Také druhý zápas v přípravě pro soupeře

12.08.2021 · Michal Samiec
Třinečtí hokejisté zajížděli ke druhému utkání v rámci přípravy před začátkem sezóny do Brna k utkání s místní Kometou. Bohužel ani ve druhém přípravném zápase neuspěli a domácímu týmu podlehli vysoko 0:7.
příprava, čtvrtek 12.8.2021
Kometa Brno
7:0
DRFG arena
Třetiny: 2:0, 3:0, 2:0  Branky a nahrávky: 17. Magee (P. Holík), 19. P. Holík (Zaťovič), 26. M. Haščák (P. Holík), 26. Kollár (Bartejs, R. Pavlík), 39. Horký (Bartejs), 43. Zaťovič (Horký), 50. Kusko (Šoustal). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Rampír, Zídek. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 227. Průběh utkání: 7:0.
HC Kometa Brno: Tomek – Ďaloga, Roth, Kučeřík, Holland, Gulaši, Mikyska, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Horký – M. Haščák, Kollár, R. Pavlík – Magee, Rákos, Mallet – Dočekal, Kusko, Šoustal – Malý.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Marinčin, D. Musil, M. Doudera, Matyáš, Jaroměřský, J. Michálek – Kurovský, P. Vrána, Martin Růžička – D. Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Miloš Roman, Dravecký – Christov, Ramik.

Vstup do druhého přípravného utkání neměli Oceláři šťastný. Už ve třetí minutě byl při vyloučen Marinčin, hosté první početní výhodu Komety přežili. Naopak se sami mohli ujmout vedení, na konci šesté minuty se před odkrytou Tomkovou brankou neprosadil Chmielewski. V desáté minutě byl vyloučen Šoustal, ale ani Oceláři nevyužili situaci, kdy měli na ledě o jednoho hráče víc než soupeř. První gól zápasu nakonec tato hokejová standardní situace přeci jen přinesla. Dvouminutový trest Ondřeje Kovařčíka potrestal novic v brněnském dresu Brandon Magee. Půlminutu nato podržel soupeře Jaroměřský a domácí měli další přesilovou hru. Velkou šanci Radovana Pavlíka pokryl skvělý Kacetl, o dvacet sekund později už byl krátký na zakončení Petra Holíka, který z pravého kruhu poslal do sítě odražný puk. První třetina tak byla v gólové režii domácích.

Druhá dvacetiminutová pasáž zápasu ještě umocnila vedení domácího týmu. Oceláři nejprve na začátku přežili početní převahu po vyloučení Vrány a srovnali tak stav domácích přesilovek, v nichž inkasovali, a těch, které přežili, na dvě ku dvěma. Nic jim to však nebylo platné – přišla šestá minuta a dvě slepené branky Komety během 51 sekund. Nejprve se z předbrankového prostoru po přihrávce Holíka zpoza branky prosadil Marcel Haščák a vzápětí přidal čtvrtý gól Andrej Kollár, který využil Bartejsovu křížnou přihrávku. Hosté si za stavu čtyři nula vzali oddechový čas, ale byli v těžkém útlumu a neregistrovali ani poté žádné dobré momenty nebo gólové šance. Naopak potom, co na začátku sedmnácté minutě druhé třetiny byl vyloučen Holland, nevyužili svou přesilovku číslo dvě, načež sami inkasovali popáté. Smolný gól za svá záda propustil Kacetl, když se přihrávka Luboše Horkého odrazila od spoluhráče třineckého brankáře. Vedení Komety po čtyřiceti minutách tak bylo již pětibrankové.

Třetí třetinu Kometa začala v oslabení poté, co byla potrestána za pozdní nástup na led. Oceláři třetí přesilovku nevyužili, naopak jim v ní na Kacetla jezdili domácí oslabení hráči. Mallet jel na Kacetla zcela sám a pouze zákrok hostujícího brankáře uchránil Třinec od šesté branky ve své síti. To se ale stalo skutečností ve třetí minutě, když Martin Zaťovič zakončil z levého kruhu přesně k pravé tyči. V šesté minutě byl vyloučen Horký, ale tato přesilová hra přinesla pouze vyrovnání skóre počtu vyloučených, nikoliv jakoukoliv korekci výsledku, který zůstával pro Oceláře krajně nepříznivý. Deset minut před koncem bylo ještě hůř, když po souhře Šoustala se Silvestrem Kuskem lovil Kacetl sedmý puk ze své branky. Půlminutu nato šel na trestnou lavici pátý domácí hráč, ale hostům ke korekci skóre nepomohl ani vyšší počet přesilových her, než měli v té fázi utkání hokejisté Komety. Ve zbytku utkání už dvanáct stovek diváků v areně pod Špilberkem žádný další gól nevidělo a to bohužel ani do sítě domácího Tomka. Oceláři tak ve druhém přípravném utkání podlehli Kometě na jejím ledě 0:7.

Autor úvodní fotografie: Vít Golda

Aleš Krátoška (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): Těžko se to hodnotí, dneska jsme po všech stránkách byli horším týmem i ten výsledek tomu odpovídá. Z těch našich málo šancí, které jsme měli, jsme nedokázali dát Kometě ani jeden gól. Máme na čem pracovat a v dalších týdnech budeme pracovat na tom, abychom to všechno zlepšili.