Semifinálový duel číslo pět těsně pro Mountfield

06.04.2018 · Martin Stebel
Radost Ocelářů z postupu do finále se zatím nekoná. Páté střetnutí semifinálové série v královehradecké ČPP aréně poznalo vítěze až v prodloužení, které ukončila přesná trefa domácího mladíka Radovana Pavlíka. Šesté semifinále bude na programu v neděli 8. dubna od 18:20 v třinecké WERK ARENĚ!
SF5, pátek 6.4.2018
Mountfield HK
3:2p
Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 25. Šimánek, 27. Zámorský (Džerinš, Červený), 66. Pavlík (Cingel, Zámorský) – 7. Cienciala (Svačina, Adamský), 37. Svačina. Rozhodčí: Hribik, Lacina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 6138. Střely na branku: 39:29. Střely mimo: 17:9. Zblokované střely: 16:16. Hity: 24:6. Vhazování: 44:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2. Nejlepší hráči: Zámorský - Svačina. Stav série: 2:3.

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Cibulskis – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Látal – Cingel, Džerinš, R. Pavlík – Köhler (A), Dragoun, Šimánek – Vopelka.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, Matyáš, Linhart (A) – Petružálek, Marcinko, Rákos – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Kofroň.

Vstup do pátého semifinále se nesl v duchu aktivity třineckého týmu. V palebné pozici se ocitl Erik Hrňa, ale z mezikruží trefil jen Rybárovou hruď. Několik chvil poté zahrozil z pravého křídla Svačina, jenže ani jeho pokus nebyl přesný. První možnost na straně domácích měl Smoleňák, jenž po návratu z trestné lavice zkoušel zakončit v nájezdu, ale Hrubec povyjel ze své branky, zmenšil střelecký úhel a hradeckého rutinéra vychytal.

Oceláři dokázali využít svou druhou početní výhodu. Před Rybárem udělal pořádný zmatek Adamský, ke kotouči se dostal Svačina, který na ose hřiště našel zcela volného Davida Ciencialu. Třinecký útočník s číslem 81 zvolil rychlou střelu zápěstím a divoce letící puk si našel cestu do Rybárovy sítě.

Mountfield mohl rychle kontrovat Džerinšem, ale lotyšský forward v rozhodujícím okamžiku nezachoval chladnou hlavu a těsně minul. Neujala se ani střela Petra Koukala, který zkoušel Hrubce ohrozit z levé strany hrací plochy. V polovině 14. minuty hráli hosté další početní převahu a velmi blízko druhé trefě byl Jiří Polanský, jehož pokus zastavila až horní branková konstrukce.

Začátkem druhé části byla patrná snaha domácích. Nejprve se šikovnou tečí málem prosadil Červený, ale puk směřoval pár centimetrů mimo. Blízko byl rovněž veterán Bednář, který ve výhodné pozici během přesilovky netrefil skákavý touš. Mountfield se dočkal v čase 24:58, kdy přímo z bodu pro vhazování poslal puk na Hrubcova záda Jiří Šimánek a bylo srovnáno.

Minutu a půl poté už Východočeši dokonce vedli. Mezi kruhy si našel čas a prostor Petr Zámorský, a jeho projektil zastavila až síť za třineckým brankářem. V polovině základní hrací doby to mohlo být pro Slezany ještě horší. Znovu nebezpečně pálil Petr Zámorský, ale tentokrát jeho ostrou pumelici zastavilo břevno.

Také v dalším průběhu byli mírně lepší hráči z Hradce Králové. Pokusy Koukala, Dragoun či Smoleňáka ale neskončily úspěšně. Udeřilo tak na druhé straně hřiště. Velkou dávku hokejové inteligence prokázal Vladimír Svačina, který v početní převaze překvapil Rybára nahozením z velkého úhlu, kdy propasíroval puk malou mezírkou u tyče.

Začátek třetí periody patřil znovu hostujícímu celku. Před Rybárem poctivě pracoval Rákos, ale ani jeho urputný důraz nestačil k tomu, aby se skóre změnilo. Pár minut poté zastavila nadějnou ránu Romana Vlacha z pravého křídla tyč. V padesáté minutě naopak ukázal mimořádnou pružnost Hrubec, který na brankové čáře zlikvidoval možnost Červeného.

V závěrečných minutách měli více ze hry znovu třinečtí hokejisté. Obrovskou možnost měl na své holi Ondřej Kovařčík, který v úniku objel Rybára, ale trestuhodně netrefil poloodkrytou branku. V posledních vteřinách třetího dějství viděla ČPP aréna další vyloženou tutovku svěřenců Václava Varadi. Při přesilovce mohl vystřelit hostům finále Jiří Polanský, jehož dorážka ve skrumáži skončila po duchapřítomné reakci exOceláře Pavlíka jen pár centimetrů před brankovou čárou!

V nastaveném období byla hra nejprve vyrovnaná, náznaky šancí se rodily na obou stranách. Rozhodnutí přinesl závěr šesté minuty, kdy po nahrávce Cingela dostal mezi kruhy dostatek prostoru Radovan Pavlík a prudkou ránou dokázal umístit puk v síti. Hradec Králové tak snížil stav semifinálové série na 2:3, šesté utkání bude na programu v neděli od 18:20 ve WERK ARENĚ.

Václav Sýkora (Mountfield HK): "První třetina nebyla z naší strany dobrá. Začali jsme hrát tak, jak jsme měli, až ve druhé, kde jsme otočili výsledek dvěma rychlými góly. Trošičku nás srazila branka v oslabení v závěru druhé třetiny, ale cením si toho, že mužstvo nešlo do kolen a šlo si za tím až do konce. Byly tam šance na obou stranách, ale v prodloužení jsme to zvládli a rozhodující gól jsme vstřelili my. Věřím, že nedělní zápas v Třinci bude asi v podobném duchu a doufám, že sérii vrátíme zpátky do Hradce."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Hodnotit finální výsledek bude obtížné, je to zklamání. Myslím, že kluci to odmakali, chtěl bych jim poděkovat za nasazení. I když jsme měli výpadek ve druhé třetině, který utkání ovlivnil. Ve třetí třetině jsme si za tím, myslím, šli, vytvořili jsme si velikánské příležitosti, ale prostě nám to tam nepadlo. Věřím, že na výkon navážeme v nedělním utkání a vyvarujeme se těch chyb, které nás stály zápas."