Skalp vicelídra díky hattricku Polanského!

24.01.2014 · Martin Stebel
Bravo! V pátečním podvečeru získali Oceláři velmi cenné body. Nepříjemného rivala z Hradce Králové zdolali zásluhou perfektního výkonu směrem dozadu poměrem 3:0. Hattrickem k tomu dopomohl famózní Jiří Polanský. V pořadí už pátým čistým kontem letošní sezony se může pochlubit bezchybný Šimon Hrubec!
41., pátek 24.1.2014
Mountfield HK
3:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 34. Polanský (Roth), 53. Polanský, 60. Polanský (Martin Růžička, Adamský) Rozhodčí: Mikula, Šír – Tošenovjan, Hlavatý Vyloučení: 4:5 Využití: 0:0 Diváci: 3897 Střely na branku: 41:18 Průběh utkání: 3:0 Nejlepší hráči zápasu: Jiří Polanský – Tomáš Mertl
Hrubec – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Krejčí, Nosek, Foltýn, Roupec – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rákos, Peterek (A), D. Květoň – Matuš, Marek Růžička, Hrňa. Trenér: Jiří Kalous.
Kacetl – Vydarený (A), Harant, Mikuš (A), Pláněk, Frühauf, Ptáček – Šimánek (C), Mertl, Kudrna – L. Květoň, Marha, Dej – Škoda, Knotek, Pospíšil – Marek, Červený, Švihálek. Trenér: Peter Draisaitl.

Střetnutí 41. kola Tipsport extraligy zahájili lépe domácí. Nahození kapitána Radka Bonka ze druhé minuty ale nenašlo vhodného adresáta. V polovině třetí minuty Adamský dostal mezi kruhy nabito od Polanského, ale jeho střela postrádala přesnost i razanci. Oceláři zahrozili v početní výhodě, kdy Noskovu prudkou ránu Kacetl vytěsnil a poradil si i s bekhendovým nahozením Krejčího, které skryl v lapačce. Na konci osmé minuty se poprvé ukázal hradecký kapitán Šimánek, jehož zastavil na útočné modré třinecký obránce Roth, ale časem se puk znovu dostal k lídrovi Východočechů a Hrubec musel zakročit proti jeho střele příklepem. Před polovinou úvodní části chtěl Martin Růžička vyšperkovat útočnou akci narážečkou s Rothem, ten však jeho záměr nepochopil.

První třetina mnoho hokejové krásy nenabídla. Hrál se urputný hokej a šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Ve 14. minutě ohrozil Hrubce Vydarený, ale taky elitní hradecký defenzor nebyl úspěšný. Krátce poté mohli jít do vedení Slezané, kdy se Martin Růžička dravě prodral kolem Vydareného a úspěšně vystřelil, ale Kacetl byl připraven. Největší možnost úvodní periody měl v osmnácté minutě na holi třinecký Polák, jenž zakončoval nádhernou kombinaci Bonka s Rákosem. Rozjetý Polák se ke kotouči dostal mezi kruhy, ale Kacetl v tváří v tvář střelci úspěšně zasáhl

Na začátku druhé dvacetiminutovky stojí za zmínku možnost Davida Květoně, jenž vyslal v přečíslení domácích přesnou nahrávku Rákosovi, ten si bekhendovým blafákem položil gólmana Východočechů, ale kotouč do odkryté brány nezasunul! Aktivitou hýřil především Vojtěch Polák, ale v několika šancích neměl přesnou mušku. Hodně vidět byl také Martin Růžička, který si vyměnil puk s Bonkem a vypálil. Střela mu ovšem vůbec nesedla, ale i tak s ní měl Kacetl obrovské potíže. Kotouč mu vypadl z lapačky, nikdo z Třineckých však nebyl nablízku, aby dorazil. Ve 28.minutě ohrozil Hrubce prudkým projektilem hradecký Lukáš Květoň, ale na domácího strážce svatyně nevyzrál.

Vedeme 1:0! foto: Petr Sznapka (ČTK)

Těsně po polovině utkání mohl skórovat domácí benjamínek Marek Růžička, ale v koncovce selhal. Třinec šel do vedení v polovině 34. minuty. Hosté už byli v plném počtu, ale nedokázali zastavit další možnost Ocelářů! Roth našel od hrazení před brankou zcela volného Jiřího Polanského a třinecký útočník pohotovou kličkou nedal Kacetlovi šanci a bezpečně trefil odkrytou bránu – 1:0! Hosté zvýšili tempo v závěru třetiny, ovšem Frühaufův pokus vyrážel Hrubec a Šimánek si po chvilce zlomil hůl při pokusu o střelu přes Rotha.

Také vstup do poslední části byl pozitivnější pro Oceláře, ale Kacetl předváděl výborné zákroky. Brankou neskončila spolupráce mezi Polanským a Růžičkou, neujala se ani střela Daniele Rákose. Vyrovnáno mohlo být v minutě s pořadovým číslem 50. Extřinecký Tomáš Pospíšil se proháčkoval až k brance, ale z bekhendové strany brilantního Hrubce nepřekonal. Znovu zafungovalo okřídlené heslo "Nedáš - dostaneš". V 53. minutě se ke kotouči dostal Jiří Polanský, otočil se za brankou a bekhendovým zakončením dotlačil puk za dezorientovaného gólmana Východočechů! Ondřej Kacetl se dlouho rozhlížel, až ve své smůle našel touš mezi svými betony za brankovou čárou – 2:0!

Hosté mohli snížit minutu poté, kdy Hrubce otestoval Tomáš Pospíšil, ale puk zamířil těsně mimo. O majitelích tří bodů definitivně rozhodl muž večera - Jiří Polanský. Při hradeckém power-play usměrnil kotouč do opuštěné klece - 3:0! Třinec letos poprvé zdolal Mountfield. Páteční vítězství je z kategorie zasloužených. Poměr střel? 41:18! Konečný rezultát - 3:0.

Václav Varaďa (asistent trenéra Třince): "Chtěli jsme do utkání vstoupit tlakem, což se nám podařilo, ale bohužel nepřišla branka. Lámalo se to tím prvním gólem, který jsme dali ve druhé třetině. Pak jsem si pohlídali oslabení. Zápas jsme odbojovali líp než soupeř a z tohoto důvodu body zůstávají doma."

Peter Draisaitl (Hradec Králové): "Kdyby tady nebyl brankář Kacetl, mohlo to být i horší. To byl jediný náš hráč, který přijel do Třince hrát. Pak už je výsledek logická konsekvence. Nebyli jsme schopni se šedesát minut dostat do zápasu. Byli jsme všude pozdě, byli jsme všude a nikde. Asi náš nejhorší zápas v sezoně."