Špatný vstup do zápasu znamenal prohru

10.08.2011 · Adam Sušovský
Ani druhého účastníka příštího ročníku ruské KHL Oceláři porazit nedokázali. V prvním domácím utkání letošní sezony Třinec nestačil na nováčka z Popradu. Na vině byl hlavně špatný vstup do zápasu. HC Lev udeřil už ve 2. minutě hned dvakrát. Dvoubrankové manko se poté domácím smazat nepovedlo.
přát., středa 10.8.2011
HC Lev
3:4
Třetiny: 1:3, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 4. Zíb (Bonk, Květoň), 29. Peterek (Orsava), 57. Hrabal (Zíb, Bonk) - 2. Špirko (Michalík), 2. Da Silva (Hunkes), 17. Fabricius (Hunkes), 52. Novotný (Da Silva). Rozhodčí: Trombík. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2100. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Seman, Richter, Cartelli, Pavlík - McGregor, Bonk, Květoň, Kohn, Polanský, Adamský, Peterek, Hrňa, Orsava, Hampl, Ostřížek, Havel
Laco - Sigalet, Lewis, Mezei, Jank , Michalík, Hunkes, Hellström, Pilař - Novotný, Špirko, Huna, , Fabricius, Kristek, Da Silva, Lundberg, Achmetov, Hult, Sekáč, Chabada, Netík

Začátek zápasu Ocelářům v žádném případě nevyšel podle představ. Popradský soupeř vlétl do utkání s velkou chutí a už ve druhé minutě vedl o dvě branky. V krátkém časovém sledu se trefili Špirko a Da Silva.

Oceláři poté přidali na obrátkách, soupeře z nejkvalitnější evropské ligy přehrávali a hned za dvě minuty přišla odměna. Bonk totiž našel mezi kruhy najetého Zíba, který přízemní ránou překonal Laca.

Dalším pokusům Třince chybělo i trochu štěstí. Po ránach od obránců zvonila za Lacem dvakrát tyč. Naopak hosté byli v útoku stoprocentní. Ojedinělý brejk totiž tři minuty před přestávkou zakončil Fabricius.

Ani ve druhé části se toho moc nezměnilo. Třinečtí tlačili, jejich nápor navíc umocňovaly časté přesilovky. Prosadit se ale domácím povedlo jen jednou, když v půlce zápasu krásnou ránou zaskočil Laca Jan Peterek.

Solidně zaplněná Werk aréna čekala v poslední části pokus o zvrat. Hned na začátku poslední periody ale Lev opět odskočil, když přečíslení zakončil přesně Novotný. Oceláři už se zmohli jen korigovat. Čtyři minuty před kocem utkání se dělovkou od modré prosadil Josef Hrabal.