Šok v poslední minutě vzal Ocelářům bodový zisk

30.09.2018 · Michal Samiec
Oceláři odehráli v brněnské DRFG areně v repríze dubnového finále solidní utkání. Během celého průběhu nepovolili mistrovské Kometě odskočit do více než jednobrankového náskoku a dvě a půl minuty před koncem dokonce při přesilovce srovnali. Jenže to nebyl konec utkání, v samotném závěru zasadil třineckým hokejistům rozhodující úder Plášek.
6.kolo, neděle 30.9.2018
2:1
DRFG Aréna
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 13. Zaťovič (P. Holík, Štencel), 60. Karel Plášek ml. (Kašpar) – 58. Krajíček (Marcinko, Roberts Bukarts). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 306. Střely na branku: 25:20. Střely mimo: 19:6. Zblokované střely: 11:13. Hity: 6:3. Vhazování: 33:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC Kometa Brno: Langhamer – Barinka, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec – Mallet, P. Holík, Zaťovič – Kašpar, J. Hruška, Karel Plášek ml. – Karabáček, Nahodil, R. Zohorna – Köhler, Čermák, Dočekal – Horký.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, D. Musil, Galviņš, M. Adámek, Gernát – Martynek, Marcinko, Dravecký – Svačina, Cienciala, Adamský – D. Kofroň, M. Kovařčík, Roberts Bukarts – Rudovský, Roman Vlach, Chmielewski – Raška.

Třinecký trenérský tým po porážce v Hradci Králové sáhl do sestavy a proházel složení útočných formací, v nichž Oceláři stále postrádají některá jména i ze zdravotních důvodů. Někteří hráči, kteří za Oceláře nastoupili v pátek, se představili v sobotu v barvách partnerského Frýdku-Místku a opačnou cestou do základní sestavy Třineckých putovali Martynek, Rudovský, Kofroň a Raška.

Úvodní třetina nabídla poměrně rušný hokej – Oceláři se snažili o častou střelbu ze všech pozic, do kterých se dostali, ale nedokázali si vytvořit žádnou vyloženou gólovou situaci. Naproti tomu domácí Kometa těžila z územní převahy, častěji dokázala svého soupeře zavřít v útočném pásmu na pasáže několik desítek sekund dlouhé. Střelecký účet počtu vyslaných puků na branku byl v první dvacetiminutovce vyrovnaný, rozdílné rozpoložení obou týmů dokumentovalo skóre po prvním dějství – Kometa ji vyhrála 1:0. Rozhodla o tom branka Martina Zaťoviče, který dostal puk od Štencela před úplně odkrytou Hrubcovu branku, stačilo nezpanikařit. A to ještě několik minut před Zaťovičovým gólem byl úplně sám před třineckým brankářem Köhler, ale nedokázal jej přehodit. Na druhé straně měli Třinečtí šanci vyrovnat při jediné přesilovce úvodní třetiny. Brno se jejich početní převaze ubránilo.

Druhá třetina na příběhu reprízy dubnového finále nic nezměnila. Skóre zůstalo beze změn, neujala se ani jedna střela, kterou hráči obou týmu v této periodě vyslali. V první části druhé tercie měli šance spíše domácí. Neprosadil se ve velké šanci před brankou Hrubce se zjevivší Hruška, ani asi o minutu později z levého křídla střílející Karabáček. Na druhé straně mohl vývojem zápasu pohnout Vladimír Dravecký, který byl úplně sám před Langhamerem na přihrávku od Rudovského zpoza branky, ale domácí brankář zasáhl fantasticky rukavicí. A jelikož se následně neprosadil z pravého kruhu bekhendem střílející Cienciala, bylo skóre i po čtyřiceti minutách stále stejné jako po brance Zaťovičově.

Závěrečná část utkání přinesla podobný vývoj jako předcházející průběh zápasu. Teprve ve čtvrté minutě přišlo první a jediné vyloučení Ocelářů, které ale žádné nebezpečí pro třineckou branku nepřineslo. Kometa mohla navýšit vedení později – dobré šance měl Horký, sám před Hrubcem se zjevil Köhler, který ale nevyužil skryté Štencelovo nahození. Čtyři a půl minuty před koncem přišla důležitá chvilka pro další vývoj třetí části hry – vyloučen byl Malec. Oceláři využili přesilovku střelou Lukáše Krajíčka, jejíž trajektorii změnil před Langhamerem jeden z bránících hráčů. Hostující kapitán protrhl 159 minut dlouhou sérii slezského týmu bez vstřeleného gólu. Třinečtí se těšili na teprve druhý bodový zisk v sezóně, ale Brněnští využili poslední útočnou akci střetnutí. Kašpar poslal puk po vyjetí zpoza branky srkze brankoviště a Karel Plášek mladší přehodil Hrubcův beton. Plášek tak zasadil krutý zásah třineckým hokejistům. Konečný účet – Kometa 2, Třinec 1.

Kamil Pokorný (asistent trenéra Komety Brno): „Oproti sobotnímu utkání v Pardubicích byl náš výkon jako den a noc. V Pardubicích to z naší strany nebylo optimální, takže jsme si něco řekli a tentokrát odvedli hráči vynikající výkon. Byli jsme aktivnější, výborně jsme bruslili a až na pár okamžiků jsme byli lepším týmem. Každá pětka své střídání odpracovala. Pramenil z toho vedoucí gól. Ve druhé třetině jsme byli mnohem lepší, ale soupeř měl jednu tutovou šanci, kterou výborně zlikvidoval Langhamer. Oslabení, ve kterém soupeř vyrovnal nás dostalo do problémů, ale pak jsme zaslouženě dali vítězný gól.“

Marek Zadina (asistent trenéra Ocelářů): „Na hráčích je znát, že nás zmáhá nervozita ze zápasů, v nichž se nám nedaří. První branku jsme dostali po chybě, kdy jsme si špatně rozebrali soupeře. Od druhé třetiny jsme se začali zvedat a v posledních zhruba sedmi minutách druhé části jsme soupeře přehrávali. Měli jsme spoustu šancí, ale nedařilo se nám v koncovce. Závěr třetí části jsme odehráli dobře, vzešel z toho vyrovnávací gól. V samém závěru jsme bohužel znovu dostali branku. Výsledek je pro nás krutý, ale musíme jít dál.“