Třinecká ofenzíva zničila německý Kassel!

24.08.2010 · Adam Sušovský
K o š i c e (Aktualizováno o ohlasy trenérů) - Třinečtí zvládli také své druhé vystoupení na turnaji v Košicích. Jejich útočné mašině se stal terčem německý Kassel, který sice vedl 2:0, ale nakonec Ocelářům podlehl vysoko 4:7! Oceláři si tak v Košicích zahrají čtvrteční finále.
turnaj, úterý 24.8.2010
Kassel
7:4
Košice
Třetiny: 4:2, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 5. Růžička (Kohn), 9. Polanský (Polák, Sakrajda), 13. Varaďa (Bonk), 20. Polanský (Lojek), 37. Czuy (Hudec, Polanský), 41. Květoň (Hudec, Hrabal), 60. Bonk - 2. Soares (Caspiva), 3. Pielmeier (Caldwell), 27. Fretter (Keith), 51. Dück (Soares). Rozhodčí: Orsag - Smrek, Kalina. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4.
Duba - Zíb, Seman, Lojek, Kania, Hudec, Hrabal, Cartelli, Vágner - Květon, Kohn, Růžička - Varaďa, Bonk, McGregor - Polák, Polanský, Sakrajda - Podešva, Mičulka, Czuy.
Hauser - Schmidt, Dück, Kramer, Mormina, Caldwell, Dinger, Cespiva - Melichko, Klinge, Ouellette - Boucher, Pielmeier, Schmerda - Soares, Boisvert, Sleigher - Mueller, Keith, Pretter.

Třinečtí, tak jako včera, zaspali úvod zápasu a hned v prvních třech minutách inkasovali dva hodně laciné góly. Nejprve se překvapivou ránou přesně do pravé šibenice prosadil Josh Soares, aby ho jen o pár sekund později mohl napodobit na vlas stejnou střelou jeho kolega Thomas Pielmeier . Němci tak hodně snadno vedli 2:0, což se Ocelářům nelíbilo. Zvýšené tempo a bojovnost proto velmi rychle nesla ovoce. K velkému obratu, ještě v úvodní části, zavelel dorážkou Kohnovy rány Martin Růžička. Třinecké hokejisty vstřelená branka zvedla a rázem to byli pouze oni, kdo určovali tempo a spád celé třetiny. Zatlačený německý soupeř bránil zuby nehty, ale o své vedení stejně záhy přišel. V deváté minutě poprvé vyzval diváky k hlasitému aplausu Jiří Polanský, který si od levého mantinelu sjel před brankoviště, položil brankáře a zavěsil - 2:2. Třinecký sympaťák zažil standing ovation ještě jednou. V poslední minutě totiž ukličkoval nádherným sólem čtyři protihráče a forhendovým blafákem znemožnil také brankáře Hausera. Protože se ještě před tím trefil nenápadnou střelou v přesilovce Václav Varaďa, odcházeli Třinečtí do kabin za stavu 4:2.

Stejně jako na začátku první, byli Němci aktivnější i na počátku třetiny druhé. Pořádně mohlo být horko Polanskému, který na trestné lavici odpykával trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Němci se totiž v přesilové hře dostali do herní převahy, kterou mohl využít v branku již ve dvaadvacáté minutě nebezpečnou tečí Klinge. Ve druhé třetině již jistý Tomáš Duba posléze odolal také samostatnému úniku Bouchera z poloviny hřiště, na boční únik Coltona Frettera po Hudcově chybě o pět minut později již ale neměl nárok. Třinečtí si ale včas uvědomili, že je třeba hrát naplno celý zápas a inkasovaná branka je paradoxně hodně zvedla. Nejagilnější třinecký útočník Polanský mohl dovršit hattrick v polovině zápasu, ale střelu mezi betony Hauser lapil. Tvořivý centr byl ale u zrodu další tentokrát již gólové akce. Nádherný brejk po akci na ose Polanský - Hudec zakončil do úplně prázdné brány výborně postavený Kelly Czuy. A nemuselo to být třinecké poslední slovo. Ještě ve druhé části totiž nadějnou šanci spálil Ladislav Kohn a po Bonkově ráně dorážející McGregor. V posledních sekundách se navíc do sítě trefil Hrabal, ale rozhodčí jasným gestem rozpažili - časomíra dávno vypršela.

Třineckým to ovšem stejně nemuselo vůbec vadit. Hned v úvodní minutě závěrečné části totiž navýšil vedení David Květoň, jenž jen dorazil za Hausera tvrdou mordu Hudce. Navíc mohlo být ještě veseleji, kdyby Kohn s Růžičkou zakončili přečíslení lépe nebo druhý jmenovaný o pár vteřin později proměnil samostatný únik z půli hřiště. Na druhé straně se zaskvěl v sedmačtyřicáté minutě Duba bleskurychlým přesunem proti střele Boisverta, ale bohužel nedosáhl na vysoký plachtivý pokus Alexanda Dücka, který naneštěstí pro Třinecké potvrdil heslo nedáš - dostaneš. Bezprostředně před tím totiž Oceláři překombinovali brejkovou situaci čtyři na jednoho. S přibývajícím časem to ovšem měli Němci stále těžší, a protože v závěru třetiny promrhali také dlouhou přesilovku pět na tři a Radek Bonk trefil prázdnou bránu, bylo jasné, že Oceláři zvítězí 7:4. Tým z Podhůří Beskyd si tak zajistil první místo ve skupině a účast ve čtvrtečním finále košického turnaje. Narazí na legendární tým CSKA Moskva? Na to si budeme muset počkat do zítřejšího večera.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec)
Čekali jsme, že budou hrát tvrdě a jednoduše. V úvodu zápasu jsme zaváhali. Naštěstí jsme brzo vyrovnali a dostali se do vedení. V žádném případě jsme ovšem nemohli polevit. Soupeř měl stále hodně sil a mohl hrát stále jednoduchý a důrazný hokej. Jsme rádi, že jsme ve finále. Chceme turnaj vyhrát.

Laylin Cory(EC Kassel Huskies)
Myslím, že to byl hodně těžký zápas. Třinec je kvalitní soupeř, což jsme věděli. Bohužel rozhodly šance. Třinec proměnil vše, my téměř vůbec nic. Byl to pro nás určitě hodně kvalitní přípravný zápas.