To byl koncert! Oceláři vynulovali Liberec!

30.01.2018 · Martin Stebel
Potlesk ve stoje! V rámci 45. kola Tipsport extraligy se Oceláři představili na ledě Liberce, který se před dneškem mohl pochlubit sérii pěti vítězství v řadě. Třinečtí hokejisté však potvrdili neméně slušnou formu a severočeského rivala zdolali jednoznačně 4:0, čímž natáhli šňůru výher na číslo pět. Dvěma góly se na triumfu podílel Martin Růžička, po jedné trefě přidali Vladimír Dravecký a Milan Mikulík. Čtvrté čisté konto sezony má bezchybný Šimon Hrubec!
45.kolo, úterý 30.1.2018
Liberec
0:4
Home Credit aréna
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 13. Martin Růžička (O. Kovařčík, Cienciala), 31. Dravecký (Petružálek, Martin Růžička), 44. Martin Růžička (Linhart), 51. Mikulík (Chmielewski) Rozhodčí: Hribik, Pražák – Barvíř, Lhotský Vyloučení: 5:6 Využití: 0:2 Střely na branku: 42:24 Zblokované střely: 10:6 Hity: 11:7 Vhazování: 37:26 Diváci: 4 454 Nejlepší hráči: Tyler Redenbach - Martin Růžička
Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Derner, Kolmann, Šmíd (A), Maier – Bakoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Ordoš – Lakatoš, Redenbach, Jašek – D. Špaček, Chrtek, J. Vlach.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, Adámek, Linhart – Petružálek, Mikulík, Chmielewski – Martin Růžička (A), R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

Oceláři vstoupili do souboje na ledě Liberce s velkou chuti a aktivita byla na jejich hokejkách. V polovině třetí minuty vyslal solidní pokus Růžička, ale Will puk vyrazil pomocí ramene. Pár chvil poté zkoušel z pravého kruhu tvrdě zakončit Marian Adámek, ale do jeho rány obětavě skočil liberecký Šmíd.

První větší možnost ke skórování měli domácí v minutě deváté, kdy Jaroslava Vlacha dokázal z předbrankového prostoru vychytat Šimon Hrubec. První branku vidělo obecenstvo v čase 12:39, kdy Oceláři zhodnotili přesilovou hru. Výtečnou práci odvedl Ondřej Kovařčík, který ač tísněn objel branku a ideálně předložil puk Martinovi Růžičkovi. Třinecký kanonýr byl před Willem osamocen a věděl si rady.

Prostřední část začala náporem Tygrů. Nejprve byl blízko vyrovnání zkušený bek Šmíd, jenže ztroskotal na betonu třineckého brankáře. Několik chvil poté se puk odrazil ke Krenželokovi, který měl kus černé pryže na bekhendu před prázdnou brankou. Nakonec mu ale v rozhodující chvíli kotouč sklouzl a exvítkovický útočník nepochopitelně minul.

Znovu tak zafungovalo okřídlené motto "nedáš? dostaneš!" Hosté v té době hráli v početní převaze, Jakub Petružálek téměř od modré vypálil a před Willem velice citlivě změnil směr dráhy letu touše Vladimír Dravecký - 0:2!

Minutu poté mohl korigoval Jan Ordoš, to by ale před třineckou klecí musel zachovat více klidu a rozvahy, jelikož ve výhodné pozici selhal. Oceláři mohli navýšit náskok v poslední minutě, kdy byl v sólovém úniku během oslabení Cienciala. Mladý útočník mířil mezi betony, jenže liberecký brankář tentokrát puk do sítě nepustil.

V úvodu třetí periody byla patrná liberecká aktivita. Ta ovšem brzy skončila, jelikož Oceláři dnes byli v útoku mimořádně produktivní. Na začátku akce byl Dravecký, jenž objel branku a poslal puk pro Linharta. Třinecký bek z levého kruhu tvrdě vypálil, Will jeho pokus nedokázal adekvátně zkrotit a z dorážky u tyče se radoval Martin Růžička.

Když na časomíře svítil údaj 50:29, vedli hosté už dokonce čtyřbrankovým rozdílem. Architektem gólového momentu byl Aron Chmielewski, který ukázal skvělý přehled ve hře a vyslal do individuálního brejku Milana Mikulíka. Ostřílený matador si počkal na Willův pohyb a velmi dlouhou bekhendovou kličkou umístil puk za jeho zády.

Závěrečné minuty už se hrály v poklidném rytmu, Oceláři bez větších problémů drželi svého protivníka daleko od své branky a díky kompaktnímu výkonu všech formací dokráčeli k velmi cennému vítězství. Šimon Hrubec v úterý zlikvidoval 42 střel a vychytal tak jubilejní třicáté čisté konto v ocelářském extraligovém dresu!

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): "Dnes jsme byli tým, který soupeři nestačil v bruslení a soubojích. Na naší straně se objevily zbytečné ztráty na modré čáře a fauly. Všechny tyto věci zápas jednoznačně rozhodly. Třinec zvítězil naprosto zaslouženě."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Jsem spokojený s první třetinou. Byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Věděli jsme, v jaké formě jsou. Pomohli jsme si přesilovkou a dostali jsme se do vedení. Ve druhé třetině jsme se dostali pod velký tlak, Liberec měl spoustu šancí a podržel nás Šimon Hrubec. Měli jsme snad jen pět střel proti dvaceti. Ve třetí třetině už jsme hráli víc na kotouči a dovedli zápas ke třem bodům."