr - Vondráček, Dopita, Svoboda - Brabenec, Dlouhý, Varaďa - Procházka, Šindel, Bourret
Duba - Hrabal, Zíb, Seman, Malec, Cartelli, Výtisk, Andersons, Lojek - Růžička, Polanský, Kohn - Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Polák, Bonk - Hampl, Kanko, Podešva.

Utkání 31. kola mezi Kometou a Třincem začalo vyloučením Pavla Mojžíše, který se provinil nedovoleným bráněním. V přesilovce mohl otevřít skóre Rostislav Martynek, který dostal ideální křížnou přihrávku napříč pásmem Brna a u tyče chybělo jen přehodit beton přesouvajícího se Trvaje. Třinecký štírek však úspěšný nebyl, stejně jako celá přesilovka hostí. Kometa se tedy ubránila a hned v další minutě navíc udeřila. Přesnou kombinaci zakončoval po dorážce Kamil Brabenec, který v podobné situaci jako předtím Martynek dokázal umístit kotouč do horní části branky, kam brankář nedosáhl – 1:0.

V první třetině se příliš zajímavého neudálo. Oba týmy sehrály několik přesilovek, ale úspěšná byla až ta Třince ze samotného závěru první části. Kometa se ze začátku dobře bránila a hosté se nemohli dostat do pásma, poté se ale rozhýbal červenobílý kolotoč, na jehož konci stál Ladislav Kohn, který střelou z kruhů mířil přesně. Třinec tak vyrovnal tři sekundy před úvodní sirénou na 1:1.

Začátek druhé třetiny přinesl velkou šanci Komety, která hrála více než minutu a půl v početní výhodě dvou mužů. Brňané nezačali vůbec špatně. Puk se dostal na modrou k Bičánkovi a ten střelou příklepem orazítkoval tyč. Vzápětí se do jasné příležitosti dostal Jiří Dopita, ale z bezprostřední blízkosti u tyče nepropasíroval puk přes ležícího Dubu. Tyto dvě šance však bylo to jediné, co si Kometa dokázala v dvojnásobné a k tomu ještě prodloužené přesilovce vytvořit. Poté přišla řada minel, především od obránců, kteří si jakoby vybrali za cíl, kdo sestřelí více blokujících protihráčů.

V polovině zápasu se zápas nedal označit jako příliš pohledný. Po šanci si sice připsaly oba týmy, když nejdříve dorážel Huml se Selingrem a po nich na druhé straně Květoň, ale ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit souvislejší tlak. Celá situace gradovala tři minuty před koncem, kdy Třinečtí dostali podruhé v zápase trest na 2+2 dvě minuty. Kometa se po celou dobu téměř nedostala do útočného pásma a když, tak jen odevzdala soupeři puk. To už diváci několik sekund před koncem otráveně pískali, když si kotouč přeci jenom našel cestu do branky. Třinečtí poněkud zaváhali, když nechali projet třetinou Romana Erata, ten přihrál na modrou Janu Novákovi, jehož odraženou střelu dorazil za brankovou čáru Ivan Huml. Brnu se tak podařil podobný kousek jako Třinci a to vstřelit branku v poslední minutě třetiny – 2:1.

Třinecké však podobně jako Kometu gól do šatny v úvodu další dvacetiminutovky nijak neovlivnil. To dokázala i málem gólová dělovka Lukáše Zíba od modré, kterou zastavilo až nahlas zvonící břevno Trvajovi branky. Gól přišel o několik minut později. Podruhé za sebou byl vyloučen Roman Vondráček a Severomoravané využili početní výhodu bezezbytku. Pěknou kombinaci zakončil ještě hezčí střelou pod břevno Ladislav Kohn a vyrovnal na 2:2. Netrvalo to však příliš dlouho a Kometa se opět dostala do vedení. Do přečíslení se dostal Radek Dlouhý, který dalekonosnou přihrávkou přes celou třetinu vybídl ke skórování Jiřího Dopitu a ten se střelou švihem nemýlil – 3:2.

V závěru zápasu se oproti prvním dvou třetinám hrál opravdu bojovný hokej plný nasazení a pěkných akcí. Třinec se hnal za vyrovnáním a Kometa těžila z brejků. Jeden takový přišel dvě minuty před koncem, když se do úniku dostal Jiří Dopita s Kamilem Brabencem. Oba hráči si dvakrát vyměnili puk a zakončivší Brabenec poslal kotouč pod břevno zrovna si klekajícího Tomáše Duby – 4:2. Hosté se ještě pokoušeli o zvrat, nic nebezpečnějšího však v samotném závěru vymyslet nedokázali.

Vladimír Jeřábek : Chtěli jsme začít podobně jako na Kladně. Jsem rád, že nás nepoložil gól na konci třetiny. Zápas se hrál hodně nahoru, dolů, nikdo neměl nic vyhrané až do poslední chvíle. Jsem rád, že se nám podařilo uhrát oslabení, kterých bylo dnes hodně.

Pavel Marek : Náš výkon pro mě byl velkým zklamáním, u některých klíčových hráčů nastalo pravděpodobně uspokojení. Jestli chceme hrát na špici tabulky, tak musíme podávat daleko lepší výkony. Hráči, kteří by měli rozhodovat zápasy, dnes odehráli velice špatný výkon. Budeme uvažovat o tom, že jim šáhneme na peníze nebo uděláme nějaké trejdy.