V Brně pálili obránci: Oceláři vezou domů z ledu Komety bod

16.02.2022 · Adam Sušovský, foto Vít Golda
Bez nemocného trenéra Václava Varadi i pěti olympioniků Oceláři před zápasem na horkém ledě Komety Brno počítali citelné ztráty, přesto vezou domů důležitý bod. Třinec v Brně prohrál 2:3 po prodloužení.
50.kolo, středa 16.2.2022
3:2p
Winning Group Arena
Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 3. Zaťovič (Roth, Holík), 7. Šalé (Bartejs, Zaťovič), 61. Holík (Zaťovič) - 21. Adámek (Bakoš), 52. Zahradníček (Chmielewski, O. Kovařčík). Rozhodčí: Šír, Šindel - Lederer, Gerát. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezená kapacita). Střely na branku: 21:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2 - 3:2.
Kometa: Čiliak – Bartejs, Roth, Kučeřík, L. Doudera, Gulaši (A), Tansey, Fajmon – Zaťovič (C), P. Holík, Šalé – Ostřížek, A. Zbořil Kollár – R. Pavlík, Malý, Šik – Dočekal, Rákos, I. Sedláček.
Třinec: Kacetl – M. Doudera, M. Adámek, M. Zbořil, Zahradníček, D. Krenželok, Teper, Jaroměřský – Hrehorčák, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Bakoš, A. Nestrašil, Svačina – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň, R. Szturc, Dravecký (A).

Velmi prořídlá byla výprava třineckých hokejistů na utkání 50. kola v Brně. Kromě nemocného trenéra Václava Varadi Ocelářům nadále sházelo i pět olympioniků a útočníci Erik Hrňa s Tomášem Marcinkem. Zaskakující kouč Marek Zadina tak musel velmi improvizovat, přesto Oceláři v Brně vůbec neodehráli špatný zápas. Svého soupeře dokonce dokázali dvojnásobně přesřílet.

Duel v metropoli jižní Moravy se přitom pro Třinec vůbec nevyvíjel dobře, Kometa začala ofenzivní smrští. Už ve druhé minutě byl vyloučen Zbořil a domácí přesilovou hru velmi brzy dokázali využít, ránu od Rotha z dálky ještě brankář Ondřej Kacetl dokázal zneškodnit, na následnou dorážku Martina Zaťoviče už ale neměl nárok. O necelých pět minut později navíc domácí přidali i druhý gól, to když Bartejs z levé strany nahazoval na branku kotouč, který těsně před Kacetlem tečoval mimo dosah třineckého brankáře Eduard Šalé.

Oceláři se do velkých šancí i tempa dostávali až v závěru první části, jenže Kovařčík v nájezdu na brankáře nevyzrál a pár vteřin před koncem úvodní části neuspěl tvrdou ránou z dobré pozice ani Růžička.

Třinec se tak dočkal korekce stavu až těsně po začátku druhé třetiny a znovu se potvrdilo, jak výborně umí Oceláři v letošní sezoně využívat své přesilové hry. Tentokrát jim po faulu Rotha stačilo k přesilovkové brance pouhých třináct vteřin. Po vyhraném buly se dostal puk na modrou k Mariánu Adámkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Od té doby měli Oceláři, zejména střelecky jasně navrch, v celém zápase ostatně Kometu přestříleli v poměru 42:21(!), ale na další branku se dlouho čekalo. I proto, že ve druhé třetině spálili své šance nejprve domácí Kučeřík, Šalé a Zaťovič, a následně i na druhé straně Doudera.

Vyrovnání se tak třinečtí fanoušci u internetových streamů dočkali až v 52. minutě, když po trvajícím tlaku a dalším vyhraném vhazování pálil od modré Jan Zahradníček po ledě, jeho projektil ale jeden z bránících hráčů nechtěně přizvedl mimo dosah gólmana Čiliaka.

Ten nakonec svůj tým ale dokázal i podržet, pár minut před koncem se totiž do samostatného úniku dostal Ondřej Kovařčík, ale na gólmana vyzrát nedokázal. Utkání tak za stavu 2:2 rozhodovalo až prodloužení, které netrvalo moc dlouho. Na konci první minuty nastavení totiž dokázal bekhendem přehodit Kacetlův beton Petr Holík.

Jiří Kalous (HC Kometa Brno): "Cenné vítězství. Máme hodně marodů i zraněných hráčů, máme taky olympioniky a museli jsme doplnit tým juniory. Zhostili se toho velmi dobře, hráli parádně. Chválím tým za bojovnost a za to, jak utkání proti lídrovi soutěže začali."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Poslední dobou nás provází, že první třetiny nemáme takové, jak bychom si představovali. Dnes jsme bohužel inkasovali dva góly a dostali se do nekomfortního stavu. Nehráli jsme moc dobře, ale pak jsme si něco řekli a začali se zlepšovat. Tým ukázal charakter, že se dostal ze stavu 0:2 do stavu 2:2. Ve třetí třetině jsme chodili před bránu, forčekovali, hodně stříleli, bylo to dobré, bohužel v prodloužení přišel výpadek, který soupeř potrestal."